Son Dakika Son Dakika Son Dakika
TİP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Şık'ın sözlerine Selahattin Demirtaş'tan manidar cevap - Son Dakika

TİP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Şık'ın sözlerine Selahattin Demirtaş'tan manidar cevap

TİP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Şık, aynı ittifak çatısı altında bulunduğu HDP'nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştirip "Selahattin bugün canımıza okumuş güya aynı ittifaktayız. Selahattin'i çıkar HDP'den ortada HDP kalmaz" dedi. Tepki çeken sözlerin ardından Şık özür dilerken, Demirtaş'tan dikkat çeken bir yanıt geldi.

29.04.2023 - 14:58,  Güncelleme: 15:04

Türkiye İşçi Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Şık'ın sokakta bir vatandaşla girdiği diyalog tartışma yarattı. Şık, TİP'in de üyesi olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı'nın çatı partisi olan ve hakkındaki kapatma davası nedeniyle Yeşil Sol Parti olarak seçime giren HDP'ye yönelik dikkat çeken ifadeler kullandı.

"SELAHATTİN BUGÜN CANIMIZA OKUMUŞ"

Görüntülerde bir vatandaşla sohbet eden Şık, "Selahattin bugün canımıza okumuş güya aynı ittifaktayız. Selahattin'i çıkar HDP'den ortada HDP kalmaz" ifadelerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Videonun sosyal medyada gündem olmasının ardından Şık eleştirilerin odağında yer aldı. Twitter hesabından bir açıklama yapan Ahmet Şık, "Konuyu, olayı, olaydaki kişileri ve bağlamını açıklamaya çalışmadan, fikrimi, kastımı ve duygumu yansıtmayan bu sözler nedeniyle kırdığım tüm HDP'li dostlarımdan ve Kürt halkından, TİP'li yoldaşlarımdan içtenlikle özür diliyorum. Öncelikle 14 Mayıs'a dek ve sonrasındaki ortak mücadele geleceğimiz boyunca da yegane çabam, barış ve kardeşlik arzumuza zarar vermemek, ittifakımızda cisimleşen umutlara gölge düşürmemek olacak." dedi.

DEMİRTAŞ'TAN YANIT GELDİ

Bu açıklamanın ardından tutuklu bulunan Demirtaş'tan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Demirtaş, "Seçime 14 gün var. Kim ne derse desin, dikkatimizi asla dağıtmadan işimize bakalım. Halkımıza zafer sözümüz var, önce bunu yerine getirelim. Ve Selahattin'den HDP'yi çıkarsan geriye pek bir şey kalmaz. An serkeftin an serkeftin." ifadelerini kullandı.

Demirtaş'tan, Ahmet Şık'ın kendisi hakkında sözlerine manidar yanıt

BİR AÇIKLAMA DA TİP'TEN: KASTINI AŞAN İFADELER İÇERİYOR

TİP'ten yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: "Ahmet Şık'ın bugün kamuoyuna yansıyan sözleri partimizin görüşlerini yansıtmadığı gibi vekilimizin bugüne dek koruduğu mücadele kimliği açısından da talihsiz ve kastını aşan ifadeler içermektedir. Bu sebeple, başta HDP'li dostlarımız olmak üzere ittifak güçlerimizden, Kürt halkından, sol kamuoyundan ve tüm yurttaşlarımızdan özür diliyoruz"

TİP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Şık\'ın sözlerine Selahattin Demirtaş\'tan manidar cevap
YORUMLAR (6)
  • Anazarbus : Yok adam ergenegon sürecinde aşırı ulusalcı ( ki bence hala öyle) hdp oyuyla vekil seçiliyor . Tip hak getire geçmişinde devrimci bir eylem yok adamın. Hala hdp nin oyuyla vekil seçiliyor. Bravo iyi dümen. Bir de korkmuş fark etti kürtler beni diye Yanıtla 35 7
  • Ümit Şimşek: Ya bırazdık ol madem ozur dılıcrktın nıye gurledınm Yanıtla 62 7
  • Talip Konyali: kürtlerden mi özür dilediniz..ermeni ve uzantılarından olmasın Yanıtla 144 161
  • Mehmet Ektiren: Senin gibiler yüzünden ülke bir adım öteye gidemiyor ancak iftira at 94 42
  • Ahmet eren Kacmaz: BU SELO TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU BENDEN ÇOK PAYLAŞIM YAPIYOR SÖZDE TUTUKLU. PAYLAŞIMLARINI KAPATIN BI ZATIN Yanıtla 92 113
  • Anazarbus : Söyle diyelim adam hükümlü değil hala iddianamesi hazırlanan (2016dan bu yana) bir tutuklu... Bu uzayan hukuk sistemin adı tüm dünyada siyasi rehidenidir. 15 8

Son Dakika Politika TİP İstanbul Milletvekili Adayı Ahmet Şık'ın sözlerine Selahattin Demirtaş'tan manidar cevap - Son Dakika


Advertisement