Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kum Döken Şahsa 30 Bin TL Cezai İşlem Uyguladı - Son Dakika

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kum Döken Şahsa 30 Bin TL Cezai İşlem Uyguladı

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Konuralp bölgesinde yaptığı denetimde, bir dükkanın önüne kum döken şahsa 30 bin TL cezai işlem uyguladı. Ekipler, dükkan sahibinin kiracısını çıkartmak için böyle bir yol izlediği bilgisini edindi. Mahkemeye intikal eden konu üzerine, toplumsal hayatın sağlıklı işleyişini engellediği gerekçesiyle cezai işlem uygulandı ve ceza peşin olarak ödendi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kum Döken Şahsa 30 Bin TL Cezai İşlem Uyguladı
27.09.2023 - 21:27,

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Konuralp bölgesinde yaptığı denetimde, dükkan önüne kum döken şahsa 30 bin TL cezai işlem uyguladı.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kentin her bölgesinde rutin denetim ve kolluk görevlerini yerine getirmeye, sosyal hayatın her alanda sağlıklı, güvenli ve eşit şekilde sürdürülebilmesine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, 153 Beyaz Masa üzerinden kendilerine ulaşan şikayete yönelik Konuralp bölgesinde denetim gerçekleştirdi. Bir dükkanın önüne kum dökülmesi suretiyle maddi zarara yol açıldığını tespit eden ekipler, dükkan sahibinin kiracısını çıkartmak için böyle bir yol izlediği bilgisini edindi.

Konunun mahkemeye sirayet ettiği bilgisine ulaşan ekipler, toplumsal hayatın sağlıklı işleyişini engellediği gerekçesi ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde 30 bin TL'lik cezai işlem uyguladı. Kesilen ceza şahıs tarafından peşin olarak ödendi. - DÜZCE

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kum Döken Şahsa 30 Bin TL Cezai İşlem Uyguladı - Son Dakika


Advertisement