Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı - Son Dakika

Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı

23.10.2021 17:42

Türkiye'nin en uzun soluklu dizileri arasında yer alan Arka Sokaklar'da maaş krizi yaşanıyor. Set çalışanları, yeni sezonda hiç ödeme alamadıkları gerekçesiyle sete çıkmama kararı aldı.

Yayınlamaya başladığı 31 Temmuz 2006 yılından bu yana her sezon reytinglere damga vuran Arka Sokaklar dizisinde maaş krizi yaşanıyor. Yeni sezonda hiç ödeme alamayan çalışanlar, sete çıkmama kararı aldı.

SİGORTALARI YENİ YAPILDI

Medyaradar'ın özel haberine göre oyuncu, ışıkçı, kameraman, sanat birimi ve senaryo ekibi başta olmak üzere emekçilerin bugüne kadar haftalıklardan 1 kuruş dahi alamadığı ortaya çıktı. 24 Ağustos'ta sete çıkan Arka Sokaklar'da görev alan set işçilerinin sigortaları daha yeni bir tarihte, 20 Ekim'de yapıldı.

Arka Sokaklar'da büyük maaş krizi! Efsane dizinin oyuncuları sete çıkmama kararı aldı

SETE ÇIKMAMA KARARI ALDILAR

8 bölümün çekildiği, 6 bölümün ise yayınlandığı dizide yaşanan bu mağduriyetin ardından sonunda bıçak kemiğe dayandı. Arka Sokaklar'ın Total grubunda yine birinci olduğu gün yani dün, ekip hak ettikleri paralarını alana kadar sete çıkmama kararı aldı.

OLAYLARIN ARDINDAN İLK ÖDEMELERİNİ ALACAKLAR

Söz konusu karar yönetime bildirildi. Bu adımın ardından 8 haftalık alacakların üç hafta sonra yapılacağı açıklandı. Bu kararla birlikte reytinglerde zirveyi elden bırakmayan Arka Sokaklar, çalışanlarını adeta 3 hafta daha açlığa terk etti.

Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı

Son Dakika Magazin Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Afganistan'ın başkenti Kabil'de bombalı saldırı! Hastaneye düzenlenen bombalı saldırıda 15 kişi öldü, 34 kişi yaralandı 14:08 Son Dakika: Afganistan'ın başkenti Kabil'de bombalı saldırı! Hastaneye düzenlenen bombalı saldırıda 15 kişi öldü, 34 kişi yaralandı Kendini çok iyi saklayan dünyanın en ölümcül yılanı ormanda ortaya çıktı! 13:58 Kendini çok iyi saklayan dünyanın en ölümcül yılanı ormanda ortaya çıktı! Kılıçdaroğlu'ndan 13:54 Kılıçdaroğlu'ndan "Arkadaşlarımı Anadolu'ya gönderiyorum" diyen Bahçeli'ye yanıt: Memnun oluruz, inşallah yaparlar
İstanbul'dan havalanan yolcu krizi! Koltuğunda ölü bulundu 13:47 İstanbul'dan havalanan yolcu krizi! Koltuğunda ölü bulundu 2,5 yıllık aşk bitti! Hasan Can Kaya ve Sultan San ayrıldı 13:12 2,5 yıllık aşk bitti! Hasan Can Kaya ve Sultan San ayrıldı Gece yarısı ilçedeki tüm ışıkları koronavirüs nedeniyle kırmızıya çevirdiler 12:53 Gece yarısı ilçedeki tüm ışıkları koronavirüs nedeniyle kırmızıya çevirdiler
4 bin lira maaşa işçi bulunmuyor! Sanayici dertli! 12:08 4 bin lira maaşa işçi bulunmuyor! Sanayici dertli! Evinin balkonunda çamaşır asan kadın düşerek öldü, acı manzarayı gören çocukları hıçkırığa boğuldu 11:55 Evinin balkonunda çamaşır asan kadın düşerek öldü, acı manzarayı gören çocukları hıçkırığa boğuldu
13:55
Advertisement