Seçimden sonra Kabine mi değişecek? Ticaret Bakanı Bolat'ın affını istediği iddiasına jet yalanlama - Son Dakika
Politika

Seçimden sonra Kabine mi değişecek? Ticaret Bakanı Bolat'ın affını istediği iddiasına jet yalanlama

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklik yapılacağına yönelik iddia Ankara kulislerini hareketlendirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ve iddiaları yalanlayan Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kulis adı altında yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" açıklamasında bulundu.

28.02.2024 10:29  Güncelleme: 11:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yerel seçimlerin ardından Kabine'de değişiklik yaşanacağı iddiası kulislerde hareketliliğe neden oldu. Ekonomi politikalarına ters söylem ve kararları olduğu, kendi özel işlerini aksattığından yakındığı öne sürülen Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek görevden affını istediği iddia edilirken, çeşitli yayın organlarında yer alan iddiaya jet bir yalanlama geldi.

"İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Konuyla ilgili Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada "Bazı basın yayın organlarında yer alan 'Ticaret Bakanı Ömer Bolat görevinden ayrılmak istedi ve talebini Cumhurbaşkanı'na iletti' iddiası doğru değildir. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, göreve geldiği günden itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bakan Bolat'ın özel işlerini aksattığı için görevinden ayrılmak istediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kulis adı altında yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerine yer verildi.

BİR AÇIKLAMA DA CEM KÜÇÜK'TEN

Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın görevinden affını isteyeceği iddiasına bir yalanlama da hükümete yakınlığıyla bilinengazeteci Cem Küçük'ten geldi. Bolat ile babasının vefatı dolayısıyla konuştuğunu belirten Küçük, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada "Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Kabine'den affını istediği türündeki paylaşımların hepsi yalan. Ömer bey 9 aydır 7/24 görevinin başında. Araba ve ev fiyatları düşmüş, ticaret yolunda giderken bu haberler tamamen uydurma. Üstelik gümrüklerde menşei değiştirilmiş ürünler ve kaçakçılara göz açtırılmadığı bir dönemde bu tür haberlerin kötü niyetli olduğu da açık" dedi.

Ankara kulisleri yangın yeri! Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın görevden affını istediği öne sürüldü
Seçimden sonra Kabine mi değişecek? Ticaret Bakanı Bolat\'ın affını istediği iddiasına jet yalanlama

Son Dakika Politika Seçimden sonra Kabine mi değişecek? Ticaret Bakanı Bolat'ın affını istediği iddiasına jet yalanlama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (8)

  • Serkan Basar: adam baktıki gelecek sakat akıllıca bir hamlede bulunmuş :) 59 12 Yanıtla
  • Fatih Dağcı: Görevden affını istemek nedir.istifa etmek yerine yeni icatlar çıkardılar 63 5 Yanıtla Necati Kaya: Yüzündekı kıl veya badem bıyığı hakkında iradesi olamayanların,kendi iradesi ile istifa etmek gibi bir duruşa ,iradeye sahip olması mümkünmü. 2 1
  • Selim Kayisi: İstifa edemezsin, reis çıkarır. 45 10 Yanıtla
  • Cengiz Altıntaş: Serkan Basar kudur 7 27 Yanıtla
  • Sivet Ok: Ömer Bolat abi çalışkan başarılı bir bakan. Kolay kolay istifa etmez. 16 11 Yanıtla
  • osman şahin: 10 bin tl maaşa bağlanan açlığa sefalete mahkum edilen emeklilerde afını istiyor 18 5 Yanıtla
  • Seyyidali Can: yıllardır kabine değişiyor sürekli artık kabine değil baştaki değişmeli 3 1 Yanıtla

Advertisement