Sean Penn, Oscar töreninde konuşma yapması için Vladimir Zelenski'ye imkan sunulmazsa ödüllerini eritecek - Son Dakika

Sean Penn, Oscar töreninde konuşma yapması için Vladimir Zelenski'ye imkan sunulmazsa ödüllerini eritecek

27.03.2022 19:54

Oscar ödüllü oyuncu Sean Penn, bu yılki Akademi Ödülleri'nde Ukrayna Başbakanı Zelenski'nin konuşmasına izin verilmezse sahip olduğu bütün Oscar ödüllerini eriteceğini belirtti.

Dünyaca ünlü Hollywood oyuncusu Sean Penn, CNN'e verdiği röportajda, Akademi'nin, Zelenski'ye, Ukrayna'nın mücadelesi hakkında konuşabileceği bir platform sunma yükümlülüğü olduğunu savundu.

ÖDÜLLERİNİ ERİTECEK

Zelenski'nin bu yılki Oscar Ödülleri töreninde konuşturulmaması halinde törenin boykot edilmesi gerektiğini belirten Penn, böyle bir durumda kendi ödüllerini herkesin önünde eriteceğini dile getirdi. Penn, "Akademi Ödülleri'nin (Zelenski'ye) hepimizle konuşma fırsatı vermekten başka yapabileceği daha büyük bir şey yok. Anladığım kadarıyla bunu yapmamak için bir karar verilmiş. Başkan Zelenski'nin bunu isteyip istemediği konusunda yorum yapacak kişi ben değilim." dedi.

"BÜTÜN KATILIMCILAR ÇEKİP GİDER"

Penn, Akademi'nin Ukrayna liderini desteklememesinin "Hollywood tarihinin en ahlak dışı anı" olacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Dilerim öyle bir şey olmaz. Sektörde, kendilerini çoğunluğun iyiliğinin temsilcileri olarak görüp, Ukrayna'daki liderle görüşmeme kararı alan kibirli insanlar olmaması için dua ediyorum. Bu yüzden, bunun olmayacağını umuyorum. Umarım, eğer öyle olursa (bütün katılımcılar) çekip gider."

Bu yılki törenin sunucularından Amy Schumer, Akademi'ye Zelenski'nin törende konuşmasını teklif ettiğini ancak bunun kabul edilmediğini söylemişti.

Oscar ödülleri, Los Angeles'ta bugün düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Penn, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına dair belgesel çekimleri için Ukrayna'ya gitmişti.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşmesi sona erdi BM Genel Sekreteri, Potoçki Sarayı'nda BM Genel Sekreteri, Potoçki Sarayı'nda
Kaynak: AA

Son Dakika Magazin Sean Penn, Oscar töreninde konuşma yapması için Vladimir Zelenski'ye imkan sunulmazsa ödüllerini eritecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement