Şarkıcı Özgün down sendromlu çocukların sorunlarına değindi - Son Dakika

Şarkıcı Özgün down sendromlu çocukların sorunlarına değindi

23.03.2021 16:57
Şarkıcı Özgün down sendromlu çocukların sorunlarına değindi

Yayımladığı Çocuk Şarkıları albümü dolayısıyla Türkiye Down Sendromu Derneği ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk kapsamında büyük ses getiren sanatçı Özgün, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'ne özel gerçekleştirdiği canlı yayın ile de farkındalık hareketini sürdürdü

Özgün'ün kişisel Instagram hesabından yayınlanan programa oyuncu Aslı Tandoğan ve şarkıcı Gökhan Türkmen, Türkiye Down Sendromu Derneği Genel Sekreteri Fulya Solak Ekmen ile kızı Kayra ve Süreyya Ülkü Güler'in yanı sıra down sendromlu Barış Kelleci katıldı.

'PROBLEMLER YAŞANIYOR'

Özgün, yayında down sendromlu çocukların sorunlarına değindi. Oğlu Ediz'in de bu tarz problemlerle karşılaştığını belirterek, "Dünyada ve Türkiye'de genel olarak problemler yaşanıyor. Farkındalığın daha çok artması gerekiyor. Çocuklarımızın okulda yaşadıkları problemlere karşı özellikle yardımcı öğretmenlerin onlara eşlik etmesi gerekiyor. Bu tip kaynaştırma sınıflarında farklı gelişim gösteren çocuklara geri kaldıkları durumda ise ekstra yardımcı olabilmek için öğretmenlerin atanması ve bu sınıflarda böyle öğretmenlerin bulunması çok önemli." dedi.

İZLENME GELİRLERİNİ BAĞIŞLIYOR

Yepyeni projesi "Çocuk Şarkıları" albümündeki "Sayılar" şarkısının YouTube'daki izlenme gelirlerinin Türkiye Down Sendromu Derneği'ne bağışlandığını söyleyen Özgün, kampanyayı daha da büyüterek bu projesini sürdürüyor.

VİDEO - Özgün - Sayılar | Çocuk Şarkıları

YORUMLAR
500
2021'de tapu rekoru erkeklerde 2021'de tapu rekoru erkeklerde Geleceğin Yelken Sporcu Kızları Narlıdere'de Yetişecek Geleceğin Yelken Sporcu Kızları Narlıdere'de Yetişecek Denizli'de yeni bir mantar türü keşfedildi Denizli'de yeni bir mantar türü keşfedildi
Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin Şarkıcı Özgün down sendromlu çocukların sorunlarına değindi - Son Dakika

Bu haber Snob Magazin tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Snob Magazin tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Snob Magazin kurumudur.

Advertisement