Sinemamızın Kalbi İzmir'de Atacak - Son Dakika

Sinemamızın Kalbi İzmir'de Atacak

15.02.2012 13:04
Sinemamızın Kalbi İzmir'de Atacak

12.Uluslararası İzmir Film Festivali, ulusal uzun metraj film yarışmasına başvurular başladı.

21-28 Nisan 2012 tarihleri arasında Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı destekleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle 11 yıl sonra yeniden hayata geçirilecek olan 12.Uluslararası İzmir Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek. Son bir yıl içinde yapılmış ve herhangi bir ulusal film yarışmasında en iyi film ödülü almamış filmlerin başvurabileceği yarışmaya kabul edilecek filmler; "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni", "En İyi Kadın Oyuncu" ve "En İyi Erkek Oyuncu" dallarında, üretimin ve bereketin sembolü olan Altın Artemis Ödülleri için yarışacak.

Son başvuru tarihi 20 Mart 2012 olarak belirlenen yarışmaya başvuracak filmlerden ön elemeyi geçenler, yönetmen, senarist, oyuncu, yapımcı, film eleştirmeni, sinema tarihçisi ve gazetecilerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. Ödül kazanan filmler 28 Nisan 2012 gecesi yapılacak festival kapanış töreninde açıklanacak.

12. Uluslararası İzmir Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' yönetmelik ve başvuru formuna www.izmirfilmfest.com adresinden ulaşılabilir.

YORUMLAR
500
İzmir Körfezi'nde kötü koku sıcaklığın yükselmesiyle etkisini artırdı İzmir Körfezi'nde kötü koku sıcaklığın yükselmesiyle etkisini artırdı DEÜ Merkez Kütüphanesi, 'erişilebilirlik logosu' kullanmaya hak kazandı DEÜ Merkez Kütüphanesi, 'erişilebilirlik logosu' kullanmaya hak kazandı İzmir'de Kolombiya Kahve Festivali yapıldı İzmir'de Kolombiya Kahve Festivali yapıldı

Advertisement