Bakan Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova ile Biraraya Geldi - Son Dakika
Politika

Bakan Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova ile Biraraya Geldi

Bakan Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova ile Biraraya Geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile görüştü.

05.01.2015 14:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile görüştü.

7. Büyükelçiler Konferansı'nın açılışının ardından Bakan Çavuşoğlu ve UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, Marriott Otel'de bir araya geldi. Gazetecilerin görüntü almasından sonra görüşme basına kapalı olarak devam etti. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bakan Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova ile Biraraya Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • ABD Başkanı Biden, Irak Başbakanı ile görüşürken saatiyle oynadı
  21:48 ABD Başkanı Biden, Irak Başbakanı ile görüşürken saatiyle oynadı

  Orta Doğu'da İsrail ve İran arasındaki gerilimin yarattığı kriz devam ederken, ABD Başkanı Joe Biden ile Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani arasında Beyaz Saray'da bir görüşme gerçekleşti. Görüşme sırasında Biden'ın Irak lideri konuşurken saatiyle oynadığı görüldü. Biden, Irak'ın ABD ile olan ilişkilerde tam ortaklık kurmak istediğini belirtirken, ABD'nin bölgedeki çıkarlarını ve ortaklarını korumaya kararlı olduğunu vurguladı.

 • DEM Partili belediyeye tepki gösteren şahıs eşyalarını ateşe verdi
  21:43 DEM Partili belediyeye tepki gösteren şahıs eşyalarını ateşe verdi

  Muş'ta DEM Partili belediyenin depo olarak kullandığı yerin boşaltılması üzerine sinir krizi geçiren bir kişi, eşyalarını ateşe verdi. Olay sonucunda yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı.

 • ABD Başkanı Biden, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değindi
  21:39 ABD Başkanı Biden, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değindi

  Irak Başbakanı Sudani ile Beyaz Saray'da bir araya gelen ABD Başkanı Biden, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya atıfta bulunarak, İsrail'i savunmak için büyük bir askeri çaba gösterdiklerini söyledi. Biden, Irak ile ABD arasındaki ortaklığın önemini vurgulayarak, İran'ın saldırısını bozguna uğrattıklarını belirtti. Ayrıca, ABD'nin İsrail'in güvenliğini korumaya bağlı olduğunu ve sivilleri hedef alan saldırıları reddettiklerini ifade etti. Irak Başbakanı Sudani ise Irak'ın ABD ile tam ortaklık ilişkisine geçmek için çalıştıklarını ve stratejik bir ortaklığı görüşeceklerini söyledi.

 • Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleştirdi
  21:34 Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleştirdi

  Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Mahalli İdareler Seçimleri'nden sonra ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 15 gündem maddesi ve 2 gündem dışı madde ele alındı. Açılış konuşmasını yapan HBB Başkanı Mehmet Öntürk, Hatay'ın birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde olması gerektiğini vurgulayarak yeni dönemde belediye başkanları ve meclis üyelerine başarılar diledi.

 • CHP'den YSK'ya Hatay seçimlerine ilişkin 'tam kanunsuzluk' itirazı
  21:12 CHP'den YSK'ya Hatay seçimlerine ilişkin 'tam kanunsuzluk' itirazı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay seçimlerine tam kanunsuzluk gerekçesiyle itirazda bulunarak, 'Başvurumuz Yüksek Seçim Kurulu tarihi boyunca yapılmış en kapsamlı tam kanunsuzluk başvurusudur' dedi. Özel, itiraz başvurusunu 8 başlıkta topladıklarını ve seçimlerin yenilenmesini talep ettiklerini ifade etti.

 • İsrail Genelkurmay Başkanı: İran saldırısına yanıt vereceğiz
  20:59 İsrail Genelkurmay Başkanı: İran saldırısına yanıt vereceğiz

  İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İran'ın düzenlediği saldırıya değinerek, 'İsrail topraklarına bu kadar çok füze ve İHA fırlatılmasına bir yanıt vereceğiz' dedi. İran saldırısında hedef alınan Nevatim Hava Üssü'nde saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Halevi, İran'ın saldırısına karşılık verileceğini belirtti.

 • Irak Başbakanı Sudani, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
  20:58 Irak Başbakanı Sudani, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

  Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani, ABD'ye yaptığı ziyaret çerçevesinde ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Görüşmede iki ülke arasında uzun vadeli ortak ilişkilerin temellerinin atılması, Stratejik Çerçeve Anlaşması ile Yüksek Ortak Koordinasyon Komitesi'nin etkinleştirilmesine yönelik çalışmalar ele alındı.


Advertisement