Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile ilgili soruya kızdı: Allah Allah, lafa bak - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile ilgili soruya kızdı: Allah Allah, lafa bak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin ''Devlet Bahçeli ile 50+1'i mi görüşeceksiniz?'' şeklindeki sorusuna sinirlendi. Erdoğan bu soruya ''Allah Allah, lafa bak'' sözleriyle karşılık verdi.

29.11.2023 15:03  Güncelleme: 15:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM'de partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta bir gazetecinin yönelttiği "Devlet Bahçeli ile 50+1'i mi görüşeceksiniz?" sorusu karşısına sinirlendi.

ERDOĞAN'IN 50+1 SÖZLERİNE KARŞI ÇIKMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 seçim sisteminin değiştirilmesine yönelik açıklamalarıyla ilgili tavrı merak konusu olan MHP lideri Devlet Bahçeli, konuyla ilgili siyaset kulislerine bomba gibi düşecek ifadeler kullanmıştı. Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımız sistemin ana omurgası, can evi yüzde 50+1 oy hesabıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanımızın tespitleri tutarlı ve anlamlıdır. Bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler de bellidir ve değişme göstermemiştir. Sistemin doğasını zedelemeyecek uzlaşı sağlanacaktır. Dikkat buyurunuz milletvekili, belediye başkanı seçmiyoruz. Cumhurun bütününü temsil edecek Cumhurbaşkanını seçiyoruz. MHP olarak dün ne dediysek, bugün de aynı düşüncedeyiz. Siyasi hayatımız boyunca kimsenin sırtına binmedik. Hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik. Onun bunun sırtından geçinen keneler bizi anlayamaz. Yük aldık, yük olmadık. Önce ülkem ve milletim demekten de asla vazgeçmedik." demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıran Bahçeli sorusu: Allah Allah, lafa bak

"ARAMIZA KİMSE GİREMEZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aralarına kimsenin girmeyeceğini söyleyen Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızla muhabbetimiz hasbidir, haysiyetlidir. Hiç kimse aramıza giremeyecektir. Cumhur İttifakı'nda pazarlık yoktur, devamından yanayız." şeklinde konuşmayı da ihmal etmemişti.

KRİZ YAŞANDIĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

4 gün önce ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında dün gerçekleşmesi beklenen görüşme gerçekleşmezken, yaşanan gelişme Ankara kulislerini de hareketlendirdi. Erdoğan'ın "Yüzde 50+1 şartının değişmesi isabetli olur" çıkışıyla başlayan tartışmanın iki lider arasında krize neden olduğu ve görüşmenin bu nedenle gerçekleşmediği iddia edilmişti.

"ALLAH ALLAH"

Bugün partisinin grup toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'a bugün Bahçeli ile görüşüp görüşmeyeceği, 50+1 konusunu ele alıp almayacakları soruldu. Soruya sinirlenen Erdoğan, "Görüşeceğim tabii birazdan, Allah Allah lafa bak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile ilgili soruya kızdı: Allah Allah, lafa bak

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile ilgili soruya kızdı: Allah Allah, lafa bak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nu değerlendirdi
  22:01 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nu değerlendirdi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nun tamamlandığını belirterek, forumun küresel bir marka ve fikir platformu olduğunu vurguladı. Fidan, katılımcılara teşekkür ederken, ADF 2024'ün düzenlenmesinde emeği geçenleri kutladı.

 • Erkan Baş:
  22:00 Erkan Baş: "Çankaya Gibi Birçok Yerde de Bir Muhalefet Tembelliği Başladı.

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “31 Mart’tan 1 Nisan’a bir umut taşıyacaksak eğer emekçi mahallelerinde yeni bir alternatifin doğuşuna işaret ediyoruz. Muhalefetin de değişmesi lazım dedik ya, nasıl AKP-MHP ‘Buralar bizim kalemiz’ diye düşünüyorsa, Çankaya gibi birçok yerde de bir muhalefet tembelliği başladı. ‘Buranın onurlu insanları nasılsa bunlara oy vermez, o zaman buraya ceketimizi asar kazanırız’ diye düşünüyorlar. Biz bu seçimde o ceketleri gardıroplara asmaya geldik” dedi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'ne resmi ziyaret gerçekleştirmek üzere Abdijan'a geldi
  21:57 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'ne resmi ziyaret gerçekleştirmek üzere Abdijan'a geldi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İSİPAB 18'inci Konferansı'na katılmak ve resmi ziyarette bulunmak üzere Fildişi Sahili'nin Abdijan şehrine geldi. Kurtulmuş, konferans kapsamında ikili görüşmeler yapacak ve çeşitli konularda çağrıda bulunacak. Ayrıca, Fildişi Sahili Devlet Başkanı ve Başbakanı ile görüşecek, gençlik forumuna katılacak ve okul açılışları yapacak. Ziyaretinde TBMM Türkiye Delegasyonu üyeleri de yer alacak.

 • Murat Kurum, TOKİ mağdurlarının sloganını destek sanarak ''Allah razı olsun'' dedi
  21:50 Murat Kurum, TOKİ mağdurlarının sloganını destek sanarak "Allah razı olsun" dedi

  Cumhur İttifikakı'nın İBB adayı Murat Kurum, İstanbul'da katıldığı bir etkinlikte TOKİ mağdurları tarafından protesto edildi. Konuşması ''Mağdurlar burada, Murat Kurum buraya'' sloganları ile kesilen Kurum, bu sloganların endisine destek amacıyla atıldığını düşünerek ''Allah razı olsun ifadelerini kullandı.


Advertisement