Benim Polemiklerle Uğraşacak Vaktim Yok! - Son Dakika
Magazin

Benim Polemiklerle Uğraşacak Vaktim Yok!

Benim Polemiklerle Uğraşacak Vaktim Yok!

Gerçeker; Mustafa Ceceli'nin orkestrasıyla kaydedilen 'Her Şeye Rağmen'i sahiplenmesini eleştiren Naim Dilmener'e yanıt verdi: Aşçı nasıl hangi malzemenin,....

17.01.2012 06:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Enbe Orkestrası'nın şefi Behzat Gerçeker; Tarkan, Ajda Pekkan, Müslüm Gürses gibi usta yorumcularla, Elvan Günaydın, Eren Sandal, Altan Çetin, Gülşah Tütüncü gibi genç yetenekleri buluşturduğu üç CD'lik koleksiyon albümünü çıkardı. Gerçeker dört yeni şarkının da yer aldığı arşivlik albümünü anlattı, kendisine yöneltilen eleştirilere de yanıt verdi.

Üç CD'den oluşan bir koleksiyon albümü yapmak nereden aklınıza geldi?

Yapımcımızla birlikte, şimdiye kadar çıkardığımız bütün parçaları toparladık. İçine de dört yeni şarkı koyarak, arşivlik bir albüm yaptık. Müzik sektörünün durumu iç açıcı değil. Fiili satış durdu, dijital satış arttı. Ama albüm alıp saklamayı sevenler de var.

Son albümde dört yeni yetenek var. Daha önce de Aslı Güngör, Mustafa Ceceli'yi sektöre kazandırmıştınız. Bu isimleri nereden, nasıl buluyorsunuz?

Yeni nesildeki genç müzisyenlerin, kendilerine yer açmakta zorlandıklarını gördüm. O yollardan geçen biri olarak onlara destek olmak istiyorum. Mustafa Ceceli ile başlayan; Aslı Güngör, Altan Çetin, Elvan Günaydın'la devam eden bir durum var. Türkiye'nin her yerinden söz yazarları ve besteciler bana ulaşabiliyor. Biz de bu genç yetenekleri yetiştirip Ajda Pekkan'la şarkı söyleyecek kıvama getiriyoruz.

YILDIZLARLA AİLE GİBİYİZ

Bu genç isimleri, yıldızlarla buluşturmak zor olmuyor mu?

"Ajda Pekkan gibi bir star, Eren Sandal'la neden düet yapsın?" diye sorabilirsiniz. Ama Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Tarkan gibi büyük sanatçılarla aile gibi olduk, birbirimize güveniyoruz. Eren; en büyük hayalinin Pekkan'la düet yapmak olduğunu söylemişti. Biz de onun hayalini gerçekleştirmesine yardım ettik.

Geçtiğimiz günlerde Sezen Aksu bestesi 'Her Şeye Rağmen' şarkısıyla ilgili Samsun Demir ve Naim Dilmener arasında Twitter'da bir tartışma yaşandı...

Eleştiriler dozunda olmalı. Kendi sesleriyle albüm yapmayan Milli Vanilli grubuna benzetme yapılması, kişiliğime hakaret edilmesi hoşuma gitmedi. Dilmener beğenmediği albümler listesi yapmış, 'Kalbim' albümümüzü üçüncü sıraya koymuş. Ajda Pekkan'ın 'Yakar Geçerim' şarkısını da sekizinci sıraya koymuş. Biz yine iyiyiz. (Gülüyor) MÜYAP'a sorduğunuzda; neyin, ne kadar sattığını söylüyorlar size.

SAHİPLENMEM DOĞAL

Dilmener'in; Mustafa Ceceli'nin orkestrasıyla kaydedilen 'Her Şeye Rağmen'i sahiplenmenizi eleştirmesine ne diyeceksiniz?

Ben Ozan Çolakoğlu'nun stüdyosunu da kullanıyorum. Baş aşçı nasıl hangi malzemenin, ne kadar kullanacağına karar veriyorsa; ben de hangi stüdyoda, hangi enstrümanların kullanılacağına karar veriyorum. Bu işi sahiplenmem kadar doğal bir şey olamaz. Dilmener nasıl müzik yaptığımı bilir. Oralarda değilim, polemiklerle uğraşacak vaktim de yok!

EGOMUZU EVDE BIRAKIYORUZ!

Bir gün Türkiye'nin yıldızlarıyla çalışacağınızı hayal ediyor muydunuz?

Bu yola çıkarken amacım buydu. Allah'a şükür bu hayallerim gerçekleşti. Barry White, Jean Francois, Jose Feliciano, Gloria Gaynor gibi Grammy ödüllü sanatçılarla da aynı sahneyi paylaşma mutluluğunu yaşadım.

söz yazmıyor um

Bu sizi şımartmıyor mu?

Bu tabii ki insanı şımartacak bir başarı ama ben mütevazıyım. Fransa'da 6 Grammy ödüllü Jose Feliciano'nun çok mütevazı olduğunu gördüm. Biz onun yanında havalı bile kaldık. Müzik dipsiz bir kuyu. En büyük müzisyenler "Daha bir şey olmadım" diyorlar. Biz egomuzu evde bırakıyoruz; yoksa başarılı olamayız.

Beste yapmadan, sadece orkestrada çalarak albüm çıkarmanızı 'kolaycılık' olarak nitelendiren bir kesim var. Ne diyeceksiniz?

Daha önceki 'Düşler' albümündeki bütün besteler bana ait. TV'deki birçok programın ve reklamın müziklerini de ben yapıyorum. Mesela Sayısal Loto'nun müziği bana ait. Söz yazmıyorum ama beste yapıyorum.

SES GETİRMEK ...

Neden söz yazmıyorsunuz?

İşin edebiyat yönüne girmeyi tercih etmedim. Çünkü çok iyi söz yazarları var. Ben söz yazmaya harcayacağım enerjiyi, müzik yapmaya veriyorum.

Hedefiniz nedir?

Dünyaca ünlü starlarla, dünyada ses getirecek işler yapmak istiyorum.

AKSU ŞARKIYI KARŞILIKSIZ VERDİ

Sezen Aksu bestesi almak pahalı olsa gerek... Maliyeti nasıl karşılıyorsunuz?

Sezen Hanım, Tarkan'ın söylediği 'Her Şeye Rağmen' şarkısını karşılıksız verdi; hediye etti. Biz de, bize ne zaman ihtiyacı olursa, koşa koşa gidiyoruz. Sezen Aksu'yla çalışmak benim için büyük bir onur. Ondan çok şey öğreniyorum.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Benim Polemiklerle Uğraşacak Vaktim Yok! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı
  01:09 Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı

  Uğur Dündar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Duygu Nebioğlu ve Dilara Gülatan'ın kendisine yönelik iddialarıyla ilgili haberlere yayın yasağı kararı aldırdığını belirtti. Dündar, daha önce yaptığı açıklamada babalık durumunun olmadığının Adli Tıp Kurumu tarafından ispatlandığını söylemişti. Mahkeme tarafından çıkarılan yayın yasağı kararı nedeniyle Dündar, iddiaları ve belgeleri şimdilik açıklamadığını belirtti.

 • Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
  01:09 Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  Ünlü şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti çatısı altında Safranbolu Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ancak kazanamadı. Peker, seçim sürecinden sonra yaptığı açıklamada siyasetin herkesin hakkı olduğunu ve kaybetmekten çekinmediğini belirtti. Aday olduğu takdirde Safranbolu'yu kültür kenti yapmayı hedeflediğini söyleyen Peker, her zaman kazanmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?
  23:10 Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?

  Ömer, öğrendiği gerçekle neye uğradığını şaşırır. İpuçları onu doğru yola götürür. Büyük sırrı öğrendiğinde planladığı hamleleri rafa kaldırmak zorunda kalır. Kambur'un elinde zor durumda olan Korkut ve Pehlivan, pes etmeden kurtuluş yolu bulmaya çalışırlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Neslihan'ın, Ömer'e güveni sonsuzdur. Ömer de Neslihan'ın vatanı için babasından bile vazgeçeceğine emindir. Gerçekler ortaya çıktıkça zor kararlar alan Ömer'in amacı bellidir. Karşısındaki kim olursa olsun, önce vatanı için hareket edecektir.

 • Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti
  21:10 Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti

  Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ün Ateşe Düştüm şarkısını taklit ettiği bir video paylaştı. Gökbakar'ın paylaşımına Morgül kahkaha emojileriyle karşılık verdi.

 • İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'
  21:09 İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'

  İzel, kendi adlarını verdikleri müzik grubuyla bir döneme damga vuran Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi ile 2022'de yeniden bir araya gelmişti. Ancak grup, bayramda Kıbrıs'ta verdikleri konserin ardından tekrar dağılma kararı aldı. İzel, 'Aramızda Kalmasın' programında yaptığı açıklamada, ayrılığın gerekçesini Ercan'ın tavrıyla ilişkilendirdi ve 'Mutsuzum' diyerek ayrıldığını söyledi.

 • Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı
  20:33 Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı

  Müzisyen, besteci ve söz yazarı Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma programıyla anıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül ve birçok MESAM üyesi sanatçı, Özdemiroğlu'nun ailesi ve yakınları da anma programına katıldı. Türk pop müziği parçaları ve film müzikleriyle tanınan Özdemiroğlu, 20 Nisan 2016'da 73 yaşında hayatını kaybetmişti.

 • Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı
  19:09 Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı

  Türk müziğinin önemli isimlerinden Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında düzenlenen anma töreniyle saygıyla anıldı. Sanatçının eşi Hepgül Özdemiroğlu, çocukları ve MESAM üyeleri törene katıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül, Atilla Özdemiroğlu'nun müziğin birçok farklı dalında sayısız hit esere imza attığını belirterek onu saygı ve minnetle andıklarını ifade etti. Özdemiroğlu, özellikle Sezen Aksu'nun pop müziğindeki başarısında önemli bir rol oynamıştı.

 • Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu
  17:18 Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu

  Sakla Beni dizisinde yer alan oyuncu Şeyda Akova Balcıoğlu, Melis Yaşar'ın konuğu oldu. Balcıoğlu, dizide canlandırdığı 'Afife' karakterini anlattı. Karakterin yaşadığı zorlukları ve hataları anlatan Balcıoğlu, toplumun hatalara tahammülü olmadığını belirtti. Ancak herkesin gençlik döneminde hata yaptığını ve karakteri anlamak gerektiğini vurguladı.

 • Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti
  17:12 Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti

  Azerbaycan'ın ünlü sanatçılarından Cavanşir Mammadov, 70 yaşında evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mammadov'un birçok eseri bulunuyordu ve 2005 yılında Azerbaycan Devleti tarafından 'Emektar Artist Ünvanı'na layık görülmüştü. Ünlü şarkıcı Doğuş'un eşi Hoşgedem Hidayetkızı, Mammadov'un ölüm haberini duyduğunda büyük üzüntü yaşadığını belirtti ve onun değerli bir sanatçı olduğunu vurguladı.

 • Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti
  17:11 Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti

  Hasan Can Kaya, hastane ekibi tarafından beş saat süren acil bir ameliyata alındı. Operasyon başarılı geçti ve sağlık durumu iyi. Ünlü komedyen, birkaç gün hastanede istirahat edecek ve ABD turnesini ileri bir tarihe erteleyeceği duyuruldu.

 • Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu
  17:10 Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu

  Gripin'in solisti Birol Namoğlu, İstanbul konserinde seyircilere 'Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar' diyerek selamlama yaptı. Grup, 2 saat boyunca hit şarkıları ve proje albümlerinden parçalarla seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gripin, Trabzon, Ankara ve Kayseri konserleriyle turnesine devam edecek.


Advertisement