Çalışkan'a taziye ziyareti - Son Dakika
Politika

Çalışkan'a taziye ziyareti

Çalışkan\'a taziye ziyareti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, babası vefat eden Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan'a taziye ziyaretinde bulundu.

05.04.2021 12:03  Güncelleme: 12:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, babası vefat eden Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan'a taziye ziyaretinde bulundu.

Davutoğlu ziyarette yaptığı açıklamada, "Merhum Süleyman Çalışkan'a ağabeyimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çalışkan ailesinin davamıza ne kadar hizmet ettiklerini biliyoruz Allah kendilerinden razı olsun" dedi.

Ayrımcılık yapmadan herkesi kucaklamanın ana vazifeleri olduğunu belirten Davutoğlu, "Rahmetli Süleyman abimiz ve tüm babalarımızın o zor dönemde gösterdikleri sabır ile bizim çok iyi imkanlarda gösterdiğimiz sabrı mukayese ettiğimizde iktidar nimetlerinin sapmaya sebebiyet verdiğini görüyoruz. Onların liyakate, sadakate davaya ne kadar sadık kaldığına hepimiz şahit olduk, şimdi bizim onlara vefa göstermemiz lazım. Hedefimiz gayemiz, bu ülkenin dinamiklerini kucaklayarak, ülkeyi yarınlara taşıma gayretidir. Ayrımcılık yapmadan herkesi kucaklamak ana vazifemizdir" ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da Davutoğlu'na ziyaretten dolayı teşekkür ederek, "Kendisi, ilim insanı kimliğiyle ülkemizde önemli şahsiyetlerden birisidir. Bürokrat ve devlet adamı olarak büyük hizmetler vermiştir. Kendisine çalışmalarında hayırlı başarılar temenni ediyorum" dedi.

Ahmet Davutoğlu'na, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Dr. Selim Temurcu, Habibe Çiftçioğlu Başar ve Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım eşlik etti.

Ziyarette ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan ve Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İmam Gazali Hıradağı da hazır bulundu. - HATAY

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Çalışkan'a taziye ziyareti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti Antalya İl Başkanı: Teleferik kazası derinlemesine araştırılmalı
  17:43 AK Parti Antalya İl Başkanı: Teleferik kazası derinlemesine araştırılmalı

  AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen teleferik kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çetin, kazanın derinlemesine araştırılması gerektiğini ve siyasi alana çekilmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kazayla ilgili yapılan soruşturma sonucunda 5 kişinin tutuklu yargılanmasına karar verildiği belirtildi.

 • Ünye Belediye Meclisi Yeni Dönemin İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  17:42 Ünye Belediye Meclisi Yeni Dönemin İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Ünye Belediye Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrası yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, toplantı öncesi yaptığı konuşmada Ünye'ye hizmet etmek için vatandaşların teveccühü ile göreve seçildiklerini belirtti.

 • Ürdün Dışişleri Bakanı: Netanyahu İran'la çatışmaya çekmek istiyor
  17:35 Ürdün Dışişleri Bakanı: Netanyahu İran'la çatışmaya çekmek istiyor

  Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dikkatleri Gazze'den uzaklaştırıp İran'la çatışmaya çekmek istediğini söyledi. Baerbock ise bugün İsrail'e ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.

 • AK Parti İl Başkanı Ali Çetin:
  17:33 AK Parti İl Başkanı Ali Çetin: "Teleferik kazası, adli bir olaydır"

  AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, Antalya'da gerçekleşen teleferik kazası hakkında yaptığı basın toplantısında, kaza sonrası verilen tutuklama kararlarının siyasi olmadığını söyledi. Çetin, kazanın büyük bir kaza olduğunu ve siyasi tarafı olmaksızın soruşturulması gerektiğini belirtti. Ayrıca, kazada çok sayıda ihmal olduğunu ve tutuklama kararlarına yapılan eleştirilere cevap verdi.

 • TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Gürcistan'da Savunma Bakanı İrakli Çikovani ile görüştü
  17:30 TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Gürcistan'da Savunma Bakanı İrakli Çikovani ile görüştü

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Gürcistan'a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Savunma Bakanı İrakli Çikovani ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ve Gürcistan arasındaki stratejik iş birliğinin önemi vurgulandı ve bölgesel güvenliğin güçlendirilmesine yönelik üçlü iş birliği hakkında konuşuldu.

 • YSK, 3 ilçe ile 4 beldede seçimlerin yenilenmesini kararlaştırdı
  17:29 YSK, 3 ilçe ile 4 beldede seçimlerin yenilenmesini kararlaştırdı

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili yapılan itirazları değerlendirmesi sonucunda Kayseri'nin Pınarbaşı, Şanlıurfa'nın Hilvan, Aksaray'ın Güzelyurt ilçeleri ile Sivas Yıldızeli-Güneykaya, Kırklareli Lüleburgaz-Büyükkarıştıran, Tunceli Mazgirt-Akpazarı ve Aksaray Merkez-Sağlık beldelerinde seçimlerin iptalini kararlaştırdı. Seçimler, 2 Haziran'da yenilenecek.

 • Şahinbey Belediyesi, Çanakkale'ye gidecek öğrencileri bilgilendirdi
  17:28 Şahinbey Belediyesi, Çanakkale'ye gidecek öğrencileri bilgilendirdi

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun Çanakkale'nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı ve bu yıl da devam ettirdiği "Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına" projesinde Çanakkale'ye gidecek ilk öğrenci kafilesi Vali Çeber'in katıldığı toplantıyla bilgilendirildi.

 • Erzincan İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı Mehmet Cavit Şireci oldu
  17:22 Erzincan İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı Mehmet Cavit Şireci oldu

  Mahalli İdareler Seçimleri sonrası İl Genel Meclisi Üyelerinin belirlenmesinin ardından 22 kişiden oluşan İl Genel Meclisi ilk toplantısını yaptı. Yapılan seçim sonucunda Mehmet Cavit Şireci 15 oy alarak Erzincan İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı oldu. Şireci'nin Meclis Başkanı seçilmesinin ardından Erzincan İl Özel İdaresinde devir teslim töreni gerçekleşti.

 • İstanbul'da afet riskleri ele alındı
  17:22 İstanbul'da afet riskleri ele alındı

  İstanbul Valisi Davut Gül başkanlığında yapılan Afet Koordinasyon toplantısında, İstanbul'da afet risklerine ilişkin çalışmalar ele alındı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da toplantıya katıldı.

 • Lütfü Savaş'ın seçim çalışmaları için tefeciden para aldığı ortaya çıktı
  17:21 Lütfü Savaş'ın seçim çalışmaları için tefeciden para aldığı ortaya çıktı

  31 Mart seçimlerinde kaybeden Eski Hatay Belediye Başkanı Lütfu Savaş'ın seçim çalışmaları için tefeciden 32 bin TL aldığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan belgelere göre, kendini iş adamı olarak tanıtan bir kişinin 32 bin TL'yi belediyeye "İmar harcı bedeli olarak" gönderdiği, daha sonra yanlışlıkla gönderildiğini iddia ederek paraya geri istediği öğrenildi.

 • Muğla'nın CHP'li Belediye Başkanları Anıtkabir'i Ziyaret Etti
  17:15 Muğla'nın CHP'li Belediye Başkanları Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  Muğla'nın CHP'li belediye başkanları ile Ankara'ya giden Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Anıtkabir'i ziyaret etti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yeni seçilen 11 CHP'li ilçe belediye başkanı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebedi istirahatgahında ziyaret etti.


Advertisement