Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'nin evine sürpriz ziyaret! Görüşmede 4 önemli konu masaya yatırıldı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'nin evine sürpriz ziyaret! Görüşmede 4 önemli konu masaya yatırıldı

05.10.2022 21:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ittifak ortağı Bahçeli'yi evinde ziyaret etti. 1 saat boyunca devam eden sürpriz görüşmede 4 önemli konu başlığı alındı. Yeni anayasa konusu görüşmenin ana gündem maddesi olurken, iki lider yaklaşan seçimler, ekonomi ve dış politika konusunda da fikir alışverişinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bugün Ankara'da bir araya geldi. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin evinde gerçekleşen sürpriz gelişme, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüne yasal güvence çıkışına cevap vermesinden hemen sonra gerçekleşmesi bakımından dikkat çekti.

1 SAAT SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'nin, 1 saat süren görüşmesinde, iç siyaset ve dış politika gelişmelerine dair değerlendirmelerde bulundu. İşte görüşmede ele alınan 4 konu başlığı:

YENİ ANAYASA KONUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında söz konusu CHP girişimini anayasal düzleme çıkarma teklifinde bulunmuş ve çağrı yapmıştı. Bu kapsamda görüşmede, yeni Anayasa çağrısı konusu tüm yönleri ile ele alındı.

YAKLAŞAN SEÇİMLER

Anayasa dışında yaklaşan seçim de gündemdeydi. İki lider, yürürlüğe giren yeni seçim yasası kapsamında ittifakın seçim gündemine ilişkin atacağı adımları elealdı.

EKONOMİ VE DIŞ POLİTİKA

Diğer yandan son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler, bu kapsamda atılacak adımlar, dış politikadaki gelişmeler ve bu alanda uygulanacak stratejiler de masaya yatırıldı.

YORUMLAR (2)
  • Mert Sarper: Ali Murat Çetin Kaya Senin BAhçelideki Bilgiye Ne ufkun Nede Çapın yeter Ülkesinden Haberi oLmayan Adammı Tek Tırnağı Çekilen Askerimizin Evini Arayıp Geçmiş oLsun Dİyor Hazımsızsınız Biliyorum Ama Dışarda R.T İÇERDE D.B ... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ali murat Çetinkaya: bahçeliden hangi bilgileri alacacak bahçelide bigi ne gezer tüm dünyaya karşı hiç kimseyle irtibat halinde degil varsa yoksa kendi koltuğu kendi ülkesinden haberi yok. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
500
Bahçeli'nin FETÖ iddiasına BİM'in yöneticisinden tepki: Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler Bahçeli'nin FETÖ iddiasına BİM'in yöneticisinden tepki: Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması MHP Kırşehir İl Teşkilatı iki köye çeşme yaptırdı MHP Kırşehir İl Teşkilatı iki köye çeşme yaptırdı

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'nin evine sürpriz ziyaret! Görüşmede 4 önemli konu masaya yatırıldı - Son Dakika


Advertisement