5 parti 'Kurtuluş İttifakı' çatısı altında birleşti - Son Dakika
Politika

5 parti 'Kurtuluş İttifakı' çatısı altında birleşti

5 parti \'Kurtuluş İttifakı\' çatısı altında birleşti

ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi, 'Kurtuluş İttifakı' adı altında bir araya geldi. Beş siyasi parti lideri, ortak bildiride Türkiye'nin sorunlarından kurtulabilmesi için birlikte hareket etme kararı aldıklarını belirtti ve adalet, demokrasi, sınır güvenliği gibi konuların öncelikleri olduğunu vurguladı.

19.05.2024 14:25

ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi'nin bir araya gelmesiyle "Kurtuluş İttifakı" kuruldu. İttifakın sözcülüğüne Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı Ahmet Yılmaz getirilirken açıklanan ortak bildiride Öncelikler arasında "Sınır güvenliği sağlanarak kaçak ve sığınmacı girişinin engellenmesi, ülkemizde bulunan kaçak ve sığınmacıların ülkelerine hızla geri gönderilmesi" ifadeleri dikkat çekti.

BİLDİRİDE "SIĞINMACILAR HIZLA GERİ GÖNDERİLECEK" VURGUSU

Kurtuluş İttifakı adına yapılan açıklamaya göre, Namık Kemal Zeybek'in genel başkanlığını yürüttüğü ATA Parti, Rifat Serdaroğlu'nun genel başkanı olduğu Doğru Parti, Sadettin Tantan'ın genel başkanlığını yaptığı Yurt Partisi, Vecdet Öz'ün genel başkanı olduğu Adalet Partisi ile Ahmet Yılmaz'ın genel başkanlığını yürüttüğü Milliyetçi Türkiye Partisi "Kurtuluş İttifakı"nı kurma kararı aldı.

Beş siyasi parti liderinin yayımladığı ortak bildiride şunlar kaydedildi:

"Milletimizin ve devletimizin, içine düştüğü, düşürüldüğü sorunlardan kurtulabilmesi için mutlu ve huzurlu bir Türkiye için aşağıda isim ve imzaları bulunan bizler kurumsal kimliklerimiz devam etmek üzere, ana meselelerde 'Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır' ana ilkesiyle Kurtuluş İttifakı adı altında birlikte hareket etmeye karar vermiş bulunuyoruz. Türk ve Atatürk ile sorunu olmayan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bütün kişi ve kurumları adalet ve demokrasi mücadelemizde yer almaya davet ediyoruz.

Milletimizin, Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunları ile gasp edilen egemenlik haklarının milletimize iade edilmesi suretiyle, parlamenter demokratik sisteme dönülerek adalet ve demokrasi temelinde, hukukun üstünlüğüne dayalı güven ortamının yeniden tesis edilmesi, sınır güvenliği sağlanarak kaçak ve sığınmacı girişinin engellenmesi, ülkemizde bulunan kaçak ve sığınmacıların ülkelerine hızla geri gönderilmesi, Cumhuriyet ve laiklik karşıtı odaklarla, bütün bölücü fikir ve yapılarla mücadele önceliklerimiz olacaktır. Adalet, hukuk, ekonomi, eğitim, sağlık, tarım, doğa, çevre, uluslararası ilişkiler, milli güvenlik gibi ana konulardaki politikalarımız zaman içinde ayrıca açıklanacaktır."

Kaynak: AA

Son Dakika Politika 5 parti 'Kurtuluş İttifakı' çatısı altında birleşti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (18)

 • Gökhan Avlar: 0,01 :)) 44 4 Yanıtla
  Ali Kublay: Şimdi iktidar yandı korku bacayı sarmıştır artık bakalım bu büyük ittifaka nasıl karşı koyacaklar:) 45 10
 • Bu Kim: tek bi taninan parti yok 45 2 Yanıtla
 • Ali Kublay: Besini topla cacık olmaz 38 2 Yanıtla
 • SELÇUK KIRAY: Yaw he he 34 3 Yanıtla
 • Gümdem takibi: 5i bir yerde olmuş. :) 0.02 oy alırlar ha gayret ?? 33 1 Yanıtla
 • Hakan Yılmaz: Bi siz eksiktiniz şimdi tam oldu … 28 2 Yanıtla
 • Sabri İnce: Tabela partileri . 25 2 Yanıtla
 • Bilişim Hurda: evet birleşin de siyasi kalabalıktan toplu kurtulalım 25 1 Yanıtla
 • Şeyhmus Benek: kim bunlar Türkiye'den mi 22 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement