Uluslararası Sinema Derneği'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması - Son Dakika
Kültür Sanat

Uluslararası Sinema Derneği'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması

Uluslararası Sinema Derneği\'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması

Uluslararası Sinema Derneği, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin seçkisindeki 'Kanun Hükmü' belgeseliyle ilgili yaşanan tartışmalar üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, festivalin politize uçlara kaydırıldığı ve terör örgütü propagandasına açık hale getirildiği ifade edildi.

29.09.2023 18:35  Güncelleme: 18:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Uluslararası Sinema Derneği, bu yıl 60. kez düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin seçkisindeki "Kanun Hükmü" belgeseliyle ilgili yaşanan tartışmalar üzerine yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada, festivalin sinema sektöründe yer alan bazı STK'lar tarafından politize uçlara kaydırıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Terör örgütlerinin provokasyonlarına ve özellikle FETÖ propagandasına açık bir hale getirildiğini üzüntüyle takip etmekteyiz. Yeni yönetmenlerin, yeni yeteneklerin ve özgün üslupların keşfedilme alanı olması beklenen film şenliklerinin terör örgütü propagandası yapılan filmlerin kalkışma alanlarına dönüştürülmesi kabul edilemez."

Açıklamada ayrıca, "Terör örgütü propagandası yapılan filmlere karşı önlem almanın 'sansür' olarak diretilmesi de başka bir garabettir. Devlet kurumlarına karşı girişilen iftiralara ve itibarsızlaştırmaya son verilerek ülkemizdeki bütün festivallerin filmlerin konuşulduğu, sinemanın yaşatıldığı şenlikler olmasını bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Uluslararası Sinema Derneği'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement