Cumhur İttifakı'nın Mersin Adayları Tanıtıldı - Son Dakika
Politika

Cumhur İttifakı'nın Mersin Adayları Tanıtıldı

Cumhur İttifakı\'nın Mersin Adayları Tanıtıldı

MERSİN'de Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'nın da katıldığı mitingde tanıtıldı.

02.02.2019 18:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MERSİN'de Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'nın da katıldığı mitingde tanıtıldı.

Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adaylarının tanıtımı için Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı. Mitinge katılanlar ellerindeki Türk bayrakları ile birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ahmet Şafak'ın da şarkılarını seslendirdiği mitingde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan konuşma yaptı. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi üzerinden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Lütfi Elvan, "Bu millet 15 Temmuz gecesi dimdik ayakta durdu. Vatanımızı, milletimizi bölmeye çalışanlara karşı güçlü bir mücadele sergiledi. Bunun dünyada eşi benzeri yok. Çıplak ellerinizle o tanklara karşı, o tüfeklere karşı, o hainler bunları kullanmak istediler. Sizler, 'Dur' dediniz, 'Duracaksınız' dediniz. Bir tarafan sizler 'Dur' dediniz ama 'Demokrasi' diyen Ana Muhalefet Lideri Sayın Kılıçdaroğlu, 'Ben darbelere karşıyım' diyen Sayın Kılıçdaroğlu ne yaptı? O tankların arasından geçerek Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitti, televizyondan o darbe girişimini seyretti. Halbuki ondan beklediğimiz şey, sizlerin o tankların karşısında dimdik durduğunuz gibi, o hainlerin karşısında dimdik durduğunuz gibi onun da durmasını beklerdik. Çünkü şunu söylemişti, 'Bu ülkede darbe yapmak isteyenlere karşı en önce ben ayağa kalkacağım, ben mücadele edeceğim' demişti. Maalesef sözünde durmadı" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya ise Cumhur İttifakı'nın önemini vurgulayarak, "Bizim ittifakımız, iki partinin öylesine bir seçim için yaptığı ittifak değildir. Bu ittifak, zillet ittifakı gibi siyaset pazarında kurulup yerel yönetimler borsasında manipülasyonlarla işlev yapan bir ittifak hiç değildir. Bu ittifak belediye değil, bu ittifak bekayı öncelemiştir. Bu ittifakın temeli, melanetin tepemize çökmeye çalıştığı 15 Temmuz gecesinde millet tarafından atılmıştır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları tek tek sahneye çağrılarak alandakilere tanıtıldı. Mersin'de, Büyükşehirde Hamit Tuna, Toroslar'da Atsız Afşın Yılmaz, Anamur'da Hidayet Kılınç, Bozyazı'da Mustafa Çetinkaya, Çamlıyayla'da İsmail Tepebağlı, Erdemli'de Mükerrem Tollu, Gülnar'da Alpaslan Ünüvar, Mezitli'de Serdar Soydan, Mut'ta Volkan Şeker, Silifke'de Mücahit Aktan, Tarsus'ta Şevket Can MHP'den; Yenişehir'de Bekir Topçu, Akdeniz'de Mustafa Muhammet Gültak, Aydıncık'ta ise Ferat Aktan AK Parti'den belediye başkan adayı olarak açıklanmıştı.

- Mersin

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Cumhur İttifakı'nın Mersin Adayları Tanıtıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İhsangazi Kaymakamı, Belediye Başkanı Hayati Sağlık'ı ziyaret etti
  13:09 İhsangazi Kaymakamı, Belediye Başkanı Hayati Sağlık'ı ziyaret etti

  İhsangazi Kaymakamı Neslihan Sönmezoğlu, yeniden Belediye Başkanı seçilen Hayati Sağlık'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sönmezoğlu, Sağlık'tan belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı ve yeni dönemde başarılar diledi. Sağlık ise önümüzdeki beş yılda yol yapımı, altyapı çalışmaları, özel sektör yatırımları ve sosyal kültürel sportif faaliyetlerin artarak devam etmesi gibi projeleri görüşeceklerini belirtti. Sağlık, ziyaret dolayısıyla Sönmezoğlu'na teşekkür etti.

 • Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir'i ziyaret etti
  13:07 Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir'i ziyaret etti

  Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal ve Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir, iş birliği ve uyum içerisinde hizmet edeceklerini vurgulayarak birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdi.

 • Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin Tesis Ziyaretleri Yaptı
  13:07 Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin Tesis Ziyaretleri Yaptı

  Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Kompost Üretim Tesisi'ni ziyaret ederek, mevcut durum ve işleyiş hakkında bilgi aldı. CHP Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan da ziyaretlere eşlik etti.

 • Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti
  13:06 Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti

  Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, CHP lideri Özgür Özel'i ziyaret ederek, destekleri için teşekkür etti ve Marmaris'i daha güçlü bir hale getirmek için çalışacaklarını söyledi.

 • Espiye Kaymakamı ve Müftü, Espiye Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
  13:03 Espiye Kaymakamı ve Müftü, Espiye Belediye Başkanı'nı ziyaret etti

  Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti. Tengir, Karadere'ye yeni görevinde başarılar dileyerek ilçedeki diğer görevlilere de başarılar temennisinde bulundu. Ayrıca Espiye Müftüsü Osman Gülbe ve beraberindeki heyet de Karadere'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 • Nevşehir'de Helikopter Destekli Operasyon: 57 Şahıs Gözaltına Alındı
  12:55 Nevşehir'de Helikopter Destekli Operasyon: 57 Şahıs Gözaltına Alındı

  Nevşehir'de uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti yapan şahıslara yönelik gerçekleştirilen Narko-Çelik operasyonunda 57 kişi gözaltına alındı. Operasyonda 240 polis, 1 helikopter, 2 İHA, 1 Operasyon Timi ve 4 detektör köpeği görev aldı. Operasyon sonucunda uyuşturucu maddeler, madde yapımında kullanılan aparatlar, bir ruhsatsız tabanca ve fişekler ile dijital materyallere el konuldu. İfadeleri alınan 27 kişi serbest bırakılırken, 30 şüphelinin işlemleri devam ediyor. Firari olan 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

 • Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: 'Bizim tuttuğumuz şeye oruç denir mi?'
  12:54 Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: 'Bizim tuttuğumuz şeye oruç denir mi?'

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet-Gelecek Partisi ortak grup toplantısında yaptığı konuşmada, Gazze'deki açlık ve Türkiye'deki ekonomik sıkıntılara değinerek, iktidarı eleştirdi. Davutoğlu, ayrıca uluslararası hukuk suçu işleyenlerin hesap sorulacağını belirtti ve Anayasa meselesinde her türlü katkıya hazır olduklarını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan parti grubunu ayağa kaldıran sözler
  12:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan parti grubunu ayağa kaldıran sözler

  Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Beyler, bayanlar, şunu herkes bilsin. Biz bitti demeden hiçbir şey bitmedi, bitmeyecek" diyerek yaptığı coşkulu konuşma parti grubundakiler tarafından ayakta alkışlandı. Erdoğan'ın sözleri sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesildi.


Advertisement