SON DAKİKA DOWN SENDROMU HABERLERİ

Son Dakika Down Sendromu Haberleri

 • 11 Temmuz 2018 10:43 Çocuklar 'Ergoterapi' ile Engellerini Eğlenerek Aşıyor Çocuklar 'Ergoterapi' ile Engellerini Eğlenerek Aşıyor Çocuklar 'ergoterapi' ile engellerini eğlenerek aşıyorYOZGAT - Yozgat Şehir Hastanesi'nde yaklaşık 2 aydır hizmet veren ve kentte tek olan ergoterapi ünitesinde otizm, down sendromu ve dikkat problemi gibi sağlık sorunları olan çocuklar eğlendirilerek tedavi ediliyor.
 • 09 Temmuz 2018 16:20 Başkan Özkan Verdiği Sözü Tuttu Başkan Özkan Verdiği Sözü Tuttu Down sendromlu genç kız Miran Dinç, Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında temsili olarak Belediye Başkanı Ali Özkan'ın koltuğuna oturmuştu
 • 09 Temmuz 2018 15:49 Ali Özkan, Down Sendromlu Miran'a Verdiği Sözü Tuttu Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliğinde verdiği sözü tutarak, Miran Dinç'in doğum günü kutlamasına katıldı.
 • 09 Temmuz 2018 15:37 Başkan Özkan Verdiği Sözü Tuttu Başkan Özkan Verdiği Sözü Tuttu Down sendromlu genç kız Miran Dinç, Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında temsili olarak Belediye Başkanı Ali Özkan'ın koltuğuna oturmuştu
 • 09 Temmuz 2018 14:39 Ali Özkan, Down Sendromlu Miran'a Verdiği Sözü Tuttu Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliğinde verdiği sözü tutarak, Miran Dinç'in doğum günü kutlamasına katıldı.
 • 04 Temmuz 2018 10:18 Küçükçekmeceli Minikler Yaz Aylarını Binicilik Öğrenerek Geçiriyor Küçükçekmeceli Minikler Yaz Aylarını Binicilik Öğrenerek Geçiriyor Küçükçekmeceli minikler yaz aylarını verimli değerlendirmek adına ata sporlarımızdan biri olan binicilik sporunu öğreniyorlar.
 • 30 Haziran 2018 16:34 Down Sendromu Derneği'nden "Öz Savunuculuk" Eğitimi Down Sendromu Derneğin Sabancı Vakfı desteği ile yürüttüğü "Benim Sesim Benim Toplumum" projesi kapsamında down sendromlu bireylere, kendi haklarını öğrenme ve korumaları ile profesyonel iş hayatına katılımlarını sağlamak amacıyla "öz savunuculuk" eğitimi verildi.
 • 22 Haziran 2018 10:37 Sezaryen Doğumda Şaşılık Tehlikesi Sezaryen Doğumda Şaşılık Tehlikesi Sezaryen doğumda şaşılık tehlikesiDİYARBAKIR - Uzmanlar sezaryen doğumlarda, çocukların başlarına aldıkları darbeler nedeni ile şaşılık geçirme oranlarının daha fazla olduğunu söyledi.
 • 07 Haziran 2018 15:13 C Majör İş'ten Sesler Korosu Şehit Aileleri Yararına Özel Konser Verdi C Majör İş'ten Sesler Korosu Şehit Aileleri Yararına Özel Konser Verdi İş dünyasının önde gelen başarılı isimleri tarafından 2016 yılında kurulan C Majör İş'ten Sesler Korosu, ilk konserini Dünya Engelliler Vakfı koordinatörlüğünde 30 Kasım 2016 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, ikinci konserini İstanbul Down Sendromu Derneği işbirliğiyle 15 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, üçüncü konserini ise Çocuk Eğitim Derneği adına 19 Şubat 2018 tarihinde O Ses Türkiye sahnesinde vermişti
 • 30 Mayıs 2018 13:35 Altay'a Erginer Önerisi Altay'a Erginer Önerisi EN ÖZEL KUPAAltay'ın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Ulusal Down Sendromu Derneği'yle farkındalık yaratmak amacıyla 2 aydır sürdürdüğü futbol organizasyonunun finali, takım kaptanı Murat Uluç ve Furkan'ın katılımıyla gerçekleşti
 • 30 Mayıs 2018 12:19 Down Sendromluların Katıldığı Futbol Turnuvası Sona Erdi Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altay'ın Ulusal Down Sendromu Derneği ile düzenlediği futbol turnuvası sona erdi.
 • 30 Mayıs 2018 12:18 Altay'a Erginer Önerisi Altay'a Erginer Önerisi EN ÖZEL KUPAAltay'ın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Ulusal Down Sendromu Derneği'yle farkındalık yaratmak amacıyla 2 aydır sürdürdüğü futbol organizasyonunun finali, takım kaptanı Murat Uluç ve Furkan'ın katılımıyla gerçekleşti
 • 30 Mayıs 2018 11:48 Altay'ın Yıldızlarından En Özel Kupa Altay'ın Yıldızlarından En Özel Kupa Altay, Ulusal Down Sendromu Derneği ile farkındalık oluşturmak için 2 aydır sürdürdüğü organizasyonun finalini Kaptan Murat Uluç ve Furkan Deniz ile yaptı.
 • 28 Mayıs 2018 11:15 Altın Kız İrem, Madalyaya Doymuyor Altın Kız İrem, Madalyaya Doymuyor  Yüzmeye 13 yaşındayken Bayraklı Belediyesi'nde başlayan, kısa sürede dereceleriyle parlayan İrem, Kosova'da 1'inci Açık Uluslararası Down Sendromu Yüzme Şampiyonası'nda ülkemizi temsil ederken katıldığı 7 yarışın 5'inde madalya kazandı
 • 21 Mayıs 2018 14:57 3. Geleneksel Engelsiz Spor ve Dans Şenliği Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun düzenlediği 3. Geleneksel Engelsiz Spor ve Dans Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
 • 15 Mayıs 2018 11:34 Esogü'lü Öğretmen Adaylarından Engelliler Haftası'nda Anlamlı Etkinlik Esogü'lü Öğretmen Adaylarından Engelliler Haftası'nda Anlamlı Etkinlik Deniz Korkmaz tarafından yürütülmekte olan Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında ve Eskişehir Down Sendromu Derneği katkılarıyla gerçekleştirilen projede 3
 • 14 Mayıs 2018 16:30 Adıyaman'da Down Sendromu Derneği Açıldı Adıyaman'da Down Sendromu Derneği Açıldı Down Sendromu Derneği Adıyaman Temsilciliği açılışı düzenlenen toplantı ile gerçekleştirildi.
 • 12 Mayıs 2018 12:19 Osmangazi Kent Konseyi Engellileri Unutmadı Osmangazi Kent Konseyi Engellileri Unutmadı Osmangazi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Üyeleri, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide buluştu.
 • 12 Mayıs 2018 12:18 Bütünleştirme Eğitimi ile Engelleri Aşıyorlar Bütünleştirme Eğitimi ile Engelleri Aşıyorlar Üsküdar'da özel bir okulda otizm, down sendromu ve benzeri tanıları olan çocuklar, yaşıtları ile aynı sınıfta eğitim görüyor, beraber oyunlar oynayarak topluma kazandırılıyor.
 • 12 Mayıs 2018 10:33 Nezaket Elçileri Yetenekleriyle Göz Doldurdu Nezaket Elçileri Yetenekleriyle Göz Doldurdu Down Sendromu Nezaket Eğitim Merkezi öğrencileri de Başkan Çetin'i çiçeklerle uğurladı
 • 11 Mayıs 2018 17:02 Görüntülü) En Fazla Şiddet ve 'Doktor Hatası' Davası Kadın Doğumculara ULUSAL Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Genel Başkanı Prof. Dr. Ateş Karateke, hekime yönelik şiddet ve malpraktis (doktor hatası) davalarının en çok kadın doğumcuları mağdur ettiğini söyledi.
 • 11 Mayıs 2018 15:18 Dha Yurt Bülteni-11 1)MEZARLIKTAKİ 'GİZEMLİ KIZ' BULUNDU İDDİASI ÇORUM'da bir hafta içinde 5 gece geldiği Ulu Mezarlık'ta bir mezarın başında konuşup, ağlayan genç kızın evinde bulunduğu iddia edildi.
 • 11 Mayıs 2018 14:00 En Fazla Şiddet ve 'Doktor Hatası' Davası Kadın Doğumculara ULUSAL Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Genel Başkanı Prof. Dr. Ateş Karateke, hekime yönelik şiddet ve malpraktis (doktor hatası) davalarının en çok kadın doğumcuları mağdur ettiğini söyledi.
 • 11 Mayıs 2018 12:36 Alsancak Şenliğine Renkli Kapanış Alsancak Şenliğine Renkli Kapanış Alsancak Şenliği'nin kapanış günü etkinlikleri Kıbrıs Şehitleri Caddesinde Ulusal Down Sendromu Derneği üyesi miniklerin dans gösterileriyle başladı
 • 11 Mayıs 2018 00:00 Özel Askerler Özel Askerler"E Temsili Askerlik Kına Gecesi Programı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen, Temsili Askerlik Kına Gecesi programında, yaklaşık 250 engelli temsili asker adayına, türküler eşliğinde kınalar yakıldı.
 • 10 Mayıs 2018 21:28 Özel Askerler"E Temsili Askerlik Kına Gecesi Programı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen, Temsili Askerlik Kına Gecesi programında, yaklaşık 250 engelli temsili asker adayına, türküler eşliğinde kınalar yakıldı.
 • 09 Mayıs 2018 15:15 Sakarya'da Engelsiz Yaşam Merkezi Kapılarını Açtı Sakarya'da Engelsiz Yaşam Merkezi Kapılarını Açtı Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa çalışmalarının tamamlandığı Engelsiz Yaşam Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.
 • 08 Mayıs 2018 14:15 Dijital Dünyanın En'leri 6'ncı Defa Sahiplerini Buldu Dijital Dünyanın En'leri 6'ncı Defa Sahiplerini Buldu Basın danışmanlığını Endeks Medya'nın yaptığı ödül töreninde ödül alan isimler şöyle sıralandı: Siyaset onur ödülü: Bülent Akarcalı,Yılın en iyi gazetecisi: İsmail Bayrak/Hürriyet Gazetesi,Yılın en iyi spor spikeri: Setenay Cankat/AsporYılın en iyi çıkış yapan firması: Mustafa Kemal Yalçınkaya/ One Spray Tattoo Geçici DövmeleriYılın en iyi iş adamı: Osman Bayer/ Grandmoda ShoesYılın en iyi genç iş adamı: Şahin ZülfikarlıYılın en iyi eğitimcisi: Aydan Gömügen Tuncay/Kare AnaokuluYılın en iyi genç iş kadını: Emsal DoğanYılın en iyi kültür sanat programı: Güneri Civaoğlu ile Şeffaf Oda/CNNTürkYılın en iyi event firması: Portaxe/ Lütfü SapmazYılın en iyi sivil toplum kuruluşu: Uluslararası Down Sendromu Federasyonu/ Muhammed Abdullah TuncayYılın en iyi çıkış yapan yayınevi: Alfa psikoloji yayınlarıYılın en iyi kadın program sunucusu: Zahide Yetiş/Show TVYılın en iyi sanatçısı: Deniz SekiYılın en iyi fantazi müzik kadın sanatçısı: Linet/Kandıra kandıraYılın en iyi fantazi müzik erkek sanatçısı: Ferman Toprak/Saldır morukYılın en iyi duayen erkek tasarımcısı: Şinasi GünaydınYılın en iyi röportajı: Ömür Sabuncuoğlu/Ajda Pekkan RöportajıYılın en iyi magazin programı: Pazar Sürprizi / Show TVYılın en iyi erkek pop sanatçısı: İdo Tatlıses/Ya da boşverYılın en iyi kadın pop sanatçısı: Derya Uluğ/CanavarYılın en iyi çıkış yapan şarkıcısı: Güven Yüreyi/ Sen maşallahYılın en iyi sosyal medya fenomeni: Eylül ÖztürkYılın en iyi hafta sonu haber spikeri: Ece Belen/Star TVYılın en iyi kadın haber spikeri: Buse Biçer/HabertürkYılın en iyi sanatçı menajeri: Tayfun GürkenYılın en iyi pr danışmanı: Emel YalçınYılın en iyi iletişim danışmanı: Habil CeyhanYılın en iyi erkek haber spikeri: Gökhan Taşkın/ Flash TVYılın en iyi aktüel magazin programı: Söylemezsem Olmaz/Beyaz TVYılın spor adamı onur ödülü: Turgay KıranYılın en iyi güvenlik sistemleri firması: Armed güvenlik yapım a
 • 04 Mayıs 2018 09:58 Fen Liseleri 'Teknolojiye Milli Bakış ve Üretimde Yerlilik' Projelerini Tanıttı Fen Liseleri 'Teknolojiye Milli Bakış ve Üretimde Yerlilik' Projelerini Tanıttı Belediye olarak Nezaket Okulları, Down Sendromu Nezaket Eğitim Merkezi, Gençlik Akademisi, Şehir Araştırmaları Kütüphanesi, Kitaplar Devletten Kırtasiyeler Belediyeden, Kitap Okuma Yarışmaları, Cezaevleri Aydınlanıyor Kitap Kampanyası, Okuma Yarışmaları, Tebessüm Sineması, Yaz Spor Okulları, Gençlik Kampları, Kültür Gezileri gibi onlarca proje ile gençlerimize hizmet etmeye, eğitime katkı sunmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu
 • 29 Nisan 2018 13:56 Down Sendromluların Uçurtma Keyfi İZMİR'in Seferihisar ilçesinde, belediyenin İzmir Down Sendromu Derneği işbirliğiyle düzenlediği Uçurtma Şenliği'nde çocuklar, gönüllerince eğlendi.
 • 29 Nisan 2018 11:21 Down Sendromluların Uçurtma Keyfi Down Sendromluların Uçurtma Keyfi Seferihisar Belediyesi ve İzmir Down Sendromu Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Uçurtma Şenliği”nde down sendromlu çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 24 Nisan 2018 02:40 23 Nisan Coşkusu 23 Nisan Coşkusu Daha sonra da Ülker Stadı'nda "Bir Fenerbahçe Günü" projesi kapsamında Kahramanmaraş Down Sendromu Derneği ve Haliç Rehabilitasyon Merkezi'nden gelen 44 kişilik kafile stadı gezdi
 • 23 Nisan 2018 18:57 1. Uluslararası Down Plaj Futbol Festivali 1. Uluslararası Down Plaj Futbol Festivali 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Türk ve yabancı down sendromlu çocuklar, plaj futbolu festivalinde bir araya geldi.
 • 23 Nisan 2018 17:28 İbrahim Yattara Sahalara Döndü İbrahim Yattara Sahalara Döndü Uluslararası Down Sendromu Federasyonu tarafından Yalıkavak sahilinde düzenlenen etkinliğe 8 ülkeden gelen down sendromlu çocuklar ve yıldız isimler katıldı
 • 23 Nisan 2018 16:57 1. Uluslararası Down Plaj Futbol Festivali 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Türk ve yabancı down sendromlu çocuklar, plaj futbolu festivalinde bir araya geldi.
 • 20 Nisan 2018 12:38 Ak Partili Çiğdem Karaaslan: Ak Partili Çiğdem Karaaslan: "Selçuklu Belediyesi Konya'yı Geleceğe Taşıyor" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret etti.
 • 19 Nisan 2018 17:49 Başkan Ataç'a Ziyaretler Devam Ediyor Başkan Ataç'a Ziyaretler Devam Ediyor Başkan Ataç bu kapsamda Down Sendromu Derneği Eskişehir Temsilcisi Uğur Yavuz'u ve Görsem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Yasemin Zencir'i makamında ağırladı
 • 11 Nisan 2018 14:37 Adana Tiyatro Festivali 4. Hafta Programı Bu yıl 20'ncisi düzenlenen Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, dördüncü haftasında yerli ve yabancı oyunlar ve atölye çalışmalarıyla dolu bir programla devam ediyor.
 • 10 Nisan 2018 12:16 Sevgi İle Gelen Mutluluk Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin Bandırma'da hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezi'nde aldığı eğitim sayesinde yaşıtları seviyesinde konuşma ve hareket kabiliyeti kazanan serebral palsi (SP) hastası 5 yaşındaki Salih Berber, düzenlenen törenle diplomasını alarak mezun oldu.
 • 10 Nisan 2018 11:13 Sobe'de Otizm Araştırma Komisyonu Sevinci Sobe'de Otizm Araştırma Komisyonu Sevinci Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından down sendromlular, otizm ve diğer gelişim bozukluğu bulunan çocuklara ve ailelere yardımcı olmak amacıyla 27 Mart 2018 tarihinde kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Selçuklu Otizmli Bireyler Merkezi (SOBE) tarafından memnuniyetle karşılandı.
 • 09 Nisan 2018 21:09 Sp Hastası 5 Yaşındaki Salih Aldığı Eğitimle Yaşıtları Gibi Konuşup Hareket Edebiliyor Sp Hastası 5 Yaşındaki Salih Aldığı Eğitimle Yaşıtları Gibi Konuşup Hareket Edebiliyor Balıkesir’in Bandırma ilçesinde serebral palsi (SP) hastası 5 yaşındaki Salih Berber, Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde aldığı eğitim sayesinde yaşıtları seviyesinde konuşma ve hareket kabiliyeti kazandı.
 • 08 Nisan 2018 12:06 Down Sendromlu Süleyman 10 Yıldır Organ Bekliyor Down Sendromlu Süleyman 10 Yıldır Organ Bekliyor Hatay’da 10 yıldır böbrek yetmezliği yaşayan 18 yaşındaki down sendromlu Süleyman Ataş organ bekliyor.
 • 06 Nisan 2018 17:42 Down Sendromu Derneği Neler Yapıyor? Down Sendromu Derneği Neler Yapıyor? Down Sendromu derneği kimdir?
 • 06 Nisan 2018 17:32 Down Sendromlu Bebekler Eğitime Ne Zaman Başlanmalı? Down Sendromlu Bebekler Eğitime Ne Zaman Başlanmalı? Down Sendromu Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fulya Ekmen anlattı
 • 06 Nisan 2018 16:22 Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Down Sendromu Belli Olur? Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Down Sendromu Belli Olur? Down sendromunun bebeğin anne karnındayken teşhisi için kullanılan bazı yöntemler mevcuttur.
 • 06 Nisan 2018 16:12 Down Sendromu Ne Zaman Belli Olur? Down Sendromu Ne Zaman Belli Olur? Down Sendromlu bebek anne karnında nasıl anlaşılır? Anne karnında Down Sendromu belirtileri nelerdir?
 • 06 Nisan 2018 14:52 Down Sendromu Belirtileri Nelerdir? Down Sendromu Belirtileri Nelerdir? Down Sendromu doğum öncesinde saptanabilir mi? Down Sendromu belirtileri nelerdir?
 • 06 Nisan 2018 14:22 Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Neden 21 Mart'ta Kutlanıyor? Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Neden 21 Mart'ta Kutlanıyor? Birleşmiş Milletler, toplumda farkındalık yaratmak amacıyla 21 Mart'ı resmi Dünya Down Sendromu Günü olarak tanıdı.
 • 06 Nisan 2018 14:02 Down Sendromuna Neden Olan Faktörler Nelerdir? Down Sendromuna Neden Olan Faktörler Nelerdir? Down Sendromuna neden olan faktörler nelerdir?
 • 06 Nisan 2018 13:56 Setur Çalışanlarından Farkındalık Kurabiyeleri! Setur Çalışanlarından Farkındalık Kurabiyeleri! Setur çalışanları, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık gününde Düşler Mutfağı'nda sosyal dezavantajlı öğrenciler ile birlikte mutfak atölyesi gerçekleştirdi.