Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana'nın Çağrısı'nda - Son Dakika
Kültür Sanat

Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana'nın Çağrısı'nda

Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana\'nın Çağrısı\'nda

Derwish in Progress" adlı solosuyla Avusturya'da en iyi erkek dansçı ödülünü alan Ziya Azazi yeniden Antalya'ya geliyor.

03.01.2012 13:13

Sufi Dönüşleri modern dans ile birleştirerek yaptığı " Derwish in Progress" adlı solosuyla Avusturya'da en iyi erkek dansçı ödülünü alan Ziya Azazi yeniden Antalya'ya geliyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin prömiyerini gerçekleştirdiği ve kapalı gişe oynayan " Mevlana'nın Çağrısı" balesinde dans eden Azazi solo dansıyla nefes kesiyor. Mevlana'nın hayatından ve felsefesinden esinlenerek oluşturulan bale eserinde 40 dansçı sahne alıyor.Eser 7 Ocak Cumartesi ve 10 Ocak Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yeniden izleyici ile buluşacak.

7 OCAK CUMARTESİ SAHNEDE

Dünyaca ünlü İslam düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatından ve felsefesinden esinlenerek oluşturulan bale eseri; konusu ile olduğu kadar Can Atilla'nın bestelediği etkileyici müzikleri ve güçlü koreografisiyle de , izleyiciyi başından sonuna sürükleyici bir atmosferin içerisine çekmeyi başarıyor. Koreografisi , uluslar arası alanda büyük başarılar kazanan ünlü koreograf Mehmet Balkan tarafından hazırlanan eseri Lale Balkan sahneye koyuyor. Mevlana'nın yaşamından kesitleri, felsefesini ve evrenselleşmesini yansıtacak biçimde Oluşum, Çağrı, Dönüşüm başlıklarıyla üç ana fikir üzerinde oluşturulan eserin librettosu ise Şefik Kahramankaptan'a ait.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana'nın Çağrısı'nda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement