Cüneyt Arkın'ın "koca herifleri"! - Son Dakika

Cüneyt Arkın'ın "koca herifleri"!

30.11.2021 15:03
Cüneyt Arkın'ın "koca herifleri"!

Usta sanatçı Cüneyt Arkın oğullarıyla fotoğraf paylaşarak 'Koca Herifler' yazısını yazdı. Arkın'ın oğulları Cüneyt Arkın'a benzerlikleriyle dikkat çekiyor.

Türk sinemasının bir çok filminde oynayan ve Halit Refiğ'in teklifiyle sinema oyunculuğuna başlayan Cüneyt Arkın 84 yaşında.

"KOCA HERİFLER"

Usta sanatçı Cüneyt Arkın oğullarıyla fotoğraf paylaşarak 'Koca Herifler' yazısını yazdı. Türk sinema oyuncusu, senarist, yapımcı, yönetmen ve doktor olan Arkın'ın oğulları Cüneyt Arkın'a benzerlikleriyle dikkat çekiyor.

CÜNEYT ARKIN KİMDİR?

Cüneyt Arkın veya gerçek adıyla Fahrettin Cüreklibatır (d. 8 Eylül 1937), Türk sinema oyuncusu, senarist, yapımcı, yönetmen ve doktordur.

1963 yılında Artist dergisinin yarışmasında birinci oldu. Bir süre iş arayan Cüneyt Arkın, 1963'te Halit Refiğ'in teklifiyle sinema oyunculuğuna başladı ve 2 yıl içinde en az 30 film çevirdi.

MURAT ARKIN KİMDİR?

Murat Arkın Türk oyuncudur. Sinemada canlandırdığı Malkoçoğlu karakteri ile tanınan Cüneyt Arkın'ın oğludur.

Çocukluk yıllarında babasının oynadığı 1979 yapımı Vatandaş Rıza ve 1981 yapımı Önce Hayaller Ölür filmlerinde çocuk karakterleri canlandırarak oyunculukla tanışan Arkın, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Enformatik bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans için gittiği Londra'da eğitiminin ardından burada bir şirket kurarak Londra'da yaşamaya başladı. 2011 yılında İstanbul'a geldiği sırada bir ajans aracılığıyla Pis Yedili dizisinde oyunculuk yapmaya başladı. 2012 yılında FOX'ta yayınlanan Harem isimli komedi dizisinde "Kare Murat" karakterini canlandırdı. Ayrıca 2014 yılında Panzehir isimli filmde Kara Cemal'in gençliğini canlandırmıştır. 2016 Kasım'da vizyona giren Dağ II filminde "Arif" karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında Star TV'de yayınlanan "Börü" adlı, Özel Harekât Polislerinin operasyonlarını anlatan 6 bölümlük mini seri ve 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu geceyi anlatan aynı adlı (Börü) filmde Özel Harekât Polisi Kemal Boratav karakterini canlandırmıştır. Aralık 2021'de BluTV'de yine 6 bölüm olarak başlayacak ve ilk seriden 23 yıl sonrasını konu alacak olan mini seri Börü 2039'da yine Kemal Boratav karakterini canlandıracaktır.

KAAN CÜREKLİBATUR KİMDİR?

1976 İstanbul doğumluKaan Cüreklibatır usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın küçük oğludur. Tam adı Kaan Polat Cüreklibatur olan olup, babasına olan benzerliğiyle dikkat çekmektedir. Annesi Betül Arkın Oyuncu Murat arkın ise abisidir. Kaan Cüreklibatır Aslı Cüreklibatur ile evlidir. Çiftin bu evlilikten Sarp ve Zeynep adlı iki çocukları olmuş.

İstanbul Bilgi Üniversitesi iletişim mezunu olan Kaan Cüreklibatır, spor okulu açarak yurtdışında çocuklara özel bir çocuk gelişim programını Türkiye'ye getirdi.

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Magazin Cüneyt Arkın'ın 'koca herifleri'! - Son Dakika


Advertisement