AK Parti'li Çözer: "Davaya Kimse Zarar Veremez" - Son Dakika
Politika

AK Parti'li Çözer: "Davaya Kimse Zarar Veremez"

AK Parti\'li Çözer: "Davaya Kimse Zarar Veremez"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, ilçe kongresinde Mustafa Çiçek’in adaylığının kabul edilmemesinin ardından algı operasyonu yapılmak istendiğini belirterek, "Bu davaya kimse zarar veremez. Davaya sahip çıkmak isteyene kapımız sonuna kadar açıktır" dedi.

19.02.2018 16:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, ilçe kongresinde Mustafa Çiçek'in adaylığının kabul edilmemesinin ardından algı operasyonu yapılmak istendiğini belirterek, "Bu davaya kimse zarar veremez. Davaya sahip çıkmak isteyene kapımız sonuna kadar açıktır" dedi.

AK Parti'nin Yüreğir İlçe Olağan Kongresi, geçen cumartesi günü Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in katılımıyla Yüreğir Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kongrede protokol konuşmalarının ardından Mustafa Çiçek, liste çıkarıp aday olmak istedi. Divan Kurulu ve AK Parti Genel Merkezi ise Çiçek'in adaylığını kabul etmedi. Bunun üzerine Çiçek ve yanındakiler taşkınlık çıkardı.

Araya Çevik Kuvvet polislerinin girmesiyle olay yatıştırıldı. Çiçek ve taraftarlarının daha sonra sosyal medyadan yaptığı tepki ve iddialara karşı AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer basın toplantısı düzenledi.

Çözer, partiye zarar vermeye çalışan kişiler olduğunu belirterek, "Şunu kimse unutmasın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın milletle temellerini attığı bu davaya kimse zarar veremez. Davaya sahip çıkmak isteyene kapımız sonuna kadar açıktır ama zerre kadar zarar vermek isteyene de gereken cevabı bizden önce milletimiz vermektedir" diye konuştu.

"Kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar"

Kongrede 160 delegenin oy kullandığını fakat açıklanan sonuçlarda ilçe başkanı olarak 242 oy aldığının iddia edildiğini söyleyen Çözer, "160 oy kullanılan 1 sandık vardır ancak kongrede 2 sandıkta oy kullanılmıştır. İkinci sandıkta çıkan oyları kimse söylememektedir. Bilinçli olarak kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. 2 sandığın tutanakları elimde. 249 delege arkadaşımızın 2 sandıkta oy kullandığı görülmektedir. İkinci aday listesinin 281 delege oyuyla divana sunulduğunu söylüyorlar ancak o listede elimde 36 kişi imza atmış. 2 kişi daha sonra imzasını çekmiş ve 34 kişinin de bazılarının haberi olmadan imza atılmıştır."

AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, algı operasyonunda bulunan kişileri mahkemeye vereceğini ve davayı takip edeceğini sözlerine ekledi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti'li Çözer: 'Davaya Kimse Zarar Veremez' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Yenikent Mahallesi'ni ziyaret etti
  09:56 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Yenikent Mahallesi'ni ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Bergama Belediye Başkanı Tanju Çelik ile Yenikent Mahallesi'ni ziyaret ederek, bölgenin ihtiyaçlarını ve sorunlarını çözmek için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

 • Kayseri Büyükşehir Başkanı Beyazşehir Mahallesi'ni Ziyaret Etti
  09:54 Kayseri Büyükşehir Başkanı Beyazşehir Mahallesi'ni Ziyaret Etti

  Kayseri Büyükşehir Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Beyazşehir Mahallesi'ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi ve taleplerini dinledi.

 • Mercek-17 Operasyonlarında 519 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi
  09:13 Mercek-17 Operasyonlarında 519 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı süresince 74 ilde devam eden 'Mercek-17' operasyonlarında 519 ruhsatsız tabanca, 54 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca ve 6 uzun namlulu tüfeğin ele geçirildiğini, 869 şüpheli hakkında işlem yapıldığını açıkladı. Operasyonlar kapsamında İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara, İzmir gibi birçok ilde de silah ele geçirildi.

 • TÜİK, 2024 Şubat işgücü istatistiklerini açıklayacak
  09:04 TÜİK, 2024 Şubat işgücü istatistiklerini açıklayacak

  TÜİK, 2024 Şubat işgücü istatistiklerini açıklayacak. Taksim İstiklal Caddesi'nde düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili davada karar verilmesi bekleniyor. İYİ Parti Genel Başkan Adayı Müsavat Dervişoğlu açıklama yapacak. CHP Merkez Yönetim Kurulu toplanacak. İBB meclisi yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirecek. MHP MYK ve MDK üyeleri toplantı yapacak. Antalya'daki teleferik kazası ve İran'ın İsrail'e hava saldırıları takip ediliyor.

 • 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi
  08:19 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram süresince 74 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Mercek-17' operasyonları hakkında bilgi verdi. Operasyonlar sonucunda toplamda 707 silah ele geçirildi ve 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara ve İzmir gibi illerde de önemli miktarda silah ve şüpheli gözaltına alındı.


Advertisement