Şehit Aileleri "Hilal'i Beklerken"E Konuk Olacak - Son Dakika

Şehit Aileleri "Hilal'i Beklerken"E Konuk Olacak

26.05.2017 13:20
Şehit Aileleri "Hilal'i Beklerken"E Konuk Olacak

Şehit aileleri, ramazan ayı boyunca TVNET'in "Hilal'i Beklerken" isimli sahur programına konuk olacak.

Şehit aileleri, ramazan ayı boyunca TVNET'in "Hilal'i Beklerken" isimli sahur programına konuk olacak.

TVNET Genel Yayın Yönetmeni İsmail Halis yaptığı açıklamada, "Bu yıl, bu mübarek bayrak altında, sahura uyanacaksak, sahur sofralarına oturacak, oruçlarımıza niyetleneceksek, bunu bütün şehitlerimize borçluyuz. Bugün, iç savaş yaşıyor olabilirdik, hatta bir işgal yaşıyor olabilirdik, ki o karanlık geceden, milletimizin aydınlığı çıkmasa idi, tam da böyle bir sabaha uyanacaktık. O sebeple, hilalin altında, ay yıldızın altında, iftar telaşı yaşayacaksak, çocuğumuz 'baba beni sahura mutlaka uyandır' diyecekse, o hilale ve o hilalin nöbetini tutanlara, bir teşekkür aslında, yapmak istediğimiz." dedi.

Türkiye sevgisi paylaşıldıkça çoğalan soframızdır, bereketimizdir, kardeşliğimizdir diyen Halis, "İstiklal Savaşı veren vatanımız için bugün de şehitler verdik, veriyoruz. El Bab'ta, İstanbul'da, Şırnak'ta, İzmir'de birçok yerde birçok aziz şehidimiz var. Sadece 15 Temmuz değil, tüm şehit aileleri olacak. Bu hilali, bu bayrağı, bu vatanı bekleyen, nöbet tutan her vatan evladı ile Ramazan Hilali'nin altında, Türkiye'yi konuşacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Her gün bir şehit ailesinin ağırlanacağı program, "Selalarla bereketlenen gece, Direnişle yazılan tarih, Şehitlerle kazanılan zafer. Bir Hilal Uğruna can veren kahraman şehitlerin aileleri ile aynı sofrada, Hilali bekliyoruz." mottosuyla 2.00'de ekrana gelecek.

Sunuculuğunu Senai Demirci'nin yapacağı programın ilk günkü konukları arasında, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit edilen Onur Ensar Ayanoğlu, Mahir Ayabak, Murat Kocatürk ve Muhammed Fazlı Demir'in aileleri bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl 30 gün boyunca iftar programını Kudüs'te Mescid-i Aksa'dan yapan TVNET iftar ekranında ise bu yıl Ahmet Murat ve Ömer Lekesiz konuklarıyla sohbet edecek.

YORUMLAR
500
Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın Yunanistan Hükümet Sözcüsü İkonomu'dan Erdoğan'a cevap: Tartışmayacağız Yunanistan Hükümet Sözcüsü İkonomu'dan Erdoğan'a cevap: Tartışmayacağız 'Suriyelilere maaş veriliyor' iddiasına İçişleri Bakan Yardım Yardımcı Çataklı, cevap verdi: AB'den 155 lira alıyorlar 'Suriyelilere maaş veriliyor' iddiasına İçişleri Bakan Yardım Yardımcı Çataklı, cevap verdi: AB'den 155 lira alıyorlar
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehit Aileleri 'Hilal'i Beklerken'E Konuk Olacak - Son Dakika


Advertisement