AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekti - Son Dakika
Politika

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekti

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekti

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Kütahya'da proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin güçlü olması gerektiğini vurguladı ve daha büyük bir Türkiye inşa etmek için söz verdi.

02.03.2024 23:50  Güncelleme: 23:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekti.

Kütahya'da proje tanıtım toplantısına katılan Yenişehirlioğlu, "İçeride güçlü olmayan asla dışarıda güçlü olamaz" dedi.

Türkiye'nin her daim güçlü olması gerektiğini dile getiren Yenişehirlioğlu, "Yedi düvel İslam dünyasını ezmişken, tek kale olan Anadolu coğrafyasını bölüp parçalamak isterken, biz bir ve bütün olarak içerideki gücümüzü tekrar var ettiğimizde, Allah'ın izniyle daha büyük Türkiye inşa ettiğimizde, söz sahibi olarak istediğimizi yapmak, zalimlerin zulmüne son verme noktasında, güçlü Türkiye'yi var etmek için söz veriyor muyuz?" diye konuştu.

Proje tanıtım toplantısında AK Parti Kütahya milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir ile AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay birer konuşma yaptı.

Daha sonra AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu, projelerini açıkladı.

Saraçoğlu, "Bu şehirde doğmuş, büyümüş ve bu şehirde yaşamış bir hemşehriniz olarak, sizlerin sevgisini ve takdirini kazanmak ve sizlere hizmet edebilmek benim için hayatımın en büyük mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Sizlerin de bildiği gibi önceki hizmet dönemimizde şehrimizin temel sorunlarını büyük oranda çözmüş, 5 yılda asla yapılamaz denen hizmetlerin tamamını gerçekleştirerek, sayısız alt yapı ve üst yapı projesini hayata geçirmiştik. Bunlarla birlikte kültür ve sanat alanında ömek gösterilen bir şehir haline gelmiştik. Kütahya'nın "kurduğu hayalleri hayata geçirmek isteyen bir şehir" olduğunun bilinciyle, ulusal ve uluslararası pek çok alanda markalaşmasını sağlamış birçoğunun da temellerini atmıştık. Şimdi yepyeni bir dönem var önümüzde. Sizlerin destek ve duasıyla kaldığımız yerden, çok daha büyük projeleri hayata geçirecek, perdeleri yeniden açacağız ve şehrimiz için kurduğumuz hayalleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Size söz veriyorum ki kadim şehir Kütahya'mız tarihiyle, coğrafyasıyla, üretimiyle ve kültürüyle taşıdığı muazzam potansiyele uygun olarak ileriye, daha da ileriye, hep ileriye gidecek. 1 Nisan 2024 sabahı hayalleri yarım kalmış şehrimizin hak ettiği yere yükselmeye başlayacağı ilk gün olacak. Birlikte düşünecek, birlikte üretecek, birlikte başaracağız. Ekonomiden turizme, eğitimden kültür ve sanata uzanan güzel bir yolculuk var önümüzde.'İşimiz, gücümüz, sevdamız Kütahya' diyerek çıktığımız bu yolda en büyük güvencem sizlersiniz. Birlikte başaracağız, Kütahya'mızı Türkiye Yüzyılının parlayan, örnek şehri yapacağız" dedi.

Daha sonra ünlü sanatçı Uğur Işılak sahne aldığı. Işılak, salonu dolduran Kütahyalılar coşturdu. - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP Milletvekili: İktidar Uyuşturucu ile Mücadele İçin Hiçbir Şey Yapmıyor
  23:02 CHP Milletvekili: İktidar Uyuşturucu ile Mücadele İçin Hiçbir Şey Yapmıyor

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2023 yılı faaliyet raporunu değerlendirerek, uyuşturucu ile mücadele konusunda iktidarın hiçbir şey yapmadığını belirtti. İlgezdi, 2023 yılında 251 bin 103 uyuşturucu olayının meydana geldiğini ve bu durumun vatandaşları uyuşturucu batağına sürüklediğini ifade etti. Ayrıca, 2023 yılında ele geçirilen uyuşturucu miktarlarının da endişe verici boyutta olduğunu vurguladı.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük: Organize bir saldırıyla karşı karşıyayız
  22:43 Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük: Organize bir saldırıyla karşı karşıyayız

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük, belediyeye yönelik başlatılan inceleme ve soruşturmalara ilişkin açıklama yaptı. Başkan Küçük, sistematik olarak bayrak, marş gibi değerler üzerinden organize bir saldırıyla karşı karşıya olduklarını belirtti.

 • Erdoğan'ın kritik ziyareti öncesi Irak'tan açıklama: İlişkilerde sıçrama yaşanacak
  22:32 Erdoğan'ın kritik ziyareti öncesi Irak'tan açıklama: İlişkilerde sıçrama yaşanacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 yıl aradan sonra Irak'ı ziyareti, komşu ülkede büyük yankı uyandırdı. Irak Hükümet Sözcüsü Basim el-Avvadi, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ziyaretiyle Irak-Türkiye ilişkilerinde önemli ve niteliksel bir sıçrama yaşanacak.'' ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da, ''Biz, Irak-Türkiye ilişkilerinin bölgemizde önemli bir örneklik teşkil edeceğine inanıyoruz.'' dedi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Milli Egemenlik Konseri'ni izledi
  22:03 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Milli Egemenlik Konseri'ni izledi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen 23 Nisan Milli Egemenlik Konseri'ni izledi. Konserde, Hacıoğulları'nın özel olarak bestelediği '23 Nisan Marşı' dört çocuk solist tarafından ilk kez seslendirildi. Konserin ardından, geçmişten günümüze Türk tarihini anlatan ışık ve mapping gösterisi yapıldı.

 • Kuzey Kosova'da Arnavut Belediye Başkanlarının Görevden Alınması Seçimi Sırpların Boykotuyla Sonuçlandı
  21:38 Kuzey Kosova'da Arnavut Belediye Başkanlarının Görevden Alınması Seçimi Sırpların Boykotuyla Sonuçlandı

  Kuzey Kosova'nın kuzeyindeki 4 belediyede yapılan Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınması seçimi, bölgede çoğunluğu oluşturan Sırpların boykotuyla sonuçlandı. Seçimde yüzde 0,54 katılım sağlanırken, Kosova'daki en büyük Sırp partisi olan Sırp Listesi, seçim kurallarındaki zor maddeleri gerekçe göstererek boykot etti. Bölgedeki mevcut Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevlerini sürdürmesi bekleniyor.

 • Malatya'da Gazze ablukasının kaldırılması için yürüyüş düzenlendi
  21:24 Malatya'da Gazze ablukasının kaldırılması için yürüyüş düzenlendi

  Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu tarafından Gazze'deki ablukanın kalkması için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşte konuşan İmam Hatip Mehmet Refik Metin, Gazze'ye sahip çıkmanın önemini vurguladı. Yapılan konuşmanın ardından Gazze'de hayatını kaybedenler için oturma eylemi gerçekleştirildi.

 • TÜGVA, İzmit Belediyesinin vakfa tahsis edilen yurt protokolünün iptaline tepki gösterdi
  20:52 TÜGVA, İzmit Belediyesinin vakfa tahsis edilen yurt protokolünün iptaline tepki gösterdi

  TÜGVA Kocaeli Temsilciliği, İzmit Belediyesinin vakfa tahsis edilmiş öğrenci yurdunun protokolünü iptal etme kararına tepki gösterdi. TÜGVA üyeleri, protokolün komisyona gönderilmeden belediye meclisinde kabul edilmesini eleştirdi. TÜGVA İl Temsilcisi Mustafa Salın, belediyenin vakfı siyasi emellerine alet etmeye çalıştığını savundu. Salın, ayrıştırıcı söylemlerle iftira atanları hukuk önünde cevaplayacaklarını belirtti.

 • Irak'tan kaçan 2 PKK'lı terörist Habur'da teslim oldu
  20:45 Irak'tan kaçan 2 PKK'lı terörist Habur'da teslim oldu

  Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 2 PKK'lı teröristin, Habur'da Hudut Karakolu'na teslim olduğunu bildirdi. Etkin ve kararlı operasyonlar sonucunda gerçekleşen teslimat, terörle mücadeledeki başarının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.


Advertisement