Bodrum'da Spastik Engelli Gencin Hayalleri Gerçek Oldu - Son Dakika

Bodrum'da Spastik Engelli Gencin Hayalleri Gerçek Oldu

17.01.2014 23:12

Bodrum'da yaşamını sürdüren engelli Vahdet Kurşun'un, Konacık Belediyesinin katkılarıyla çıkardığı ilk şiir kitabı Yok için imza günü düzenlendi.

Bodrum'da yaşamını sürdüren engelli Vahdet Kurşun'un, Konacık Belediyesinin katkılarıyla çıkardığı ilk şiir kitabı "Yok" için imza günü düzenledi.

Doğuştan spastik engelli bulunan ve ellerini kullanamayan Vahdet Kurşun'un (30) söylediği, kız kardeşinin kağıda aktardığı şiirlerden oluşan "Yok" adlı kitap, Konacık Belediyesinin katkılarıyla yayınlandı.

İlçedeki bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza gününde, Vahdet Kurşun'un mutluluğu ve heyecanı imza gününe katılanlara duygulu anlar yaşattı. 30 şiirden oluşan kitabının imza gününe Kurşun'un yakınları ve okul arkadaşlarının yanı sıra Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun da katıldı.

Başkan Tosun, burada yaptığı açıklamada, Vahdet'in gelişimine katkı sağlayan Bodrum Sağlık Vakfına ve eğitimcilerine teşekkür etti.

Tosun, "Bugün bizim için mutlu bir gün. Beldemizde doğmuş, büyümüş ve engelleri kaldırmış kardeşimiz Vahdet'in ilk şiir kitabının imza gününde bir aradayız. Vahdet'i tebrik ediyoruz, bu ilk şiir kitabı, inşallah devamı da gelecek. Belediye başkanlığına başladığım günden bu yana hep beraber olduğumuz, hayata sımsıkı tutunan, zihninden engelleri kaldırmış bir kardeşimiz" dedi.

Başkan Mehmet Tosun'a engelliler için gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür eden Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Biçer ise Vahdet Kurşun'un örnek bir öğrenci olduğunu belirtti.

Konuşma güçlüğü çektiği için Vahdet Kurşun'un teşekkür konuşmasını etkinliği düzenleyen bir yetkili okudu. Kurşun ise "Dağlar" adlı şiirini okudu.

Konuşmaların ardından Vahdet Kurşun, şiirlerini kaleme alan kardeşi Fatma Kurşun ile "Yok" adlı şiir kitabını imzaladı.

YORUMLAR
500
Güzel oyuncu Öykü Çelik, yeni sevgilisiyle tatil yaparken kameralara takıldı Güzel oyuncu Öykü Çelik, yeni sevgilisiyle tatil yaparken kameralara takıldı British couple had a traffic accident in Bodrum: 1 dead, 1 injured British couple had a traffic accident in Bodrum: 1 dead, 1 injured Bodrum Belediyesi'ne 3 ödül birden Bodrum Belediyesi'ne 3 ödül birden
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bodrum'da Spastik Engelli Gencin Hayalleri Gerçek Oldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement