Bakan Kirişci, Kahramanmaraş'ta depremde ölenlerin cenazelerinin defnedildiği mezarlığı ziyaret etti Açıklaması - Son Dakika
Politika

Bakan Kirişci, Kahramanmaraş'ta depremde ölenlerin cenazelerinin defnedildiği mezarlığı ziyaret etti Açıklaması

Bakan Kirişci, Kahramanmaraş\'ta depremde ölenlerin cenazelerinin defnedildiği mezarlığı ziyaret etti Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, "Bu giden kardeşlerimizi geri getirecek gücümüz yok ama şehrin ihyası ve inşası için vakit kaybetmeden hızla çalışmaları yürüteceğiz.

13.04.2023 18:24  Güncelleme: 18:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, "Bu giden kardeşlerimizi geri getirecek gücümüz yok ama şehrin ihyası ve inşası için vakit kaybetmeden hızla çalışmaları yürüteceğiz." dedi.

Bakan Kirişci, beraberinde AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayları Ömer Oruç Bi·lal Debgici, Mevlüt Kurt, Tuba Köksal ve Mehmet Şahin ile Kapıçam Şehir Mezarlığı'nı ziyaret etti.

Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından mezarları sulayan Kirişci, yaptığı açıklamada, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin tüm zamanların felaketi olarak tarihe geçeceğini söyledi.

Kirişci, 14 Mayıs itibarıyla milletin sandığa gideceğini anımsatarak, "Biz de aday listelerinin belirlenmesi sonrası özellikle şehitlerimize olan vefa borcumuzu eda edelim, ifa edelim düşüncesiyle mezarlığımıza geldik. Burada halen defin işlemi gerçekleştirilmiş 5 bin 300 kardeşimize, tüm Kahramanmaraş'daki 12 bin 558 kardeşimize, 50 binin üzerindeki 11 ilimizdeki tüm şehitlerimize Rabb'imden rahmet niyaz ediyoruz. Onları biz biliyoruz, şehittirler. Geride kalanlarına sabırlar diliyoruz." diye konuştu.

Büyük bir felaket ve acının yaşandığını dile getiren Kirişci, bu acıyla birlikte, demokrasiyle yönetilen bir hukuk devletinin olduğu ülkede seçimlerin yapılması gerektiğine işaret etti.

Bakan Kirişci, minnet ve şükran duygularını iletmek için ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu afetlerden Kahramanmaraş'ımızın daha güçlü, daha üretken, daha mutlu şekilde çıkabilmesi için de kaldığımız yerden devam etmek durumundayız. Bu giden kardeşlerimizi geri getirecek gücümüz yok ama şehrin ihyası ve inşası için vakit kaybetmeden hızla çalışmaları yürüteceğiz. Geldiğimiz andan itibaren de çalışmalara start verdik. Bu mezarlık ziyareti de buna manevi anlamda destek olur, bizim motivasyonumuzu, yaptığımız işlerimizin bereketini arttırır. Rabb'im bir daha ülkemize, dost düşman kimseye bu tür afetler yaşatmasın. Ülkemizin, bu kardeşlerimizin de acılarını dindirerek bizlere mutluluklar versin, sağlık, sıhhat versin. Kelimelerin bittiği bir yer, Allah hepsinden razı olsun, hepsine rahmetiyle muamele eylesin."

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Bakan Kirişci, Kahramanmaraş'ta depremde ölenlerin cenazelerinin defnedildiği mezarlığı ziyaret etti Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yeni İlçe Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti
  16:22 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yeni İlçe Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası seçilen yeni ilçe belediye başkanlarına 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç ve Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız'ı ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Ayrıca, Akdeniz Belediyesini de ziyaret eden Seçer, yeni dönemde işbirliği içerisinde hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

 • MSB: Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 2'si terör örgütü mensubu 4 kişi yakalandı
  16:21 MSB: Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 2'si terör örgütü mensubu 4 kişi yakalandı

  Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 2'si terör örgütü mensubu 4 kişinin yakalandığını duyurdu. Yakalanan şahıslardan birinin PKK, birinin de DHKP-C terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.

 • Özgür Özel:
  16:21 Özgür Özel: "Hatay Halkının İradesine Sahip Çıkmaya Bu İşin Peşini Bırakmamaya Devam Edeceğiz" (3)

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlerin ardından TBMM'de ilk grup toplantısını yaptı. Özel, seçim sürecinde partisini birinci parti çıkarmada emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başladı. Hatay'da seçimlerin yenilenmesi için YSK'ya yaptıkları ''tam kanunsuzluk'' başvurusuna da değinen Özel, "Bu itirazları reddedenler şimdi tam kanunsuzluğun daniskansına bakalım ne cevap vereceklerdir. Halkın iradesi sakatlanmıştır. Hatay halkının iradesine sahip çıkmaya bu işin peşini bırakmamaya devam edeceğimizin altını bir kez daha kalın çizgilerle çiziyorum. Hatay bizim kişisel, milli meselemizdir" dedi.

 • Belçika'da düzenlenen Ulusal Muhafazakarlık Konferansı güvenlik zafiyeti gerekçesiyle durduruldu
  16:20 Belçika'da düzenlenen Ulusal Muhafazakarlık Konferansı güvenlik zafiyeti gerekçesiyle durduruldu

  Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen Ulusal Muhafazakarlık Konferansı, aşırı sağcı siyasi figürleri bir araya getirmesi ve güvenlik zafiyeti oluşturabileceği gerekçesiyle durduruldu. Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve İngiltere'deki Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi eski lideri Nigel Farage gibi isimlerin konuk edilmesi planlanan konferans, güvenlik kaygıları ve gerekli izinlerin alınmaması nedeniyle iptal edildi. Polis, konferansın yapıldığı binanın çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

 • YSK, Siyasi Partilerin İtirazlarını Reddetti
  16:20 YSK, Siyasi Partilerin İtirazlarını Reddetti

  YSK, AKP, MHP, CHP, İYİ Parti, DEM Parti, TİP, BBP ve Yeniden Refah Partisi'nin toplam 2 il ile 18 ilçe ve beldede yaptığı itirazları reddetti. YSK, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri çerçevesinde siyasi partilerin yaptığı itirazları değerlendirmeye devam ediyor.

 • Kazakistan Cumhurbaşkanı, sel felaketi nedeniyle uluslararası etkinlikleri iptal etti
  16:18 Kazakistan Cumhurbaşkanı, sel felaketi nedeniyle uluslararası etkinlikleri iptal etti

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, ülkede meydana gelen seller nedeniyle tasarruf amacıyla bu yıl yapılması planlanan bazı uluslararası etkinlikleri iptal etme kararı aldıklarını bildirdi. Tokayev, sel felaketinin yaşandığı ülkenin kuzeyini ziyaret ederek durumu inceledi ve mağdurlara yardım sözü verdi. Ayrıca, Astana Forumu ve Dünya Sergisi gibi önemli etkinliklerin bütçelerinde kısıtlamalar yapılacağı açıklandı.

 • EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'yi Tebrik Etti
  16:18 EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'yi Tebrik Etti

  Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'yi tebrik ziyaretinde bulundu. Küpeli, Ünlüce'ye başarılar dileyerek, iş birliği içinde çalışacaklarını belirtti. Ünlüce ise ziyaretten dolayı teşekkür ederek, Eskişehir sanayisinin gelişimine katkı sunacaklarını ifade etti.

 • Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu'nu anma mesajı yayımladı
  16:17 Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu'nu anma mesajı yayımladı

  Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Malatya'nın yetiştirdiği değerli devlet adamlarından 8'nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal ve Malatya Belediyesi eski Başkanlarından merhum Hamit Fendoğlu'nun ölüm yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. Taşkın, Turgut Özal'ı Türkiye'nin siyasi hayatında iz bırakan bir devlet adamı olarak anarken, Hamit Fendoğlu'nun da Türk siyasetine mertliği ve dürüstlüğü ile damga vurduğunu belirtti.

 • Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu'nu anma mesajı yayımladı
  16:17 Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu'nu anma mesajı yayımladı

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile bombalı suikasta kurban giden Malatya eski Milletvekillerinden ve Belediye Başkanlarından Hamit Fendoğlu'nun ölüm yıldönümü dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. Geçit, mesajında Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu'nun Türk siyasi hayatına damga vurduklarını ve unutulmayacaklarını belirtti.

 • YMP Genel Başkanı Teoman Mutlu: 'Erken seçime gerek yok demek siyasete taban tabana aykırıdır'
  16:17 YMP Genel Başkanı Teoman Mutlu: 'Erken seçime gerek yok demek siyasete taban tabana aykırıdır'

  Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklama yaparak, CHP'ye eleştirilerde bulundu.

 • Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen Tekrar Seçildi
  16:12 Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen Tekrar Seçildi

  Karabük İl Genel Meclisi'nin yapılan ilk toplantısında, AK Parti Grup kararı gereği gösterilen tek aday Ahmet Sözen, yeniden İl Genel Meclis Başkanı seçildi. Sözen, yaptığı konuşmada, Karabük İl Özel İdaresinin önemli bir noktaya geldiğini ve bundan sonra da hizmetlerine devam edeceklerini belirtti.


Advertisement