Son Dakika Son Dakika Son Dakika
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi Arabistan ve BAE ile Yemen'deki çatışmaları ele aldı - Son Dakika

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi Arabistan ve BAE ile Yemen'deki çatışmaları ele aldı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) mevkidaşlarıyla New York'ta yaptığı toplantıda Yemen'deki çatışmaların çözümünü ele aldı. Görüşmede, Yemen'deki çatışmaların sona erdirilmesi ve bölgedeki insani ve ekonomik krizin çözülmesi konuları ele alındı. Ayrıca, Blinken, Suudi Arabistan'a Yemen ile ilgili görüşmelere ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti ve bakanlar 3 ülke arasında BM önderliğinde barış için işbirliği yapma konusunda mutabık kaldı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi Arabistan ve BAE ile Yemen\'deki çatışmaları ele aldı
20.09.2023 - 10:43,

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) mevkidaşlarıyla New York'ta yaptığı toplantıda Yemen'deki çatışmaların çözümünü ele aldı.

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Blinken, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan ve BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan ile New York'ta bir araya geldi.

Görüşmede, Yemen'deki çatışmaların mümkün olan en kısa sürede sona erdirilmesi ile bölgedeki insani ve ekonomik krizin bir an önce çözülmesi konuları ele alındı.

Blinken Suudi Arabistan'a Yemen ile ilgili görüşmelere ev sahipliği yaptığı için teşekkürlerini iletirken, bakanlar 3 ülke arasında BM önderliğinde barış için işbirliği yapma konusunda mutabık kaldı.

Görüşmede Blinken, mevkidaşlarını Hindistan'ı Orta Doğu ve Avrupa'ya bağlayacak yeni ticaret koridoruna yönelik Hindistan-Orta Doğu-Avrupa Ekonomik Koridoru (IMEC) Anlaşması'nın imzalanmasından dolayı tebrik etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Politika ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi Arabistan ve BAE ile Yemen'deki çatışmaları ele aldı - Son Dakika


Advertisement