Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kazanamadı - Son Dakika

Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kazanamadı

19.10.2021 16:37

Şarkıcı ve oyuncu Defne Samyeli, Beni Ağlatma kitabında kendisiyle ilişki yaşadığı yönünde açıklamalar yapan Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kaybetti. Sandal daha önce de hakkında hapis istemiyle açılan davadan beraat etmişti.

Defne Samyeli, Beni Ağlatma isimli kitabından kendisi hakkında izin almadan yazılar yazan şarkıcı Mustafa Sandal'a 'basın yoluyla hakaret' suçunu işlediği gerekçesiyle şarkıcıdan şikâyetçi olmuştu. Hazırlanan iddianamede savcılık Sandal'ın 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı. Fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle Mustafa Sandal'ın beraatine kararı verilmişti. Samyeli de bunun üzerine Asliye Hukuk Mahkemesi'ne de başvurarak şarkıcı hakkında tazminat davası açmıştı.

1 LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Mahkemeye sunduğu dilekçede, "Kitapta yer alan hayal ürünü, iftiraya varan yalan ifadeler sebebiyle Defne Samyeli kendisini haksız ve sansasyonel gündem içinde bulmuştur. Ağır eleştirilere maruz kalmıştır. Mustafa Sandal, Defne Samyeli'nin ismini kullanarak kitabının reklamını yapmıştır. 1 lira manevi tazminat ödenmesini ve kitabın toplatılmasını talep ediyoruz" dedi.

"KİTABIN REKLAMI İÇİN DEFNE SAMYELİ'Yİ KULLANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Şarkıcı Mustafa Sandal da avukatı Elif Özpağda aracılığıyla mahkemeye bir cevap dilekçesi sundu. Dilekçede "Mustafa Sandal müzik alanında söz yazarı, besteci ve yorumcudur. Albümleri toplamda 14 milyonun üzerinde satış yapmıştır. Mesleğinde başarılı bir sanatçıdır bu nedenle kitabının reklamı için Defne Samyeli'yi kullanması söz konusu değildir. Müvekkilimin buna ihtiyacı yoktur" denilerek davanın reddi talep edildi.

DEFNE SAMYELİ DAVAYI KAYBETTİ

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya Mustafa Sandal avukatı Elif Özpağda ile Samyeli'nin de avukatı katıldı. Mahkeme taraflara son sözlerini sorduktan sonra kararını açıkladı. Mustafa Sandal'ın kitaptaki yazısının tazminat koşullarını oluşturmadığını belirten mahkeme, Defne Samyeli'nin 1 liralık tazminat davasının reddine karar verdi.

Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kazanamadı

Kaynak: Diğer

Son Dakika Magazin Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kazanamadı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (1)
  • Ali Kublay: Bu kadına kitap imzalanan zerzawat ların akıl sağlığıyla ilgili bir rapor çıkarmaları lazım üniversitelere tez konusu olabilir Cevap Yaz 8 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

Gördüğüne inanamayıp yetkililere ulaştı! Eski futbolcu piyangodan büyük ikramiyeyi kazandı 20:44 Gördüğüne inanamayıp yetkililere ulaştı! Eski futbolcu piyangodan büyük ikramiyeyi kazandı Aziz Yıldırım'ın en büyük hayaliydi! Ali Koç, Alexis Sanchez'i, transfer etmeye hazırlanıyor 18:16 Aziz Yıldırım'ın en büyük hayaliydi! Ali Koç, Alexis Sanchez'i, transfer etmeye hazırlanıyor Son Dakika! Erzurum'daki 5.1 büyüklüğündeki depremden sonra karayolunda heyelan yaşandı, yollar kapatıldı 16:37 Son Dakika! Erzurum'daki 5.1 büyüklüğündeki depremden sonra karayolunda heyelan yaşandı, yollar kapatıldı
Son Dakika! Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem 16:01 Son Dakika! Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem Günlerdir aranan Yörük kızı Müslüme'nin cansız bedeninin bulunduğu yer görüntülendi 15:42 Günlerdir aranan Yörük kızı Müslüme'nin cansız bedeninin bulunduğu yer görüntülendi Evinde cansız bedeni bulunan kadının katili, ilişki yaşadığı kişi çıktı! 15:18 Evinde cansız bedeni bulunan kadının katili, ilişki yaşadığı kişi çıktı!
İrem Derici'yi isyan ettiren ses: Gece 2'de ciyak ciyak durmak bilmediler 14:07 İrem Derici'yi isyan ettiren ses: Gece 2'de ciyak ciyak durmak bilmediler Son dakika! DİSK 2022 asgari ücret talebini 5.200 TL olarak açıkladı 13:26 Son dakika! DİSK 2022 asgari ücret talebini 5.200 TL olarak açıkladı
Advertisement