Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana'nın Çağrısı'nda - Son Dakika

Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana'nın Çağrısı'nda

03.01.2012 13:13
Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana'nın Çağrısı'nda

Derwish in Progress" adlı solosuyla Avusturya'da en iyi erkek dansçı ödülünü alan Ziya Azazi yeniden Antalya'ya geliyor.

Sufi Dönüşleri modern dans ile birleştirerek yaptığı " Derwish in Progress" adlı solosuyla Avusturya'da en iyi erkek dansçı ödülünü alan Ziya Azazi yeniden Antalya'ya geliyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin prömiyerini gerçekleştirdiği ve kapalı gişe oynayan " Mevlana'nın Çağrısı" balesinde dans eden Azazi solo dansıyla nefes kesiyor. Mevlana'nın hayatından ve felsefesinden esinlenerek oluşturulan bale eserinde 40 dansçı sahne alıyor.Eser 7 Ocak Cumartesi ve 10 Ocak Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yeniden izleyici ile buluşacak.

7 OCAK CUMARTESİ SAHNEDE

Dünyaca ünlü İslam düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatından ve felsefesinden esinlenerek oluşturulan bale eseri; konusu ile olduğu kadar Can Atilla'nın bestelediği etkileyici müzikleri ve güçlü koreografisiyle de , izleyiciyi başından sonuna sürükleyici bir atmosferin içerisine çekmeyi başarıyor. Koreografisi , uluslar arası alanda büyük başarılar kazanan ünlü koreograf Mehmet Balkan tarafından hazırlanan eseri Lale Balkan sahneye koyuyor. Mevlana'nın yaşamından kesitleri, felsefesini ve evrenselleşmesini yansıtacak biçimde Oluşum, Çağrı, Dönüşüm başlıklarıyla üç ana fikir üzerinde oluşturulan eserin librettosu ise Şefik Kahramankaptan'a ait.

YORUMLAR
500
Lewandowski soluğu Türkiye'de aldı! Eşinin paylaşımı taraftarı mest etti Lewandowski soluğu Türkiye'de aldı! Eşinin paylaşımı taraftarı mest etti Askere gitmek için gün sayan ve 2 gündür aranan gençten acı haber Askere gitmek için gün sayan ve 2 gündür aranan gençten acı haber Antalya'da kendisinden haber alınamayan genç ölü bulundu Antalya'da kendisinden haber alınamayan genç ölü bulundu

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Ünlü Dansçı Azazi, Mevlana'nın Çağrısı'nda - Son Dakika


Advertisement