Aşk İtirafı Geldi! - Son Dakika

Aşk İtirafı Geldi!

22.04.2022 23:34
Aşk İtirafı Geldi!

Aziz'in Dilruba'sı Damla Sönmez, önceki gece yakın arkadaşının Üsküdar'da gerçekleşen "Feramuz Pis" adlı tiyatro oyununu izlemeye geldi. Adı bir dönem şarkıcı Murat Boz ile anılan Sönmez, aşk hayatıyla ilgili flaş bir itirafta bulundu. İşte detaylar...

Oyun çıkışı muhabirlerle konuşan Damla Sönmez, "Tiyatro yapmayı çok özledim. Yeni sezonda sevenlerime sürpriz yapabilirim" diyerek müjdeyi verdi.

"HAYATIMDA AŞK YOK"

Adı daha önce Aras Bulut İynemli ve Murat Boz gibi isimlerle anılan Damla Sönmez, "Hayatınızda biri var mı?" sorusuna, "Yok, zaten birisi olursa sizden kaçmak zor" cevabını verdi.

DAMLA SÖNMEZ KİMDİR?

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Boğa burcu ve 1,63 boyunda olan Damla Sönmez'in anne tarafından Abhaz, baba tarafından Çerkes kökenli olduğu biliniyor.

Damla Sönmez lise eğitimini St. Joseph Fransız Lisesi'nde tamamladı. Liseden sonra Paris Sorbonne Üniversitesi'nde başladığı tiyatro eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde burslu olarak tamamladı.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda yarı zamanlı 2 yıl keman, 1 yıl da piyano dalında öğrenim gördü. New York Black Nexxus Academy'de Stuart Burney ile çalıştı.

DAMLA SÖNMEZ ÖDÜLLERİ

2009 yılında "Bornova Bornova" filmindeki rolüyle 46. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu". Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri'nde "Umut Veren Genç Yetenek", Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nde "Genç Cadı" ödüllerini aldı.

2015 yılında 18. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nde, festivalin Festival Genç Başkanı görevini yürütürken, "Deniz Seviyesi" filmindeki rolüyle de 21. Altın Koza Film Festivali ve Milano Uluslararası Film Festivali (MIFF) 'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerinin sahibi oldu.

Pürtelaş'ın "Constellations/Parçacıklar" adlı oyunu, 2012 yılında Tiyatro Yanetki'nin "Yalnız Batı" adlı oyunuyla başlayan, sonrasında 2014 yılında "Savaş" oyunuyla devam eden profesyonel tiyatro hayatının üçüncü oyunudur. "Savaş" oyunundaki rolü ile Yeni Tiyatro Dergisi'nden "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü almıştır.

YORUMLAR
500
Menteşe Belediye Tiyatrosu, Yaz Oyunlarına Başladı Menteşe Belediye Tiyatrosu, Yaz Oyunlarına Başladı Marmaris Belediyesi'nden Karne Hediyesi Tiyatro Oyunu Marmaris Belediyesi'nden Karne Hediyesi Tiyatro Oyunu
Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin Aşk İtirafı Geldi! - Son Dakika

Bu haber Snob Magazin tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Snob Magazin tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Snob Magazin kurumudur.

Advertisement