"Vay Arkadaş"ın Galası Yapıldı - Son Dakika
Kültür Sanat

"Vay Arkadaş"ın Galası Yapıldı

"Vay Arkadaş"ın Galası Yapıldı

"Vay Arkadaş" Filminin Galası; 1 Kasım, Pazartesi Akşamı AFM İstinyepark Sinemaları'nda Gerçekleşti!

02.11.2010 15:08

Galada; heyecan dolu eğlenceli hikayesi ve muhteşem oyuncu kadrosuyla büyük yankı uyandıran filmin birbirinden başarılı oyuncuları Ali Atay, Fırat Tanış, Mete Horozoğlu, Demet Evgar, Mustafa Üstündağ, Bihter Dinçel, Rasim Öztekin, Erdal Tosun, Fırat Doğruloğlu, Ali Tutal, Bülent Çolak, Onur Özcan, Barış Başar ve Metin Coşkun yeniden bir araya geldiler. Galaya katılan ünlü davetliler arasında ise; filmin müziklerini yapan Multitap grubu üyeleri, Nevra Serezli, Murat Serezli, İpek – İzzet Günay, Ali Erkazan, İlker Ayrık, Göksel Kortay, Aliye Uzunatağan, Yosi Mizrahi, Şenay Gürler & Faik Ergin, Sezen Cumhur Önal, Tanju Tuncel, Boncuk Yılmaz, Dilara Öztunç, Merve Boluğur, Anta-Misak Toros, Ebru Cündübeyoğlu, Ümit Besen, Barış Falay & Esra Ronabar, Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu, Murat Han, Ayşenur Yazıcı, Songül Öden, Hande Soral ve Yeşim Ceren Bozoğlu vardı.

"Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo"; her ortamda her durumdan kendisine potansiyel belalar çıkaran Manik'in (Ali Atay), etliye sütlüye pek dokunmayan, içine kapanık imam hatip lisesi mezunu Tik'in (Fırat Tanış), yüksek egosuyla cezbeden Kazanova karakterli Dildo'nun (Mete Horozoğlu), erkek gibi yetiştirilmiş komiser kızı Nil (Demet Evgar) ve arkadaşı Sevtap (Pamela Spence) ile kesişen yüksek tempolu hikayelerini anlatıyor.

Filmin mafya babası Mustafa Üstündağ (Sadık), psiko-fizik merkezi görevlisi Bihter Dinçel (Narin) ve Demet Evgar'ın (Nil) erkek arkadaşını canlandıran Fırat Doğruloğlu'nun (Soner) yanı sıra filmin kadrosunda yer alan, izleyicilerin yakından tanıdığı diğer oyuncular ise; Rasim Öztekin, Erdal Tosun, Ali Tutal, Bülent Çolak, Onur Özcan, Barış Başar, Metin Coşkun. 5 Kasım'da vizyona girerek kış sezonuna damgasını vurmaya hazırlanan "Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo"nun film müziklerini ise Multitap hazırladı.

Senaryosunu Caner Güler ve Geniş Aile dizisinin sevilen yazarı Cüneyt İnay'ın kaleme aldığı "Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo"nun yönetmenliğini ödüllü yönetmen Kemal Uzun ve Ahmet Kayımtu üstlendi. Barakuda Film Production'ın, 1 milyon dolarlık bütçeye sahip filminin yaklaşık dört hafta süren çekimleri; üç kafadarın heyecan dolu maceralarının geçtiği İstanbul'un tarihi semtlerinden Balat, Sütlüce, Beyoğlu ile Haydarpaşa Garı gibi yine tarihi mekânlarında gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 kişilik teknik ekibin görev yaptığı "Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo" çekimlerinde; çatışma sahneleri özel efekt şirketi Gripall Effect ile gerçekleştirilirken, bazı sahnelerin çekiminde phantom serisinin yüksek hızlı kameraları kullanıldı. Bir gün öncesinde provası gerçekleştirilen trafik aksiyon sahnesinin çekimleri ise; 25 araç ile birlikte profesyonel sürücüler eşliğinde gerçekleştirildi.

Galanın ardından, filmde yer alan oyuncular ve emeği geçen tüm ekip için Hayal Bistro'da basına kapalı özel bir parti düzenlendi. Filmin müziklerini yapan Multitap grubunun verdiği özel konserle, eğlencenin doruğa ulaştığı geceye katılan konuklar sabaha kadar eğlendi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Vay Arkadaş'ın Galası Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement