AK Parti'li Çelik: Kur'an-ı Kerim ve şanlı Türk Bayrağına saldırıyı lanetliyoruz - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
AK Parti'li Çelik: Kur'an-ı Kerim ve şanlı Türk Bayrağına saldırıyı lanetliyoruz

AK Parti'li Çelik: Kur'an-ı Kerim ve şanlı Türk Bayrağına saldırıyı lanetliyoruz

25.03.2023 19:21

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Danimarka'da İslam düşmanı faşist bir grup tarafından kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Türk Bayrağına karşı yapılan saldırıyı ve provokasyonu lanetliyoruz" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, " Danimarka'da İslam düşmanı faşist bir grup tarafından kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Türk Bayrağına karşı yapılan saldırıyı ve provokasyonu lanetliyoruz" dedi.

AK Parti'li Çelik, Twitter hesabından Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Çelik, saldırıyı lanetleyerek, "Danimarka'da İslam düşmanı faşist bir grup tarafından kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Türk Bayrağına karşı yapılan saldırıyı ve provokasyonu lanetliyoruz. Değerlerimize yapılan tüm saldırılarla en güçlü şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Danimarka makamlarının Türkiye'ye ve Müslümanlara karşı işlenen bu apaçık nefret suçuna ifade özgürlüğü adı altında izin vermesini şiddetle kınıyoruz. Nefret eylemlerine izin verenler, kendi demokrasilerini de zehirliyorlar. Avrupa'nın sağduyulu siyasetçileri başta olmak üzere herkes yaygınlaşan bu nefret salgınına karşı harekete geçmeli; tedbir almalı ve gerekeni yapmalıdır. Nefret siyasetinin ve eylemlerinin demokratik değerleri tehdit etmesine izin verilmemelidir" dedi.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Politika AK Parti'li Çelik: Kur'an-ı Kerim ve şanlı Türk Bayrağına saldırıyı lanetliyoruz - Son Dakika


Advertisement