CHP'li Kasap: "Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yok" - Son Dakika

CHP'li Kasap: "Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yok"

29.06.2022 15:28
CHP'li Kasap: "Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yok"

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, "Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yoktur.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, "Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yoktur." dedi.

Kasap, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Şanlıurfa'da darbedilen doktorun diplomasını yırttığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu konuda sosyal medya hesabından paylaşımda bulunduğunu anlatan Kasap, "Bakan Koca'nın bu şekilde günü geçirmeye çalıştığını" savundu.

Tıp diplomasının artık bir işe yaramadığını, doktorluğun itibarsızlaştırıldığını öne süren Kasap, "Hekim arkadaşlarımız darbediliyor, bıçaklanıyor. Bir panik butonu, bir x-ray cihazı olmayan hastanelerde çalışıyor." diye konuştu.

Aile hekimlerinin, görev yaptığı yerlerin her türlü masrafından sorumlu olduğunu ifade eden Kasap, masraflar için öngörülen tutarın enflasyona rağmen güncellenmediğini, bu nedenle hekimlerin mali açıdan zor duruma düştüğünü kaydetti.

CHP'li Kasap, "(Sağlık nasıl idare ediliyor?) diye sorarsanız, ülkede ekonominin durumu nasılsa, sağlığın durumu da o maalesef. Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yoktur." sözlerini sarf etti.

YORUMLAR
500
Gamze Taşıcer: AKP Çocuklarımızı Koruyamadığı Gibi Geleceğimizi de Tehlikeye Atıyor Gamze Taşıcer: AKP Çocuklarımızı Koruyamadığı Gibi Geleceğimizi de Tehlikeye Atıyor CHP'ye geçtiği iddia edilen Muhtar Hanife Çakmak Açıklaması CHP'ye geçtiği iddia edilen Muhtar Hanife Çakmak Açıklaması Lapsekili Çiftçi: 'Kârı Bıraktık, Masraflarımızı Kurtarmaya Çalışıyoruz, Mümkünatı Yok' Lapsekili Çiftçi: 'Kârı Bıraktık, Masraflarımızı Kurtarmaya Çalışıyoruz, Mümkünatı Yok'
Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP'li Kasap: 'Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yok' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement