Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP'li rakibin seçim vaatlerini eleştirdi - Son Dakika
Politika

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP'li rakibin seçim vaatlerini eleştirdi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP\'li rakibin seçim vaatlerini eleştirdi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, MHP Hamitler-Bağlarbaşı Mahalle Temsilciliği'nin açılışında konuştu. Yaklaşan seçim öncesi CHP'li rakibi Mustafa Bozbey'in seçim vaatlerini eleştirdi.

18.02.2024 09:46  Güncelleme: 09:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, MHP Hamitler-Bağlarbaşı Mahalle Temsilciliği'nin açılışında konuştu. Yaklaşan seçim öncesi CHP'li rakibi Mustafa Bozbey'in seçim vaatlerini eleştirdi.

Bursa'da Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmangazi İlçe Başkanlığı 31 Mart'ta yapılacak seçim öncesi Hamitler-Bağlarbaşı Mahalle Temsilciliği açılışı gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Bozbey'in seçim vaatlerini eleştirdi. Kentsel dönüşüm yapacaklarını söyleyen Bozbey'i eleştiren Aktaş, "20 sene belediye başkanlığı yaptın, bir tane yaptığın kentsel dönüşüm var mı? Biz senin ne dönüşüm yaptığını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Bunların gerçekten bu ülkeye dair derdi heyecanı yok"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Mustafakemalpaşa 103 bin nüfuslu, AK Parti'li bir belediye başkanı arkadaşımız var. Yeni dönemde İnşallah Ahmet Beygirci kardeşimiz hizmet edecek. Mudanya 110 bin nüfuslu, Gemlik 125 bin nüfuslu ikisinde de CHP'li belediye var. Bu 5 yıllık süreçte ister spor hizmetleri, isterseniz kültür hizmetleri, hepsini masaya yatırın Mustafakemalpaşa'nın yatırımları daha küçük olmasına rağmen misli misli fazla değilse ben girilen iddianın sonucu ne olursa olsun katlanmaya hazırım. Bunu her yerde anlatıyorum. Meclis toplantılarında deliye dönüyor bu CHP'liler. CHP'liler hiçbir hizmet yapmadıkları gibi algı yapmakta üzerlerine yok. CHP'nin adayı çıkmış sokaklarda diyor ki 'Biz kentsel dönüşüm yapacağız'. Adama sorarlar ya, 20 sene belediye başkanlığı yaptın, bir tane yaptığın kentsel dönüşüm var mı? Biz senin ne dönüşüm yaptığını biliyoruz. Sen bir tane bile kentsel dönüşüm yapmadığın gibi 0.50 emsalle yapılmak istenen uygulamaları 0.50 emsali 2.50 emsale çıkardın, milletten de belediye vakfı mı, aile vakfı mı ne olduğu belli olmayan yere aldın paraları, şimdi soruyorum sana kaç kişiye burs verdin. Kaç çocuğa burs verdin. Bursa Büyükşehir Belediyesi 5 bin tane üniversite öğrencisine, 5 bin meslek lisesi öğrencisine burs veriyor. Bunların gerçekten bu ülkeye dair derdi heyecanı yok. 'kreş açacağız' diyor, uyan da gel pazara gidelim. 32 tane Ana Kucağı açtık biz, 100'e çıkaracağız. Bunların derdi ve hesabı yok, başka kafada yaşıyorlar" şeklinde konuştu. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP'li rakibin seçim vaatlerini eleştirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
  01:09 Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  Ünlü şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti çatısı altında Safranbolu Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ancak kazanamadı. Peker, seçim sürecinden sonra yaptığı açıklamada siyasetin herkesin hakkı olduğunu ve kaybetmekten çekinmediğini belirtti. Aday olduğu takdirde Safranbolu'yu kültür kenti yapmayı hedeflediğini söyleyen Peker, her zaman kazanmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • DEB Partisi ve EFA Gümülcine'de ortak etkinlik düzenledi
  00:48 DEB Partisi ve EFA Gümülcine'de ortak etkinlik düzenledi

  Batı Trakya'daki Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi ile Avrupa Hür İttifakı (EFA) Gümülcine'de ortak bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve diğer konuşmacılar, Batı Trakya Türk azınlığının sorunlarına dikkat çekti ve Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacaklarını belirtti. DEB'in kurulma amacının azınlık haklarına çözüm bulmak olduğunu vurgulayan Asafoğlu, EFA'nın desteğiyle Yunanistan'daki haksızlıkları tüm Avrupa'ya duyurabildiklerini ifade etti.

 • Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay: Belediyenin hiçbir geliri olmamış
  00:46 Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay: Belediyenin hiçbir geliri olmamış

  Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Belediye Başkanı Gülşah Durbay, belediyenin hiçbir geliri olmadığını ve borçlarının büyük olduğunu açıkladı. Durbay, kreş çalışmalarına başladıklarını da belirtti.

 • Yine Diyarbakır Belediyesi, yine aynı görüntü! Makam odasında da Türk bayrağını kaldırmışlar
  00:09 Yine Diyarbakır Belediyesi, yine aynı görüntü! Makam odasında da Türk bayrağını kaldırmışlar

  31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye meclisinde Türk bayrağının kaldırılmasıyla tepkilerin odağına oturan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin makam odasında da benzer görüntülerle karşılaşıldı.


Advertisement