Brezilya Devlet Başkanına Yolsuzluk Suçlaması - Son Dakika

Brezilya Devlet Başkanına Yolsuzluk Suçlaması

20.12.2018 17:26
Brezilya Devlet Başkanına Yolsuzluk Suçlaması

Brezilya'da yakında görevi sona erecek olan Devlet Başkanı Michel Temer hakkında rüşvet aldığı iddiasıyla suçlamada bulunuldu.

Brezilya'da yakında görevi sona erecek olan Devlet Başkanı Michel Temer hakkında rüşvet aldığı iddiasıyla suçlamada bulunuldu.

Brezilya'da 1 Ocak'ta görevi Jair Bolsonaro'ya devredecek olan Devlet Başkanı Michel Temer hakkında rüşvet aldığı iddiasıyla suçlamada bulunuldu. Başsavcı Raquel Dodge, Temer hakkında hazırladığı iddianameyi tamamladı. Devlet başkanı hakkında 2017'de bir liman işletmesi ihalesine fesat karıştırdığı, kara para akladığı ve rüşvet aldığı iddiasıyla dava açma kararı alındı.

Temer adına açıklama devlet başkanlığı makamı olan Planalto Sarayı'ndan geldi. Devlet başkanının iddia edilen dosyalarla herhangi bir alakasının olmadığı duyuruldu. Herhangi bir kuruma ayrıcalık sağlandığı iddialarının asılsız olduğu belirtildi. Temer'in masum olduğunu mahkeme sürecinde ispatlayacağı savunuldu.

Brezilya'da bir devlet başkanının yargılanabilmesi için Kongre'nin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi'nin üçte ikisinin onayı olması gerekiyor. Temer hakkında 2016'dan bu yana iki farklı yolsuzluk dosyası Temsilciler Meclisi'ne gelmiş ama veto edilmişti. - BRASILIA

Rüşvetten 18 ay hapis yatmıştı! Şirketin üretimi düşünce Samsung patronu Lee'nin suçları affedildi Rüşvetten 18 ay hapis yatmıştı! Şirketin üretimi düşünce Samsung patronu Lee'nin suçları affedildi Otobüste uyuşturucuyla yakalandılar Otobüste uyuşturucuyla yakalandılar Güney Kore'de Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jae-yong affedildi Güney Kore'de Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jae-yong affedildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Brezilya Devlet Başkanına Yolsuzluk Suçlaması - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement