Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hastaneye Kaldırıldı - Son Dakika
Magazin

Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hastaneye Kaldırıldı

71 yaşındaki usta oyuncu Nezih Tuncay, aniden rahatsızlanınca apar topar hastaneye kaldırıldı. Bilinci kapalı olan Tuncay, yoğun bakımda tutuluyor.

28.06.2016 12:12  Güncelleme: 12:14

Yeşilçam'ın usta oyuncularından 71 yaşındaki Nezih Tuncay hastaneye kaldırıldı. Tuncay'ın hastaneye kaldırıldığını oğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

Babasının bilincinin yerinde olmadığını belirten oğlu, şu ifadelere yer verdi: "Babam dün öğleden sonra durum bozukluğu dolayısı ile FSM Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bilinci yerinde değildi. Orada yapılan müdahalelerin ardından yoğun bakıma kaldırılması gerektiği söylendi. Ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alındı.

"DURUM ÇOK İYİ DEĞİL"

İç organlarının ağır hasarlı ve akciğerinde zaatürre olduğu söylendi. Bugün bilinci biraz yerine geldi ama hala cihazlara bağlı olduğundan iletişim mümkün olmadı. Doktor '1 saat de sürebilir, 1 hafta da...' dedi. Anlayacağınız durum çok iyi değil.


"HER AN HER ŞEY OLABİLİR"

Merak eden dostlar etrafta bazı boş boğaz beyinsizlerin lafına itimat etmesinler. Babam henüz sağ. Ancak her an her şey olabilir... Merak eden dostlara duyurulur."


NEZİH TUNCAY KİMDİR?

Nezih Tuncay, 1945 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Haldun Taner'in öncülüğünde Ahmet Gülhan, Zeki Alasya ve Metin Akpınar tarafından kurulan tiyatro topluluğu Devekuşu Kabare'nin önemli oyuncularından Tuncay, sanat hayatına 1965 yılında Avni Dilligil Tiyatrosu'nda başladı.

Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda çalıştı ve uzun süre Devekuşu Kabare topluluğunda yer aldı. Mahallenin Muhtarları, Rus Gelin ve Yaprak Dökümü gibi çok sayıda dizide oynayarak halk tarafından oldukça beğenildi. Birçok sinema filminde de oynayan Tuncay, en son 12 Şubat'ta vizyona girecek "Dünyanın En Güzel Kokusu" isimli filmde rol aldı.Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hastaneye Kaldırıldı

Son Dakika Magazin Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hastaneye Kaldırıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • ...: ustalar bir bir gidiyor, ortalık soytarılara kaldı 10 1 Yanıtla
  • xyz: kaçış yok ölümden 4 1 Yanıtla

Advertisement