Avukat Serdar Öktem, sokağa çıkanlar için "Geberin" diyen Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulundu - Son Dakika
Magazin

Avukat Serdar Öktem, sokağa çıkanlar için "Geberin" diyen Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulundu

Avukat Serdar Öktem, koronavirüs salgınında sokağa çıkan yaşlılar için "Çıkın dışarıya geberin biz gençler olarak devam edelim" diyen Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

10.04.2020 08:35  Güncelleme: 09:00

Sosyal medya hesabından yayınladığı videolarla ile fenomen olduktan sonra DJ olarak çalışmaya başlayan Kerimcan Durmaz, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmak için evinden dışarı çıkmıyor. Geçtiğimiz günlerde tulum, eldiven ve maskeyle dışarı çıkan Durmaz, uyarılara ve yasaklara rağmen dışarı çıkan yaşlılar için "Geberin" dedi. Avukat Serdar Öktem ise Durmaz için harekete geçti.

"BİZ İFLAH OLMAYIZ"

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından korunmak için evinden çıkmayan Kerimcan Durmaz, önceki gün tüm koruyucu ekipmanlarına bürünerek arkadaşıyla markete gitti. Araç kullanırken önüne çıkan 65 yaş üstündeki vatandaşa tepki gösteren Durmaz, bir video çekerek "Bu insanlar neden sokakta? Bırak 65'i binlerce insan sokakta yürüyor, bunlar çalışmıyorlar. Biri bunlara çare bulsun artık. Lütfen arkadaşlar artık evinize gider misiniz? Çok sinirim bozuldu. Biz iflah olmayız. Artık eve gidin de demiyorum, çıkın dışarı, geberin. Bazılarınız gebersin, biz gençler olarak devam edelim, bunu mu istiyorsunuz" dedi.

Avukat Serdar Öktem, yaşlılar için 'Geberin' diyen Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulundu

KERİMCAN İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Kerimcan Durmaz hakkında Twitter'dan "Bu sefer cezaevi yolu gözüktü sana... Mahkeme den aldığın ceza seni ıslah etmemiş belli ki... Allah seni bildiği gibi yapsın" ifadelerini kullanan Avukat Serdar Öktem suç duyurusunda bulundu.

"YAŞLILARA DEĞİL KEYFİ DIŞARI ÇIKANLARA 'GEBER' DEDİM"

Hakkında çıkan haberlerden sonra Instagram hesabının hikaye kısmından bir video paylaşan Kerimcan Durmaz, şunları söyledi: "Ben yaşlılara geber demedim. Ben yaşlılara bir şey olmasın diye dışarı keyfi çıkan insanlara 'geber' dedim. Bunu diyebilirim çünkü ben çok dikkat edip asla dışarı çıkmadığım için ve mecburiyetten evime yakın olmayan bir markete arabayla gitmek zorunda kaldığım için dışarıda insanları görünce de çok sinirlenip tepki gösterdim. Gösterebilirim de kusura bakmayın. Benim aile büyüklerimin hayatı söz konusu bir tek sizin ki değil. Ayrıca siz insanlara belden aşağı vururken hiç bir şey olmuyor da ben keyfi dışarı çıkan insanlara laf söylediğimde mi problem oluyor? Bu problem olacaksa da lütfen olsun hiç önemli değil. 'Dışarı çıkmayın' diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca diyor. İşe gitmek ve evine ekmek götürmek zorunda olanlara bir şey demiyorum ama keyfi dışarı çıkanlar kusura bakmayın ama çıkmayın dışarıya."

Avukat Serdar Öktem, sokağa çıkanlar için "Geberin" diyen Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulundu

Son Dakika Magazin Avukat Serdar Öktem, sokağa çıkanlar için 'Geberin' diyen Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (43)

 • Kubi: Avukat sana helal olsun...kimsenin yapamadigini yaptin .... 67 1 Yanıtla
  Avukatçı: Avukata girip çıkan ne ondan beter belki dostudur 2 5
 • Ali: Bu yaratığın türü ne, bu canlıyı ilk defa görüyorum 50 2 Yanıtla
  Veli: Senin bir üst türün. 2 44 X : İnsan diye geçiyo ama türleri çok fazla tabi bu öyle böyle türlerden 11 1 Garip: Bu türünün son örneği 1 0
 • Koyunların sessizliği: Bu adam pardon şahıs gökten inmedi onu bu toplum zengin ve şöhret yaptı.Demek ki toplumda da sıkıntı var he he he. 38 2 Yanıtla
  Komodolu ejder: Evet İslam a bağlı olmayan bozulmuş nesilde sıkıntı var 18 7
 • Emr: Doğru demiş 4 20 Yanıtla
 • Uyanik yan: Önce kendi ailesinden başlasalar mı ne dersin.??? 18 1 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement