Dezenformasyon yasası görüşmeleri yeni yasama yılına kaldı - Son Dakika

Dezenformasyon yasası görüşmeleri yeni yasama yılına kaldı

29.06.2022 20:01

TBMM Genel Kurulu gündeminde bulunan, kamuoyunda "dezenformasyon yasası" olarak bilinen teklifin görüşmeleri yeni yasa dönemine ertelendi. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, dezenformasyon düzenlemesinin ekim ayına bırakma kararı aldıklarını dile getirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan ve kamuoyunda "dezenformasyon yasası" olarak bilinen teklifin görüşmeleri yeni yasa dönemine ertelendi.

"MECLİS 1 TEMMUZ'DA TATİLE GİRİYOR"

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, dezenformasyon düzenlemesinin ekim ayındaki yeni yasama yılında görüleceğini ifade etti. Ünal, "Meclis 1 Temmuz'da tatile giriyor. Dezenformasyonla mücadele yasa teklifi ekim ayında görüşülecek." dedi.

Muhalefetin eleştiri odağındaki dezenformasyon yasası ekim ayında görüşülecek

MUHALEFET "SANSÜR" OLARAK NİTELEMİŞTİ

Dezenformasyon yasasındaki maddeyle 'Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' olarak tanımlanacak suç kapsamında üç yıl hapis cezası öngörülüyor. 'Suçun, failin gerçek kimliğini gizlemek suretiyle veya bir örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde' denilerek cezasının yarı oranında artırılmasına yönelik ibare ise eleştirilerin ardından Adalet Komisyonu'nda değişmişti. Muhalefet ise bu maddeyi "sansür" olarak nitelemişti.

YORUMLAR
500
Samsun'dan kısa kısa Samsun'dan kısa kısa Başkan Gürkan: 'Cumhurbaşkanımızı Malatya'ya davet ettik' Başkan Gürkan: 'Cumhurbaşkanımızı Malatya'ya davet ettik' Beylikova'da geleneksel aşure ikramı bu yıl da gerçekleştirildi Beylikova'da geleneksel aşure ikramı bu yıl da gerçekleştirildi

Son Dakika Politika Dezenformasyon yasası görüşmeleri yeni yasama yılına kaldı - Son Dakika


Advertisement