Arınç'tan 'dünya Çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı - Son Dakika

Arınç'tan 'dünya Çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı

10.01.2012 14:27
Arınç'tan 'dünya Çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü dolayısıyla yayınladığı mesajda, önemli açıklamalarda bulundu.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü dolayısıyla yayınladığı mesajda, önemli açıklamalarda bulundu.

Bülent Arınç, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Bu anlamlı günde, gazeteci dostlarım açısından bütün sorunları çözülmüş, onların geleceğe güvenle bakabildikleri, mesleklerini yaparken hiçbir engelle karşılaşmadıkları bir gelecek diliyorum. Hepsinin bu anlamlı gününü kutluyorum" dedi.

"HÜKÜMET OLARAK EN BÜYÜK ARZUMUZ, BAŞTA GAZETECİLER OLMAK ÜZERE, HERKESİN DÜŞÜNCELERİNİ SERBEST BİR ŞEKİLDE İFADE EDEBİLMELERİDİR"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sosyal paylaşım sitesi 'twitter' aracılığıyla Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Bakan Arınç, bazı eksikliklerine ve aksamalarına rağmen Türkiye'de iyi bir medya ortamı olduğuna dikkat çekerek önemli mesajlar verdi. Arınç, "Bazı eksikliklerine ve aksamalara rağmen ülkemizde iyi bir medya ortamı mevcut. Hür ve özgür bir ortamda, medyamız faaliyetlerini sürdürmektedir" diye konuştu.

Hükümet olarak göreve başladıkları günden itibaren, medyanın daha hür ve özgür bir ortamda çalışabilmesi için ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Arınç, "Hükümet olarak en büyük arzumuz, başta gazeteciler olmak üzere, herkesin düşüncelerini serbest bir şekilde ifade edebilmeleridir. İnşallah önümüzdeki günlerde bu çalışmaların da TBMM'nde kanunlaşacağını ümit ediyorum" dedi.

"TUTUKLU OLARAK BULUNAN GAZETECİLERİ DE YAKINDAN İLGİLENDİRECEK, TCK'NIN BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK ÖNGÖREN BİR ÇALIŞMAMIZ DA MEVCUT"

İnternet medyasını ilgilendiren bir çalışma yaptıklarını da vurgulayan Bülent Arınç, "İnternet medyasını ilgilendiren ve sektörün talepleri doğrultusunda hazırlanan bir başka çalışmamız daha var" derken, "Halen tutuklu olarak bulunan gazetecileri de yakından ilgilendirecek, TCK'nın bazı maddelerinde değişiklik öngören bir çalışmamız da mevcut" şeklinde konuştu.

Basın Kanununu özgürlükçü bir bakış açısı ile yenilediklerini, RTÜK Kanunu'nu geniş bir uzlaşma ile yeniden çıkarttıklarını hatırlatan Arınç, "Ben özgür bir medyanın demokrasilerin en büyük güvencesi olduğuna inanıyorum.

ve bunun önündeki tüm engelleri kaldırmaktır. Bu yönde bugüne kadar ciddi çalışmalar yaptık. Bundan sonra da bu çalışmaları sürdüreceğiz. Uluslararası alanda rekabet eden, güçlü, dünya gündemini belirleyebilecek nitelikteki bir medyanın varlığından mutluluk duyarım" diyerek konuyla ilgili sözlerini tamamladı.

AnkaraLILARA TRAFİK UYARISI!

Bülent Arınç Başkent Ankara'yı etkisi alan kar yağışı ile ilgili sürücülere uyarılarda bulunmayı ihmal etmeyerek, "Ankara'da bugün hava karlı. Yağış şu sıralar şiddetini arttırdı. Etraf şimdiden bembeyaz oldu. Umarım herkes trafiğe çıkarken gerekli tedbirleri alır. Aksi takdirde akşam saatlerinde trafik çileye dönüşebilir" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Arınç'tan 'dünya Çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı - Son Dakika


Advertisement