Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimde kimleri aday göstermeyecek? Tek tek sıraladı - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimde kimleri aday göstermeyecek? Tek tek sıraladı

Yerel seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda başkan adaylarının özelliklerini sıraladı. Erdoğan, "Bize yük olan değil, yük alanlarla yol yürümeliyiz. Partinin oyunu artırmayacaksa, faydadan çok zarar getirecekse, dedikodulara konu olacaksa, bunlarla bizim işimiz olmaz" dedi.

10.12.2023 10:48  Güncelleme: 11:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda başkan adaylarının özelliklerini sıraladı.

"PARTİNİN OYUNU ARTIRMAYANLARLA İŞİMİZ OLMAZ"

Kendilerine yük olanlarla değil yük alanlarla yol yürümek istediklerini ifade eden Erdoğan, "Partinin oyunu artırmayacaksa, faydadan çok zarar getirecekse, dedikodulara konu olacaksa, bunlarla bizim işimiz olmaz. Mevcut belediye başkanlarından değişecek olanlarla da temasa geçeceğiz. Onların gönüllerini alacağız. Siz de bu konuda duyarlı olun. Kırıp dökmeden süreci götürelim. Küskünlüklere yol açmadan; o arkadaşlarımızla görüşerek bunun bir bayrak yarışı olduğunu anlatalım. Seçimlerde de birlikte çalışalım" mesajını verdi.

15 ARALIK'TAN SONRA ADAYLAR AÇIKLANACAK

Yunanistan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ondan sonra bizim konseyimize getirecekler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024'e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız" demişti.

ANKET ÇALIŞMASI YAPILIYOR

AK Parti'de temayül yoklamasının ardından aday belirleme sürecinin ikinci aşamasına geçildi. Seçimi kazanma ihtimali yüksek isimler için anket süreci başladı. Anketlerden çıkan sonuçlar bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimde kimleri aday göstermeyecek? Tek tek sıraladı

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimde kimleri aday göstermeyecek? Tek tek sıraladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Abuzer Yavuz: Adıyaman a busefer doktor aday istemiyoruz veteriner olsun bu koyunlara veteriner lazım 79 9 Yanıtla
  • Coronaci : Tevfik Göksu tek gecerim 26 39 Yanıtla
  • Abdülkadir Doğruyol: BULUNULAN ALANDA AK PARTİ MERKEZ BİNASINA SANDIK KONULUR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ OY PUSULALARIDA SIRALANIR. VATANDAŞ TERCİH ETTİĞİ BAŞKAN ADAYININ PUSULASINI SANDIĞA ATAR .SEÇİMDEN İKİ GÜN EVVELDE SANDIK AÇILIR .EN FAZLA TERCİH EDİLEN KİŞİ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY İLAN EDİLİR .ÇÖZÜM ANCAK BUDUR .KİMSENİNDE İTİRAZ HAKKI OLMAZ . 26 11 Yanıtla
  • Abdülkadir Doğruyol: TABİİİ CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ AK PARTİLİ OLMASI LAZIM . 12 9 Yanıtla
  • hüseyin şenel: sanırım 777 sülalesinin dıdısının dıdısından bir sen kaldın işe almadığı :) 0 0

Advertisement