Son dakika Antony Blinken haberleri, Antony Blinken son dakika, son dakika Antony Blinken

Son Dakika Antony Blinken Haberleri

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Gazze terörizm için bir platform olamaz
  23 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Gazze terörizm için bir platform olamaz

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail'in Batı Şeria'da yeni yerleşim yerleri inşa edeceğini açıklamasına ilişkin, 'Gazze terörizm için bir platform olamaz. İsrail'in Gazze'yi yeniden işgali söz konusu olmamalıdır. Gazze topraklarının büyüklüğü azaltılmamalı' dedi.

 • ABD'den İsrail'in Batı Şeria'daki konut inşa planına tepki: Hayal kırıklığı
  23 Şub ABD'den İsrail'in Batı Şeria'daki konut inşa planına tepki: Hayal kırıklığı

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail'in Batı Şeria'da 3 bin 300'den fazla yasa dışı konut inşa planına tepki göstererek, bu yerleşim yerlerinin uluslararası hukuka uygun olmadığını belirtti. Blinken, ''Açıkçası bu duyurudan dolayı hayal kırıklığına uğradığımızı söylemem lazım. Bu yerleşim yerleri uluslararası hukuka da uygun değil'' dedi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
  22 Şub Dışişleri Bakanı Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Brezilya'da, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile Görüştü
  22 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Brezilya'da, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Fidan, Rio de Janerio'da gerçekleşen görüşmede ikili ilişkileri ve bölgesel konuları ele aldı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva ile Görüştü
  21 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva ile Görüştü

  G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brezilya'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva ile baş başa ve basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, işçilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, çevrenin korunması, enerji dönüşümü, ülkeler arası yatırımlar ve işbirliği bağlarının güçlendirilmesi gibi konular ele alındı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail'in güvenliğini sağlayacak bir Filistin devleti acil bir zorunluluk
  17 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail'in güvenliğini sağlayacak bir Filistin devleti acil bir zorunluluk

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Almanya'da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı açıklamalarda, İsrail'in güvenliğini sağlayacak bir Filistin devletine doğru ilerlemenin her zamankinden daha acil bir zorunluluk olduğunu düşündüğünü belirtti.

 • Çin ve ABD, sağlam ilişkiler geliştirmeli
  17 Şub Çin ve ABD, sağlam ilişkiler geliştirmeli

  Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Almanya'da gerçekleştirdiği görüşmede, Çin ile ABD arasında sağlam, istikrarlı ve sürdürülebilir ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Görüşmede ayrıca Tayvan sorunu ve Çinli şirketlere yönelik yaptırımlar da ele alındı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Rehine Anlaşması Mümkün Ama Zor Sorunlar Var
  16 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Rehine Anlaşması Mümkün Ama Zor Sorunlar Var

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ile Hamas arasında rehine anlaşmasının hala mümkün olduğunu, ancak çözülmesi gereken çok zor sorunların olduğunu ifade etti. Blinken, İsrail, Katar ve Mısır'ın ortak teklifini Hamas'a sunduklarını ve bir anlaşmaya varmak için çalıştıklarını belirtti.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken Arnavutluk'a ziyarette bulundu
  16 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken Arnavutluk'a ziyarette bulundu

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile bir araya gelerek ikili işbirliği ve bölgesel konuları ele aldı. Blinken, Arnavutluk'un NATO'ya katkılarından ve Afgan mültecilere ev sahipliği yapmasından övgüyle bahsetti. Ayrıca, Arnavutluk ve ABD arasında iki mutabakat zaptı imzalandı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Almanya ve Arnavutluk'u ziyaret edecek
  09 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Almanya ve Arnavutluk'u ziyaret edecek

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu ve İsrail temaslarının ardından Almanya'nın Münih kenti ve Arnavutluk'un başkenti Tiran'ı ziyaret edecek. Blinken, Arnavutluk ile ilişkilerin gücünü teyit edecek ve Münih Güvenlik Konferansı'na katılacak.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Hamas'ın ateşkes teklifine yorum
  08 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Hamas'ın ateşkes teklifine yorum

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Hamas'ın ateşkes ve esir takası önerisi ile ilgili olarak, 'Hamas'ın yanıtında başarı şansı bulunmayan bazı talepler olsa da, İsrail'le anlaşmaya varılması için bir alan açtığını düşünüyoruz' dedi. Blinken, İsrail'e daha fazla insani yardım ulaştırılması ve sivillerin güvenliğinin göz önünde bulundurulması çağrısında bulundu.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü
  07 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu turu kapsamında İsrail'in ardından Filistin'in Batı Şeria bölgesine gelerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya geldi. Blinken, daha önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile görüşmüştü.

 • Netanyahu, Blinken ile görüşmek üzere bir araya geldi
  07 Şub Netanyahu, Blinken ile görüşmek üzere bir araya geldi

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas ile İsrail arasında yapılan esir takası ve ateşkes müzakereleri devam ederken ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Batı Kudüs'te bir araya geldi. Görüşme sonrasında genişletilmiş bir toplantı gerçekleştirildi. Hamas'ın kabul ettiği 3 aşamalı esir takası ve ateşkes planı değerlendirildi.

 • Katar Başbakanı: Hamas'tan rehineler konusunda olumlu cevap aldık
  07 Şub Katar Başbakanı: Hamas'tan rehineler konusunda olumlu cevap aldık

  Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile düzenlediği basın toplantısında, Gazze'deki rehineler konusundaki anlaşma için Hamas'tan olumlu cevap aldıklarını belirtti. Al Sani, Hamas'ın bu yaklaşımının İsrail tarafına iletildiğini söyledi. Ayrıca, Katar Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Al Sani'nin ABD Dışişleri Bakanı ile bölgedeki gelişmeleri ve krizin etkilerini görüştüğü ifade edildi. Hamas'ın resmi Telegram hesabından yapılan açıklamada ise, teklifin olumlu bir tavırla ele alındığı ve anlaşmanın sağlanması için olumlu bir yaklaşım sergilendiği belirtildi. Al Sani, çatışmanın başladığı günden bu yana ortaya çıkan tehditlerin gerçeğe dönüştüğünü ve uluslararası toplumun acil bir ateşkes sağlaması gerektiğini vurguladı.

 • Katar Başbakanı Al Thani: Hamas ateşkes teklifine olumlu bakıyor
  06 Şub Katar Başbakanı Al Thani: Hamas ateşkes teklifine olumlu bakıyor

  Hamas'ın İsrail ile yeni esir takası anlaşmasına dair sunulan teklife yanıt verdiğini söyleyen Katar Başbakanı Al Thani, ''Hamas'ın teklif hakkında bazı yorumları oldu ancak genel olarak olumlu olduğunu söyleyebiliriz'' dedi. Ayrıca Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken da Gazzelilerin yerlerinden edilmesine yönelik hiçbir yaklaşımı kabul etmeyeceklerini, bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını desteklediklerini belirtti.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Mısır'da Cumhurbaşkanı es-Sisi ile görüştü
  06 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Mısır'da Cumhurbaşkanı es-Sisi ile görüştü

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu turunun ikinci durağı Mısır'da Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi. Görüşmede, Gazze Şeridi'nde ateşkes, esir takası ve insani yardımların bölgeye ulaştırılması gibi konular ele alındı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile görüştü
  05 Şub ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile görüştü

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu turunun ilk durağı olan Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Veliaht Prens Muhammed bin Salman ile bir araya geldi. İkili, Gazze Şeridi'ne insani yardımın artırılması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konularını ele aldı. Bakan Blinken, bölgede diplomasiye devam edeceklerini vurguladı. Blinken'ın Suudi Arabistan'ın ardından Mısır, Katar, İsrail ve Filistin'i ziyaret etmesi bekleniyor.

 • ABD, Türkiye'nin F-16 Filosunun Modernizasyonuna Destek Verdiğini Vurguladı
  25 Oca ABD, Türkiye'nin F-16 Filosunun Modernizasyonuna Destek Verdiğini Vurguladı

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Başkan Joe Biden ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Türkiye'nin F-16 filosunun modernizasyonuna verdiği destek konusunu bir kez daha vurguladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, Türkiye'nin NATO ittifakına olan önemini ve Türkiye'nin NATO müttefiki olarak değerlendirildiğini belirtti. Ayrıca, ABD Kongresinin silah satışlarının gözden geçirilmesinde önemli bir rol oynadığının da altını çizdi. Patel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin İsveç'in NATO üyeliğine yönelik tasarıyı onaylamasını memnuniyetle karşıladıklarını ve Türkiye'nin onay belgesinin en kısa zamanda Washington'a gönderilmesini sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti. ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın Türk mevkidaşı ile düzenli görüşmelerde bulunduğunu ve Türkiye ile kilit alanlarda birlikte çalışmayı sabırsızlıkla beklediklerini de sözlerine ekledi.

 • Filistinliler, Blinken'ın ziyaretini protesto etti
  10 Oca Filistinliler, Blinken'ın ziyaretini protesto etti

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmek üzere Ramallah'a gelmesi, Filistinliler tarafından protesto edildi. Göstericiler, Blinken'ın ziyaretini kınayarak, ABD'nin İsrail saldırılarındaki rolünü eleştirdi. Filistinli aktivistler, Blinken'ın ağırlanmasını kabul etmediklerini ve boykot edilmesi gerektiğini belirtti.

 • Blinken'ın Türkiye Ziyareti ve Gazze Çatışmaları
  10 Oca Blinken'ın Türkiye Ziyareti ve Gazze Çatışmaları

  Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanı Antony Blinken'in Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret, Gazze'deki çatışmaların bölgesel bir savaşa dönüşmemesi için yapılan girişimlerin bir parçası olarak değerlendirilebilir. Gazze çatışmasının Orta Doğu'nun tamamına sıçraması ve bölgesel bir savaşa dönüşmesi ne ABD'nin ne de batılı ülkelerin çıkarlarına gelir. Bu nedenle Blinken'ın Orta Doğu turu, Filistin'deki çatışmayı önlemenin yolunun iki devletli çözümden geçtiğini ifade ediyor. Ancak İsrail'in iki devletli çözümü kabul etmeyeceği ve işgal politikasını sürdürmek istediği belirtiliyor. Gazze'deki gelişmeler göz önüne alındığında, İsrail'e karşı ciddi baskı kurulması gerektiği vurgulanıyor.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Gazze'ye insani yardımın kolaylaştırılmasını ele aldı
  09 Oca ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Gazze'ye insani yardımın kolaylaştırılmasını ele aldı

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Birleşmiş Milletlerin Gazze Kıdemli İnsani Yardım ve Yeniden Yapılanma Koordinatörü Sigrid Kaag ile telefonda Gazze Şeridi'nin kuzey kesimine insani yardımın kolaylaştırılmasını ele aldı. Blinken ve Kaag, Gazze'deki sivillere insani yardım sağlayan koordinasyon mekanizmasının güçlendirilmesi ve yerinden edilmiş kişilerin geri dönüşünü sağlamak için Gazze Şeridi'nin kuzey kesimine yardımların kolaylaştırılmasının önemini vurguladı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BAE Devlet Başkanı ile görüştü
  08 Oca ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BAE Devlet Başkanı ile görüştü

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid bin Sultan en-Nehyan ile bir araya gelerek bölgedeki çatışmaların genişlemesini önlemeye ve Gazze'deki insani ihtiyaçları ele almaya yönelik çabaları görüştü.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ürdün'de temaslarda bulundu
  07 Oca ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ürdün'de temaslarda bulundu

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu temasları çerçevesinde Ürdün'de Kral 2. Abdullah ve Dışişleri İşleri Bakanı Ayman Safadi ile bir araya geldi. Blinken, Ürdün ziyareti sırasında Gazze Şeridi'ndeki saldırının derhal sona erdirilmesi ve bölgedeki sivillerin korunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Amman'da bulunan Dünya Gıda Programı deposunu ziyaret etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken görüşmesinden detaylar
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken görüşmesinden detaylar

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'la Vahdettin Köşkü'nde görüştü. Görüşmede Gazze'de ateş kesin ilanı, F-16'lar meselesi ve İsveç'in NATO üyeliği değerlendirildi. İki Bakan ayrıca bölgesel konuları da ele aldı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'la görüştü
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'la görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'la Vahdettin Köşkü'nde görüştü. Görüşmede Gazze'de ateşkes ilanı, F-16'lar meselesi ve İsveç'in NATO üyeliği değerlendirildi. Ayrıca bölgesel konular da ele alındı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşme yaptı
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşme yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'la yaptığı görüşmede Türkiye'nin F-16 alım sürecinin sonuçlanmasını beklediğini ve İsveç'in NATO üyelik süreciyle ilgili kararın TBMM'ye ait olduğunu ifade etti. Görüşmede ayrıca Gazze'deki insanlık trajedisi, Karadeniz'deki gerilim, Azerbaycan-Ermenistan görüşmeleri ve bölgesel konular ele alındı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile F-16 alım sürecini görüştü
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile F-16 alım sürecini görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile İstanbul'da gerçekleştirdiği görüşmede, F-16 alım sürecinin sonuçlanmasını beklediklerini belirtti. Görüşmede ayrıca Gazze'deki insanlık trajedisi, Karadeniz'deki gerilim, Azerbaycan-Ermenistan görüşmeleri ve bölgesel konular ele alındı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İstanbul'da görüştü
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İstanbul'da görüştü

  Bakan Fidan ile Blinken'ın İstanbul'da bulunan Vahdettin Köşkü'ndeki görüşmesi yaklaşık iki saat sürdü. Görüşmede Gazze'deki savaş, insani kriz, İsveç'in NATO'ya katılım süreci, ikili ve bölgesel konular ele alındı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı kabul etti
  06 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı kabul etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ı Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. Kabulde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve ABD Büyükelçisi Jeffry Flake de hazır bulundu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı kabul etti
  06 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı kabul etti

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ı kabul etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı kabul etti
  06 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı kabul etti

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ı kabul etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile İstanbul'daki görüşmesi sona erdi
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile İstanbul'daki görüşmesi sona erdi

  Fidan ve Blinken'ın İstanbul'daki görüşmesi yaklaşık iki saat sürdü. Görüşmede Gazze'deki savaş, insani kriz, İsveç'in NATO'ya katılım süreci, ikili ve bölgesel konular ele alındı. Blinken'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi öngörülüyor. Blinken, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 4. kez bölge turuna çıktı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile İstanbul'daki görüşmesi sona erdi
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile İstanbul'daki görüşmesi sona erdi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İstanbul'da bulunan Vahdettin Köşkü'nde yaklaşık iki saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin detayları açıklanmazken, Blinken'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmesi bekleniyor. Blinken, Gazze'ye yönelik saldırıların başladığı tarihten bu yana dördüncü kez bölge turuna çıktı ve Türkiye'nin ardından Yunanistan'a geçerek Yunanistan Başbakanı ile görüşecek.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İstanbul'da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yaklaşık 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Blinken'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İstanbul'da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yaklaşık 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Blinken'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile İstanbul'da görüştü
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile İstanbul'da görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile İstanbul'da bir araya geldi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşme başladı
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşme başladı

  Vahdettin Köşkü'ndeki görüşmenin ardından Blinken'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi bekleniyor. Blinken, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 4. kez bölge turuna çıktı ve İstanbul'dan sonra Yunanistan'a geçecek.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken görüşmesi başladı
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken görüşmesi başladı

  DIŞİŞLERİ Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken görüşmesi başladı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken Görüşmesi Başladı
  06 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken Görüşmesi Başladı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İstanbul'da bir araya geldi ve görüşmeye başladı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken İstanbul'da
  05 Oca ABD Dışişleri Bakanı Blinken İstanbul'da

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve beraberindekiler İstanbul'a geldi. Blinken'ın Türkiye'deki temasları kapsamında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi bekleniyor. Ziyaretin ardından Blinken'ın Yunanistan, Ürdün, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail, Batı Şeria ve Mısır'ı ziyaret etmesi planlanıyor.

 • ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İstanbul'a geldi
  05 Oca ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İstanbul'a geldi

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Gazze'deki gelişmeleri ele almak için Türkiye ve Yunanistan'ı da kapsayan Orta Doğu turu kapsamında İstanbul'a geldi. Blinken'ın uçağı saat 19.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı. Havalimanından ayrılan Blinken'ın yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi bekleniyor.

 • İSTANBUL-ABD DIŞİŞLERİ BAKANI BLİNKEN İSTANBUL'DA
  05 Oca İSTANBUL-ABD DIŞİŞLERİ BAKANI BLİNKEN İSTANBUL'DA

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve beraberindekiler İstanbul'a geldi. Blinken'ın Türkiye'deki temasları kapsamında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi bekleniyor. Ardından Blinken'ın Yunanistan, Ürdün, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail, Batı Şeria ve Mısır'ı ziyaret etmesi planlanıyor.

 • ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İstanbul'a geldi
  05 Oca ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İstanbul'a geldi

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, diplomatik temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a geldi.

 • Blinken ziyareti öncesi ABD'den açıklama: Masada İsveç'in NATO üyeliği var
  04 Oca Blinken ziyareti öncesi ABD'den açıklama: Masada İsveç'in NATO üyeliği var

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, cumartesi günü Türkiye'ye yapacağı ziyarette Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşme gerçekleştirecek. Blinken, Fidan ile İsveç'in NATO üyeliğinin onaylanması sürecini ele alacak.

 • Bakan Fidan: ABD Dışişleri Bakanı Blinken, cumartesi günü misafirim olarak Türkiye'ye gelecek
  03 Oca Bakan Fidan: ABD Dışişleri Bakanı Blinken, cumartesi günü misafirim olarak Türkiye'ye gelecek

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara'da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın 6 Ocak Cumartesi günü Türkiye'yi ziyaret edeceğini belirten Bakan Fidan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın zamanda ABD Başkanı Joe Biden ile görüşüp görüşmeyeceğine yönelik soruya da ''Cumhurbaşkanımızın şu anda planlanan bir seyahati yok. Yani üzerinde konuştuğumuz seyahat yok şu anda'' yanıtını verdi.

 • Meksika ve ABD, Meksika sınırındaki geçiş noktalarının açık tutulması konusunda anlaştı
  28 Ara Meksika ve ABD, Meksika sınırındaki geçiş noktalarının açık tutulması konusunda anlaştı

  Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Obrador, Meksika ve ABD'nin sınır geçişlerinin açık tutulması konusunda anlaştıklarını ve demiryolu geçişleri ile sınır köprülerinin açılmaya başlandığını belirtti. ABD Başkanı Joe Biden ile ilişkilerinin iyi olduğunu ifade eden Obrador, Biden'ın düzensiz göçün yoksulluk kaynaklı olduğunu anladığını söyledi.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail'i 5. kez ziyaret edecek
  27 Ara ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail'i 5. kez ziyaret edecek

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ederken, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın önümüzdeki hafta İsrail'i ziyaret etmesi bekleniyor. Blinken'in ayrıca Filistin'in Batı Şeria bölgesini ve bölgedeki diğer ülkeleri de ziyaret etmesi planlanıyor.

 • Dışişleri Bakanı Fidan'dan Blinken'a Gazze çağrısı: İsrail üzerindeki nüfuzunu kullan
  17 Ara Dışişleri Bakanı Fidan'dan Blinken'a Gazze çağrısı: İsrail üzerindeki nüfuzunu kullan

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile telefonda görüştü. Görüşmede, İsrail-Filistin gerilimi de ele alındı ve Bakan Fidan, ABD'nin İsrail üzerindeki nüfuzunu kullanarak saldırıların durmasını ve iki devletli çözüme dayalı bir barış sürecinin başlatılmasını talep etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'ye Gazze saldırılarını durdurma çağrısı yaptı
  17 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'ye Gazze saldırılarını durdurma çağrısı yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken'la yaptığı görüşmede, Gazze'ye saldırıların durması için ABD'nin İsrail üzerindeki nüfuzunu kullanması çağrısında bulundu. Fidan, tam ateşkesin sağlanmasının akabinde iki devletli çözüme dayalı adil ve kalıcı bir barışı hayata geçirmeyi hedefleyen bir siyasi sürecin başlatılması için İsrail'in masaya oturtulması gerektiğini vurguladı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Polonya Dışişleri Bakanı Sikorski'yi tebrik etti
  14 Ara ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Polonya Dışişleri Bakanı Sikorski'yi tebrik etti

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Polonya Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski'yi göreve atanmasından dolayı tebrik etti. Blinken, görüşmede iki ülke arasındaki ortaklığı ilerletme konusundaki kararlılığını ifade etti ve Polonya'nın Ukrayna'ya yardımlarını, savunma ve enerji işbirliğini memnuniyetle karşıladığını belirtti.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Hakan Fidan ile görüşmesini açıkladı
  09 Ara ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Hakan Fidan ile görüşmesini açıkladı

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile gerçekleştirdiği görüşmede İsrail-Hamas çatışması, rehinelerin serbest bırakılması ve insani yardım konularını ele aldıklarını belirtti. Fidan ise görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Gazze'deki durumun ciddiyetini vurgulayarak, Amerikalı muhataplarına atılması gereken adımları net bir şekilde ifade ettiklerini söyledi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşecek
  08 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşecek

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD temasları kapsamında ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya gelecek. İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği Temas Grubu da Washington'da bulunuyor.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail'in sivilleri koruma niyeti ile gerçekler arasında fark var
  08 Ara ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail'in sivilleri koruma niyeti ile gerçekler arasında fark var

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail'in sivilleri koruma niyeti ile sahada görülen gerçekler arasında büyük bir fark olduğunu belirtti. Blinken, İsrail'in sivil kayıpları önlemek için en yüksek çabayı göstermesi gerektiğini vurguladı ve siviller için güvenli alanların oluşturulmasının önemini vurguladı.

 • Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile Görüştü
  06 Ara Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile Görüştü

  Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Wang, Çin-ABD ilişkilerinin geliştirilmesi çağrısında bulundu.

 • Netanyahu, Gazze'de derin bir tampon bölge kurma planını Blinken'e iletti
  01 Ara Netanyahu, Gazze'de derin bir tampon bölge kurma planını Blinken'e iletti

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'e, savaşın ardından Gazze'de derin bir tampon bölge kurma planından bahsetti. Netanyahu'nun bu planın İsrail savaş kabinesinde de kabul gördüğünü aktardığı belirtildi.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail'i sivillerin zarar görmesini önlemek için tedbir almaya çağırdı
  30 Kas ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail'i sivillerin zarar görmesini önlemek için tedbir almaya çağırdı

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmede, İsrail'i sivillerin zarar görmesini önlemek için mümkün olan her türlü tedbiri almaya çağırdı. Blinken ve Netanyahu ayrıca Gazze Şeridi'ndeki esirlerin serbest bırakılması ve insani yardımların hızlandırılması konularını ele aldı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Stoltenberg ve Blinken ile görüştü
  28 Kas Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Stoltenberg ve Blinken ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde Brüksel'de ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg görüşme yaptı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Orta Doğu'ya üçüncü kez ziyaret edecek
  28 Kas ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Orta Doğu'ya üçüncü kez ziyaret edecek

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde Orta Doğu'ya yapacağı ziyaretler için Brüksel'e gitti. Blinken'in İsrail, Batı Şeria ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etmesi bekleniyor.

 • ABD, İsrail'in Şifa Hastanesini basmasını savunuyor
  17 Kas ABD, İsrail'in Şifa Hastanesini basmasını savunuyor

  ABD yönetimi, Gazze'deki Şifa Hastanesinin 'karargah' olduğunu ispatlayamayan ve sunduğu sözde kanıtlarla sosyal medyada alay konusu olan İsrail'in hastaneyi basmasını savunmaya devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, PBS televizyonuna canlı yayın konuğu oldu. Programın sunucusu Amna Nawaz, Şifa Hastanesini basmasına ilişkin İsrail'in sunduğu kanıtların yetersizliğine işaret ederek, 'Hastanenin altında karargah olduğuna sizi ikna eden kanıtları neden paylaşmıyorsunuz?' sorusunu yöneltti. Blinken bunun üzerine, 'Kimsenin MR cihazlarının yanında silah bulunmasına bir açıklaması var mı bunu merak ediyorum.' dedi.

 • 2023 APEC Bakanlar Toplantısı Dirençli ve Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Başladı
  15 Kas 2023 APEC Bakanlar Toplantısı Dirençli ve Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Başladı

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai'nin ev sahipliği yaptığı 2023 APEC Bakanlar Toplantısı, dirençli ve sürdürülebilir bir gelecek yaratma gündemiyle başladı. Blinken, birbirine bağlılık, yenilikçilik ve kapsayıcılığı güçlendirme konularının önemine vurgu yaparken, Tai ise kırılgan tedarik zincirleri, artan eşitsizlik ve ekonomik güvensizlik, kötüleşen iklim krizi ve tırmanan jeopolitik gerilimlerin tehdit oluşturduğunu belirtti. Bakanlar toplantısının ardından APEC Ekonomi Liderleri Toplantısı da gerçekleştirilecek.

 • ABD ve İngiltere, Hamas ve İslami Cihat Hareketi'yle Bağlantılı Kişilere Yaptırım Uygulayacak
  14 Kas ABD ve İngiltere, Hamas ve İslami Cihat Hareketi'yle Bağlantılı Kişilere Yaptırım Uygulayacak

  ABD ve İngiltere, Hamas ve İslami Cihat Hareketi'yle bağlantısı bulunan gerçek ve tüzel kişilere ortak yaptırım uygulayacağını duyurdu. Yaptırım kararıyla İslami Cihat Hareketi ile bağlantılı 6 gerçek ve 2 tüzel kişi ile Hamas üyesi 2 gerçek kişinin malvarlıklarına el konulacak ve alım satımları engellenecek.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Cameron ile görüştü
  14 Kas ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Cameron ile görüştü

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı David Cameron ile telefon görüşmesi yaptı. Blinken, Cameron'u kutlayarak, iki ülke arasındaki ilişkilerin sürdürülmesinin önemini vurguladı. Ayrıca, Gazze'deki sivillere insani yardım ulaştırılmasının artırılması gerektiğine dikkat çekildi. Eski Başbakan Cameron, Dışişleri Bakanı olarak atandı ve aktif siyasete geri döndü.

 • Erdoğan'dan olaylı ziyaretle ilgili ilk yorum: Blinken 'İsrail'e bir Yahudi olarak geldim' derse bunun karşılığı olur
  10 Kas Erdoğan'dan olaylı ziyaretle ilgili ilk yorum: Blinken 'İsrail'e bir Yahudi olarak geldim' derse bunun karşılığı olur

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a Ankara ziyareti sırasında önce apronda sonrasında ise Dışişleri Bakanı Hakan Fidan tarafından ayar verilmesi kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Blinken ile bir araya gelmeyi reddeden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili olarak ''ABD Dışişleri Bakanı Blinken'in en büyük hatası en başta oldu. İsrail'e gittiğin zaman, ''Ben buraya ABD Dışişleri Bakanı olmanın yanında bir Yahudi olarak geldim.'' dersen bunun da bir karşılığı olur'' diye konuştu.

 • ABD'yi sarsan Gazze protestosu! Dışişleri Bakanlığı çalışanlarına 'istifa' çağrısı yaptılar
  10 Kas ABD'yi sarsan Gazze protestosu! Dışişleri Bakanlığı çalışanlarına "istifa" çağrısı yaptılar

  ABD'nin başkenti Washington'daki Dışişleri Bakanlığı binası önünde bir araya gelen çok sayıda gösterici, iş çıkışında yakaladıkları Bakanlık çalışanlarına ''İstifa edin. İşi bırakın. İsrail'in katliamının ortağısınız'' diye slogan attı. Göstericilerin ellerinde ''İsrail ırkçılığına giden tüm ABD fonlarını sonlandırın'' yazan dövizler taşıdıkları görüldü.

 • Hakan Fidan'ın görüşmede ayar üstüne ayar verdiği Blinken'a ABD de sahip çıkmadı: Yaşananlar utanç vericiydi
  08 Kas Hakan Fidan'ın görüşmede ayar üstüne ayar verdiği Blinken'a ABD de sahip çıkmadı: Yaşananlar utanç vericiydi

  Ankara'ya inişinde hiçbir üst düzey yetkilinin karşılamadığı, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın ise görüşmesinde ayar üstüne ayar verdiği ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken kendi ülkesinde de topa tutuldu. Blinken'ın bölge ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerin analizini yapan ABD basını, ''Utanç verici başarısızlık'' yorumunda bulundu.

 • Blinken ziyareti sonrası Akşener'den iktidara uyarı: Sakın ola daha önce yediğiniz kazığı bir kez daha yemeyin
  08 Kas Blinken ziyareti sonrası Akşener'den iktidara uyarı: Sakın ola daha önce yediğiniz kazığı bir kez daha yemeyin

  ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın Ankara ziyareti kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den iktidara dikkat çeken bir uyarı geldi. Akşener, ''Sakın ola ABD'nin sivilleri çıkartma planının oyuncağı olmayın. Sakın ola kaçaklar için hendeğe çevirdiğiniz ülkemizi yeni bir sığınmacı akınıyla karşı karşıya bırakmayın. Sakın ola daha önce yediğiniz kazığı bir kez daha yemeyin. O kazığı siz değil, Türk millet yedi'' diye konuştu.

 • Fidan sarılmak isteyen Blinken'ı geri çevirmişti! Ses getiren olayın perde arkası ortaya çıktı
  07 Kas Fidan sarılmak isteyen Blinken'ı geri çevirmişti! Ses getiren olayın perde arkası ortaya çıktı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, dün ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile 2.5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantı öncesi kameralar karşısına geçen ikilinin buluşmasında ilginç bir olay yaşandı. Blinken'ın, tokalaşma esnasında sarılmak için hamle yaptığı Fidan bu hamleyi ustaca bir manevrayla savuşturdu. Görüntü kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Fidan'ın bu hamlesinin nedeninin Blinken'ın bakanlık önüne geldiğinde sergilediği diplomatik nezaketsizlik olduğu ortaya çıktı.

 • Fransız basınından kaçmadı: Erdoğan, Blinken geldiğinde Rize'ye giderek mesaj verdi
  07 Kas Fransız basınından kaçmadı: Erdoğan, Blinken geldiğinde Rize'ye giderek mesaj verdi

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Türkiye ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rize'ye gitmesi, Fransız haber ajansı AFP'ye haber konusu oldu. Yazıda, Erdoğan'ın bu hareketiyle "Sen nasıl diplomatsın?" diyerek tepki gösterdiği Blinken'a "önemsemiyorum" mesajı verdiği şeklinde yorumlandı.

 • Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi
  06 Kas Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmesi sona erdi.

 • Bakan Fidan ile ABD'li mevkidaşı Blinken arasındaki soğuk zirve dünya basınında
  06 Kas Bakan Fidan ile ABD'li mevkidaşı Blinken arasındaki soğuk zirve dünya basınında

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Türkiye'ye yaptığı ziyaret ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşmesi dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrailliler ve Filistinliler için barış şartlarını oluşturmak için çalışıyoruz
  06 Kas ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrailliler ve Filistinliler için barış şartlarını oluşturmak için çalışıyoruz

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrailliler ve Filistinliler arasında kalıcı ve sürdürülebilir bir barışın sağlanması amacıyla bölge ülkeleriyle önemli görüşmeler yaptıklarını belirtti. Blinken, Gazze'den sivillerin çıkarılması ve çatışmanın bölgeye yayılmaması için çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, rehinelerin kurtarılması konusunda da yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve Türkiye'nin İsveç'in NATO'ya katılımını desteklemeye hazır olduğunu belirtti.

 • Türkiye ile ABD, Gazze'de yardım koridoru ve 2 devletli çözümde mutabık kaldı
  06 Kas Türkiye ile ABD, Gazze'de yardım koridoru ve 2 devletli çözümde mutabık kaldı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın Ankara'daki görüşmesi sona erdi. Diplomatik kaynakların bildirdiğine göre Türkiye ile ABD, Gazze'de yardım koridoru ve 2 devletli çözümde mutabık kaldı.

 • ABD'li Blinken, Ayyıldız içerisinde Mescid-i Aksa'nın yer aldığı biblonun yanına oturtuldu
  06 Kas ABD'li Blinken, Ayyıldız içerisinde Mescid-i Aksa'nın yer aldığı biblonun yanına oturtuldu

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ankara'da Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile 2.5 saat süren bir zirve gerçekleştirirken, görüşme sırasında çekilen bir fotoğraftaki detay büyük ses getirdi. Blinken'ın toplantı sırasında Ayyıldız içerisinde Mescid-i Aksa'nın yer aldığı biblonun yanına oturtulduğu görüldü.

 • Hakan Fidan ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Kalıcı barışı görüştük
  06 Kas Hakan Fidan ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Kalıcı barışı görüştük

  Dün gece Ankara'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştü. Toplantının ardından bir açıklama yapan Blinken, "Gazze ile ilgili derin endişeleri biliyoruz, kalıcı barışı görüştük" ifadelerini kullandı.

 • Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi (2)
  06 Kas Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi (2)

  GÖRÜŞME 2,5 SAAT SÜRDÜDışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmesi sona erdi.

 • HÜDA PAR Milletvekili: ABD, Hamas'ı devre dışı bırakmak için bölgeye geldi
  06 Kas HÜDA PAR Milletvekili: ABD, Hamas'ı devre dışı bırakmak için bölgeye geldi

  HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Şahzade Demir, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın bölgeye gelmesinin asıl amacının 'Hamas'ı devre dışı bırakıp Gazze'yi insansızlaştırma stratejileriyle ilgili ülkeleri ikna etmek' olduğunu söyledi. Demir, ABD'nin çözümün bir tarafında yer almaması gerektiğini ve uluslararası bir deniz filosunun hızlı şekilde yola çıkarılması gerektiğini belirtti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dıışişleri Bakanı Antony Blınken'ın görüşmesi sona erdi.
  06 Kas Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dıışişleri Bakanı Antony Blınken'ın görüşmesi sona erdi.

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dıışişleri Bakanı Antony Blınken'ın görüşmesi sona erdi.

 • Hakan Fidan, kendisine sarılmak isteyen Blinken'i böyle engelledi
  06 Kas Hakan Fidan, kendisine sarılmak isteyen Blinken'i böyle engelledi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye'yi ziyaret eden ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi. Görüşme öncesi kameralar karşısına geçen ikilinin buluşmasında ilginç bir olay yaşandı. Blinken, tokalaşma esnasında sarılmak için Bakan Fidan'a hamle yaptı. Bakan Fidan ise bu hamleyi ustaca bir manevrayla savuşturdu.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşme başladı.
  06 Kas Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşme başladı.

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşme başladı.

 • Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşüyor
  06 Kas Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşüyor

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye'yi ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.

Advertisement