Susuzluğa dikkat çekmek için Salda'da yürüyecekler - Son Dakika

Susuzluğa dikkat çekmek için Salda'da yürüyecekler

23.03.2021 08:46
Susuzluğa dikkat çekmek için Salda'da yürüyecekler

NASA'nın uzay aracı Perseverance'nin Mars'a yolculuğu, tüm dünyanın dikkatini Burdur'da bulunan Salda Gölü'ne çekti.

NASA'nın uzay aracı Perseverance'nin Mars'a yolculuğu, tüm dünyanın dikkatini Burdur'da bulunan Salda Gölü'ne çekti. Çünkü uzay aracının indiği Jezero Krateri, Salda Gölü'ne benzer nitelikleri nedeniyle NASA tarafından dünyaya şu mesajla duyuruldu: "Jezero Krateri'ne seyahat edemeyebilirsiniz ama ona en yakın yeri görmeye gidebilirsiniz: Salda Gölü, Türkiye." Salda Gölü, şimdi uluslararası bir moda etkinliğiyle yeniden gündeme gelecek. Ses getiren moda şovlarına imza atan Dosso Dossi Fashion Show, 2021 sonbahar-kış dijital defilesinin çekimlerini nisan ayında Salda Gölü'nde gerçekleştirecek.

Susuzluğa dikkat çekmek için Salda'da yürüyecekler

50 MANKEN YER ALACAK

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, bilinçsiz su tüketimine ve su kaynaklarının korunmasına da vurgu yapacak bir konsept hazırladıklarını söyledi. Eraslan, "Türkiye'nin en derin tatlı su gölü olan Salda'dan su kaynaklarının korunmasına dair mesaj vereceğiz. Aynı zamanda NASA'nın Mars operasyonuyla gündeme gelen Salda Gölü'nün tanıtımı amacıyla görüntüleri 50 ülke televizyonlarında yayınlayacağız" dedi. Çevresel hassasiyetler göz önünde bulundurularak ve yetkililerin denetiminde özel sistemler kullanılarak yapılacak çekimlerde toplam 50 manken görev yapacak. Koreografisini Yasin Soy'un yapacağı defilede Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Şevval Şahin, Deren Talu ve Buse İskenderoğlu da yer alacak.

Susuzluğa dikkat çekmek için Salda'da yürüyecekler

Ön onay alındı

Defilede mankenlerin kum üzerinde mi, yoksa özel bir platformda mı yürüyeceğine henüz karar verilmedi. Defile için ön onay alındı, ancak detaylar yetkililerin gözetiminde şekillenecek. Çekim alanı çevresel hassasiyetler göz önünde bulundurularak hazırlanacak.

YORUMLAR
500
NASA'nın Ay'ı inceleyecek yeni uydusu, Ay yolculuğuna başladı NASA'nın Ay'ı inceleyecek yeni uydusu, Ay yolculuğuna başladı Türk doktor astronomi fotoğraflarını NASA için renklendirecek Türk doktor astronomi fotoğraflarını NASA için renklendirecek Sadece uzaydan görülebilen Güneş tutulması gerçekleşti! İşte görüntüler Sadece uzaydan görülebilen Güneş tutulması gerçekleşti! İşte görüntüler
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Susuzluğa dikkat çekmek için Salda'da yürüyecekler - Son Dakika

Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.

Advertisement