Son dakika Zabıta Müdürlüğü haberleri, Zabıta Müdürlüğü son dakika, son dakika Zabıta Müdürlüğü

Son Dakika Zabıta Müdürlüğü Haberleri

 • Bozüyük Belediyesi Rögar Kapaklarında Haşere İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor
  14:37 Bozüyük Belediyesi Rögar Kapaklarında Haşere İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor

  Bozüyük Belediyesi, ilçe merkezindeki rögar kapaklarında haşereyle mücadele amacıyla ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Halk sağlığına yönelik yapılan çalışmalarda çevreye zarar vermeyen ilaçlar ve teknolojik araçlar kullanılıyor.

 • Çameli Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Yeni Araç Tahsis Etti
  26 Şub Çameli Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Yeni Araç Tahsis Etti

  Çameli Belediyesi, ilçeye daha iyi hizmet verebilmek için Zabıta Müdürlüğüne yeni araç tahsis ederek, araç filosunu genişletti.

 • Elazığ'da dilencilere yönelik denetim gerçekleştirildi
  23 Şub Elazığ'da dilencilere yönelik denetim gerçekleştirildi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde dilencilere yönelik çalışma başlattı. Çalışma kapsamında kavşak, cami önleri ve caddelerde bulunan 10 dilenci yakalanarak, Zabıta Müdürlüğüne götürüldü. Dilenciler hakkında yasal işlem yapıldı.

 • Manisa'da kaybolan Alzheimer hastası bulundu
  22 Şub Manisa'da kaybolan Alzheimer hastası bulundu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Alzheimer hastası Ali Yalçın, zabıta ekipleri tarafından bulundu. Ailesi tarafından kayıp olarak bildirilen Yalçın, Razlı Mahallesi'nde bulunarak ailesine teslim edildi. Aile, zabıta ekiplerine teşekkür etti.

 • Manisa'da kaybolan alzheimer hastası bulundu
  22 Şub Manisa'da kaybolan alzheimer hastası bulundu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde kaybolan 75 yaşındaki alzheimer hastası Ali Yalçın, Zabıta ekipleri tarafından bulunarak ailesine teslim edildi. Ailesi, Zabıta Müdürü ve ekiplerine teşekkür etti.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı
  21 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Kutlama törenleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, konuşmasında Bayburt'un kurtuluşunu ve Kop Dağı savunmasını anlattı. Törenlerde ayrıca öğrencilere ödüller takdim edildi ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

 • Kemer Belediyesi Restoran ve Kafelerde Denetimlere Devam Ediyor
  21 Şub Kemer Belediyesi Restoran ve Kafelerde Denetimlere Devam Ediyor

  Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki restoran ve kafelerde hijyen, temizlik ve fiyat listeleri gibi konularda denetimler yapıyor.

 • Niğde'de S Plaka Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
  21 Şub Niğde'de S Plaka Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri ve Niğde servis şoförlerinin katılımıyla S plaka bilgilendirme toplantısı yapıldı. Şoförler S plakanın çıkarılmasını istedi ve plaka ihalesi için komisyon kurulacak.

 • Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kafelerde Denetim Yaptı
  20 Şub Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kafelerde Denetim Yaptı

  Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, akşam saatlerinde kafelere yönelik gerçekleştirdiği denetimde ruhsat ve hijyen kontrollerini sağlarken, canlı müzik izni bulunan işletmelere kurallara riayet etmeleri uyarısında bulundu.

 • Kartepe'de Öğrenci Servisleri Denetleniyor
  20 Şub Kartepe'de Öğrenci Servisleri Denetleniyor

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge uyarınca Kartepe'de görev yapan öğrenci servisleri belirli aralıklarla denetleniyor. Kartepe'de 80 öğrenci servis aracının denetimleri yapıldı.

 • Adana'da Kaçak Yollardan Kesilecek Deve Kurtarıldı
  20 Şub Adana'da Kaçak Yollardan Kesilecek Deve Kurtarıldı

  Adana'nın Seyhan ilçesinde kaçak yollardan kesilmek üzere getirilen bir deve, zabıta ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Vatandaşlar ise devenin fotoğrafını çekebilmek için birbirleriyle yarıştı. Deveyi kesecek ruhsatsız kasapta ise 'Deve eti siparişi alınır' yazısı dikkat çekti.

 • Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen deve son anda kurtarıldı
  20 Şub Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen deve son anda kurtarıldı

  Adana'da kaçak yollardan kesilmek istenen bir deve, zabıta ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Vatandaşlar ise devenin fotoğrafını çekmek için birbirleriyle yarıştı. Deveyi kesmeye çalışan ruhsatsız kasapta ise 'Deve eti siparişi alınır' yazısı dikkat çekti.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünlere Cezalar
  18 Şub Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünlere Cezalar

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin encümen toplantısında, son kullanma tarihi geçen ürün satışı yapan marketlere kesilen toplam 34 bin 884 TL ceza onaylandı.

 • Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Dilencilere Operasyon Gerçekleştirdi
  17 Şub Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Dilencilere Operasyon Gerçekleştirdi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, zabıta ekiplerini gören bir dilenci adeta maraton koşucusu gibi kaçarken bazı dilenciler ise kamerayı görünce çekme diye bağırdı.

 • Fincanları tükürerek temizleyen kahvecinin mekanı mühürlendi
  17 Şub Fincanları tükürerek temizleyen kahvecinin mekanı mühürlendi

  Edirne'de bir alışveriş merkezinde kahve satışı yapılan dükkanda işletmeci Hacı Zorlu'nun fincanları tükürerek temizlediği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hijyen ve sağlık kurallarına uymadığını ve çalışma ruhsatının olmadığını tespit ederek iş yerini mühürledi. İşletmeci ise bardakların temizliğini teşhir amaçlı yaptığını ve kahve satışı yapmadıklarını savundu.

 • Bartın'da Dilencilere Yönelik Denetimler Sıklaştırıldı
  16 Şub Bartın'da Dilencilere Yönelik Denetimler Sıklaştırıldı

  Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, il dışından gelen ve dilenen kişilere yönelik denetimlerini arttırdı. Dilencilere cezai işlem uygulandı.

 • Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Zincir Marketlere Denetim Gerçekleştirdi
  14 Şub Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Zincir Marketlere Denetim Gerçekleştirdi

  Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde bulunan zincir marketlere denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde ürün gramajı, raf etiket fiyatı, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk incelendi.

 • Kocaeli'de sahte içki deposunda yangın çıktı
  14 Şub Kocaeli'de sahte içki deposunda yangın çıktı

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde sahte içki üretimi yapılan depoda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

 • Mersin Mut İlçe Belediye Başkanı Pazar Yeri'ni Ziyaret Etti
  14 Şub Mersin Mut İlçe Belediye Başkanı Pazar Yeri'ni Ziyaret Etti

  Mersin'in Mut İlçe Belediye Başkanı Volkan Şeker, ilçede bulunan Pazar Yeri'ni ziyaret etti. Gezi boyunca Başkan Şeker'e vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Şeker, pazarda esnafını ziyaret ederek istek ve şikayetlerini dinledi.

 • Edirne'deki Kahveci Dükkanı Hijyen Koşullarına Uymadığı İçin Kapatıldı
  13 Şub Edirne'deki Kahveci Dükkanı Hijyen Koşullarına Uymadığı İçin Kapatıldı

  Edirne'de bir alışveriş merkezindeki kahveci dükkanında çalışan bir kişinin sağlık koşullarına uygunsuz tavrı sosyal medyada gündem oldu. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dükkanın hijyen ve sağlık koşullarına uymadığını ve iş yeri çalışma ruhsatı olmadığını tespit etti. İş yerinin faaliyeti durduruldu.

 • Havza Yöresel Ürün ve Kapalı Pazaryeri Kısmi Olarak Hizmete Açıldı
  13 Şub Havza Yöresel Ürün ve Kapalı Pazaryeri Kısmi Olarak Hizmete Açıldı

  Havza Belediyesi tarafından yapılan Havza Yöresel Ürün ve Kapalı Pazaryeri'nin büyük bölümü tamamlandı ve kısmi olarak hizmet vermeye başladı. Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, pazar yerini ziyaret ederek pazarcı esnafıyla sohbet etti. Pazar yerinde hijyen kuralları ve fiyat etiketi konularında uyarılar yapılırken, pazarcı esnafına çöp poşeti dağıtımı da gerçekleştirildi. Özdemir, pazar yerinin tamamlanmasıyla birlikte halkın yağışlı havalarda çamurdan, yazın ise sıcaktan korunacağını belirtti ve esnaflardan pazar yerini temiz tutmalarını ve kurallara uymalarını istedi.

 • AVM kahvecisi fincanları tükürüğüyle temizledi
  13 Şub AVM kahvecisi fincanları tükürüğüyle temizledi

  Edirne'de bir alışveriş merkezinde kahve satışı yapan dükkanda, işletmeci H.Z.'nin fincanları tükürerek temizlediği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yerinin çalışma ruhsatı olmadığını tespit ederek dükkânı mühürledi.

 • Merkezefendi Belediyesi Gümüşçay Mahallesi'nde yeni Halk Ekmek büfesi açtı
  12 Şub Merkezefendi Belediyesi Gümüşçay Mahallesi'nde yeni Halk Ekmek büfesi açtı

  Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların hem ekonomik hem de kaliteli sıcak ekmek tüketimine destek olmak amacıyla 23. Merkezefendi Halk Ekmek büfesini Gümüşçay Mahallesi'nde hizmete açtı. Büfe sayısı artarak ilçe geneline yayılıyor.

 • Düzce Belediyesi Merkez Pazaryeri İkinci Etabı Projesi Tamamlandı
  09 Şub Düzce Belediyesi Merkez Pazaryeri İkinci Etabı Projesi Tamamlandı

  Düzce Belediyesi, Aziziye Mahallesi'nde bulunan Merkez Pazaryerinin ikinci etabına ilişkin projesini tamamladı. Tuhafiyeci esnafının yer alacağı pazaryerinin tanıtımı için esnafların da talepleri dikkate alınarak izlenecek yol haritası belirlendi.

 • Zabıta Memuru, Mesai Arkadaşını Silahla Yaraladı
  08 Şub Zabıta Memuru, Mesai Arkadaşını Silahla Yaraladı

  Eskişehir'de bir zabıta memuru, mesai arkadaşı olan Seyhan Çelik'i iş yerinde silahla yaraladığı iddiasıyla tutuklandı. Sanık, psikolojik tedavi gördüğünü ve olayı hatırlamadığını öne sürdü. Savcı, sanık hakkında 'Kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'Ruhsatsız silah bulundurma' suçlarından hapis cezası talep etti.

 • Sinop'un Gerze ilçesinde marketlerde fahiş fiyat denetimi yapıldı
  08 Şub Sinop'un Gerze ilçesinde marketlerde fahiş fiyat denetimi yapıldı

  Gerze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketlerdeki ürünlerin fiyatlarını ve son kullanma tarihlerini denetledi.

 • Elazığ'da yakalanan dilencinin bebeğinin yeleğinde sakladığı paralar ortaya çıktı
  08 Şub Elazığ'da yakalanan dilencinin bebeğinin yeleğinde sakladığı paralar ortaya çıktı

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirerek bir kadının bebeğinin yeleğinde sakladığı paraları buldu. Kadın dilenci hakkında işlem başlatıldı.

 • Düzce'de Çocuk Parkında Yakalanan Dilencinin Üzerinde 6 Bin 115 TL Bulundu
  07 Şub Düzce'de Çocuk Parkında Yakalanan Dilencinin Üzerinde 6 Bin 115 TL Bulundu

  Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Camikebir Mahallesi'ndeki 23 Nisan Parkı'nda dilencilik yapan bir kişiyi yakaladı. Kişinin üzerinde yapılan aramada, dilencilikten elde edildiği belirlenen 6 bin 115 TL bulundu. Para kamuya aktarıldı.

 • Bursa'da komşuların şikayeti üzerine 2 katlı evden 1 kamyon çöp çıktı
  07 Şub Bursa'da komşuların şikayeti üzerine 2 katlı evden 1 kamyon çöp çıktı

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yaşayan bir kişinin evinden yayılan kötü kokular nedeniyle komşuların şikayeti üzerine yapılan incelemede, 1 kamyon çöp çıktı. Evde bulunan çöpler arasında bozuk paralar ve ziynet eşyaları da bulundu.

 • Bursa'da Kötü Koku İhbarı Sonrası Evden 1 Kamyon Dolusu Çöp Çıkarıldı
  07 Şub Bursa'da Kötü Koku İhbarı Sonrası Evden 1 Kamyon Dolusu Çöp Çıkarıldı

  Bursa'da kötü koku ihbarı üzerine polis ekipleri, Merda Aydınoğlu'na ait evde çok sayıda kedi ve kilolarca çöp olduğunu tespit etti. Evde yapılan incelemede çöp poşetlerinde kumaş, tencere ve konserve yemek bulundu. Aydınoğlu, eşyalarının kamyonla götürülmesine tepki göstererek kamyonun peşinden gitti. Ev, çöplerin boşaltılmasının ardından ilaçlanarak temizlendi.

 • Düzce Belediyesi Zabıtası Dilencilik Yapan Şahıstan 6 Bin 115 TL Ele Geçirdi
  07 Şub Düzce Belediyesi Zabıtası Dilencilik Yapan Şahıstan 6 Bin 115 TL Ele Geçirdi

  Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 23 Nisan Parkı'nda vatandaşlardan para isteyen şahsın üzerinden 6 bin 115 TL çıktı. Para kamuya aktardı.

 • Bayburt Belediyesi Miraç Kandili'nde Kandil Simidi Dağıttı
  07 Şub Bayburt Belediyesi Miraç Kandili'nde Kandil Simidi Dağıttı

  Miraç kandilinde Bayburt'ta da camiler dolarken, Bayburt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşlara kandil simidi ikramında bulundu. Yatsı namazı sonrası zabıta ekipleri, cami cemaatine kandil simidi dağıtarak kandillerini kutladı. Vatandaşlar, depremde hayatını kaybeden deprem şehitleri için dualar etti.

 • Derince Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Semt Pazarlarında Denetim Yaptı
  07 Şub Derince Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Semt Pazarlarında Denetim Yaptı

  Derince Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde semt pazarlarında denetimlerine devam ediyor. Yenikent Mahallesi'nde bulunan kapalı pazarda yapılan denetimlerde ürünler kontrol edildi ve fiyat karşılaştırmaları yapıldı.

 • Salihli'de At Arabalı Hırsızlık Operasyonu
  06 Şub Salihli'de At Arabalı Hırsızlık Operasyonu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde polis ve zabıta, at arabalı hırsızlık olaylarına karşı başlattığı operasyonda 3 at arabasına el konuldu. Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Salihli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri güvenlik kameralarına yakalanan ve at arabasıyla hurda toplayan ata arabalarına yönelik ortak çalışma gerçekleştirdi. Yapılan ortak çalışma sonucu hurda toplayan 3 at arabası yakalandı. Yakalanan 3 at arabasına UKOME kararına istinaden el konuldu. Öte yandan, Salihli'de polis ve zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği ortak çalışmada 2 yılda toplam hurda toplayan 21 at arabasına el konulduğu öğrenildi. Vatandaşların ilçe merkezinde at arabası ile hurda toplayan at arabalarını gördüklerinde 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak bildirmeleri istendi.

 • Bilecik'te Market Denetimleri Yapıldı
  06 Şub Bilecik'te Market Denetimleri Yapıldı

  Bilecik'te Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli hizmet alabilmesi için birçok markette denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde ürünlerin gramajı, ambalajları, hijyen şartları, son kullanma tarihleri ve fiyat etiketleri incelenerek kayıtlar tutuldu. Kusurlu ürünler toplatılarak işletmeler hakkında tutanak tutuldu ve uygunsuz ürünler imha edildi. Vatandaşlara olumsuz durumlara karşı uyarılar yapıldı ve Zabıta Müdürlüğü telefonu aranabileceği bilgisi verildi.

 • Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Market Denetimleri Yaptı
  06 Şub Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Market Denetimleri Yaptı

  Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentteki birçok markette ürün gramaj ve fiyatlarını denetledi. Denetimlerde ürünlerin gramajı, ambalajları, hijyen şartları, son kullanma tarihleri ve fiyat etiketleri incelendi.

 • Bulancak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fırın ve Pastanelerde Denetim
  06 Şub Bulancak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fırın ve Pastanelerde Denetim

  Bulancak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın ve pastanelerde gramaj, hijyen ve fiyat denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde uygunsuz bir durumla karşılaşılmadığı belirtilerek, denetimlerin düzenli olarak sürdürüleceği açıklandı.

 • Merkezefendi Belediyesi 22. Halk Ekmek Büfesini Açtı
  05 Şub Merkezefendi Belediyesi 22. Halk Ekmek Büfesini Açtı

  Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların ekonomik ve kaliteli sıcak ekmek tüketimine destek olmak amacıyla Selçukbey Mahallesi'nde 22. Halk Ekmek büfesini hizmete açtı. Büfe sayısı her geçen gün artan Merkezefendi Halk Ekmek, ilçe geneline yayılmaya devam ediyor.

 • Elazığ'da dilenci bir saatte 873 lira para topladı
  03 Şub Elazığ'da dilenci bir saatte 873 lira para topladı

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Bir dilencinin sadece cuma namazı süresince 873 lira toplaması, görenleri şaşırttı.

 • Gebze Belediyesi İzinsiz Afişlere Karşı Denetim Başlattı
  03 Şub Gebze Belediyesi İzinsiz Afişlere Karşı Denetim Başlattı

  Gebze Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde izinsiz asılan afiş ve pankartlara yönelik çalışma başlatarak kurallara uymayanlara kanuni işlem uyguluyor.

 • Zabıtayı gören dilenci, kadınlar tuvaletine saklandı: Savunması pes dedirtti: 'Belki namaz kılacağım'
  02 Şub Zabıtayı gören dilenci, kadınlar tuvaletine saklandı: Savunması pes dedirtti: 'Belki namaz kılacağım'

  Elazığ'da zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen dilenci operasyonunda yakalanacağını anlayan bir kişi, kadınlar tuvaletine sığındı. Tuvalette yarım saat bekleyen dilenci, çıkarken 'Belki namaz kılacağım' diyerek kendini savundu. Yakalanan dilenciler zabıta kontrol noktasına götürüldü.

 • Elazığ'da Dilenci Operasyonu: Kadınlar Tuvaletine Sığınan Dilenci Yakalandı
  02 Şub Elazığ'da Dilenci Operasyonu: Kadınlar Tuvaletine Sığınan Dilenci Yakalandı

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Yakalanacağını anlayan bir dilenci, kadınlar tuvaletine sığındı ancak yakalandı.

 • Marmaris'te Zabıta Memuru Adayları İçin Sınav Düzenlendi
  31 Oca Marmaris'te Zabıta Memuru Adayları İçin Sınav Düzenlendi

  Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, KPSS puanı ile zabıta memuru alımı için düzenlediği sınavı tamamladı. Müracaat eden adaylardan puanı yeterli olan 60 kişi, mülakat ve uygulamalı sınav için çağrıldı. Sınavı kazanan 12 kişinin isimleri ise gelecek günlerde açıklanacak.

 • Defalarca temizlenen evde yine aynı manzara: Ekipler çöp evi beşinci kez temizledi
  31 Oca Defalarca temizlenen evde yine aynı manzara: Ekipler çöp evi beşinci kez temizledi

  Aydın'ın Nazilli ilçesinde belediye ekipleri tarafından daha önce 4 kez temizlenen çöp ev, beşinci kez temizlendi. Ekipler 2 günlük çalışmanın ardından evden 3 kamyon çöp çıkardı. Ev, mikrop ve haşerelere karşı ilaçlanarak kullanılabilir hale getirildi.

 • Marmaris Belediyesi Zabıta Memuru Adayları Zorlu Parkurlarda Ter Döktü
  31 Oca Marmaris Belediyesi Zabıta Memuru Adayları Zorlu Parkurlarda Ter Döktü

  Marmaris Belediyesi tarafından işe alınacak zabıta memur adayları, uygulamalı sınav ve mülakatta ter döktü. 60 aday arasından en yüksek puanı alan 12 kişi zabıta memuru olarak istihdam edilecek.

 • Havza'da Fırınlara Denetim Yapıldı
  31 Oca Havza'da Fırınlara Denetim Yapıldı

  Samsun'un Havza ilçesinde bulunan fırınlarda gramaj, fiyat tarifesi, ruhsat ve hijyen denetimi gerçekleştirildi. Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 13 ekmek fırınında gramaj ve hijyen denetimi yaparken, ruhsat kontrollerini de gerçekleştirdi. İmalathanelerde sağlık kurallarına uyulup uyulmadığı da kontrol edildi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, gıda üretiminde halk sağlığı ve gramaj konusunda hassasiyet gösteren işletmelere teşekkür etti ve denetimlerin temel amacının sağlıklı gıda üretimi olduğunu belirtti.

 • Demirci Belediyesi, Kar Yağışının Ardından Yaban Hayvanlarına Yem Bıraktı
  26 Oca Demirci Belediyesi, Kar Yağışının Ardından Yaban Hayvanlarına Yem Bıraktı

  Manisa'nın Demirci ilçesinde belediye ekipleri, yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından bölgeye yaban hayvanları için yem bıraktı. Demirci Belediyesi veterinerlik ve zabıta müdürlüğü ekipleri, yüksek rakımlı bölgelere saman, yem, buğday ve et parçaları bırakarak yaban hayvanlarının yiyecek bulma zorluğunu hafifletti. Belediye Başkanı Selami Selçuk, soğuk kış şartlarında doğada yiyecek bulmakta zorlanan canlılara destek olmaya devam ettiklerini belirtti.

 • Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Marketlerde Etiket Kontrolleri Yapıyor
  25 Oca Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Marketlerde Etiket Kontrolleri Yapıyor

  Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların alışveriş yaparken mağduriyet yaşamaması adına marketlere yönelik yaptığı denetimde etiket kontrollerini sağlamaya devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'ın talimatlarıyla halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor. İlçe genelindeki marketleri periyodik olarak denetleyen Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşların yoğun olarak alışveriş yaptığı işlek noktalarda denetimlerini sürdürdü. Marketlere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde başta etiket kontrollerini sağlayan ekipler, raf ve kasadaki fiyatların karşılaştırmasını yaptı. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına özverili şekilde denetim yapan zabıta ekipleri, işletme sahiplerini ve yetkilileri kurallara riayet edilmesi konusunda uyararak, fiyat farklılıkları ile haksız kazanç elde eden işletmelere ise cezai işlem uygulanacağını belirtti. Denetimler esnasında hiçbir olumsuzlukla karşılaşmayan ekipler, ürünlerin son kullanma tarihlerini de inceledi. Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; vatandaşların alışveriş yaparken karşılaştıkları olumsuzlukları '444 22 63' numaralı İletişim Merkezine bildirmeleri halinde denetimlerin anında sağlanacağı ifade edildi.

 • Hakkari'de İş Yerlerine Hijyen Denetimi
  25 Oca Hakkari'de İş Yerlerine Hijyen Denetimi

  Hakkari Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yerlerinin vergi levhası ve ruhsatlarının yanı sıra hijyen kurallarına uyup uymadığını denetledi.

 • Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri Dilencilere Operasyon Düzenledi
  25 Oca Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri Dilencilere Operasyon Düzenledi

  Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri iki gün içerisinde gerçekleştirdiği operasyonlarda yakalanan 15 dilencinin üzerlerinde bulunan 3 bin 500 TL'lik haksız kazanca el konulurken, beş dilenciye ise toplam 6 bin 900 TL idari yaptırım uygulandı. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların sosyal yaşamını sağlıklı şekilde sürdürebilmeleri adına kolluk görevlerini aksatmadan yerine getiriyor.

 • Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fırınlarda Hijyen ve Gramaj Kontrolü Yapıyor
  24 Oca Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fırınlarda Hijyen ve Gramaj Kontrolü Yapıyor

  Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede yer alan fırınlarda hijyen ve gramaj kontrolü yapıyor. Denetimlerde, üretim ve depolama alanında hijyen kontrolü gerçekleştirilirken, üretilen ekmeklerin gramajları da kontrol ediliyor.

 • Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Hayvanları Topladı
  23 Oca Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Hayvanları Topladı

  Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, çevreye zarar veren küçükbaş hayvanları toplayarak şehir merkezinden uzaklaştırdı.

 • Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Fırınlarda Denetim Yaptı
  23 Oca Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Fırınlarda Denetim Yaptı

  Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki fırınlarda gramaj ve tarife denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde, fiyat listesine uygun satış yapılıp yapılmadığı, ekmeklerin gramajı ve fiyat listeleri kontrol edildi. Fırıncılara fiyat listesi ve gramajın görülebilecek yerlere asılması konusunda uyarı yapıldı. Denetimlerin sıkça devam edeceği belirtildi.

 • Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2023 yılında 38 bin 944 iş yerini denetledi
  23 Oca Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2023 yılında 38 bin 944 iş yerini denetledi

  Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2023 yılı içerisinde 38 bin 944 iş yerini denetleyerek vatandaşın sağlığı için 24 saat görev yaptı. Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri halkın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için denetimlerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle halkın bilinçli tüketici olmasını sağlamak için bir çok projeye imza atan Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, iş yerlerinde hijyen kurallarına uyulmasına büyük önem veriyor. Amaçlarının halkın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak olduğunu kaydeden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 'Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığı için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz. 2023 yılı içerisinde zabıta ekiplerimizce 38 bin 944 işyeri denetlenmiş olup, bu denetlemeler neticesinde 24 bin 469 iş yerine ihtar ve idari yaptırımlar uygulandı. Yapılan bu denetimlerde 81 bin 689 adet son kullanma tarihi geçmiş ve süt, gazlı içecekler, çikolatalar, yağlar gibi birçok ürüne bozulması nedeniyle zabıta ekiplerimiz tarafından el konuldu. Vatandaşlarımızın da bu konuda hassas davranmaları gerekiyor. Hangi market veya gıda satan iş yeri olursa olsun, son kullanma tarihlerine baksınlar. Son kullanma tarihi geçmiş ürün satan iş yerlerini 153 zabıta ekiplerimize bildirmelerini toplum sağlığı açısından istirham ediyorum' diye konuştu. - GAZİANTEP

 • Gaziantep'te 38 Bin İş Yerine Denetim Yapıldı
  23 Oca Gaziantep'te 38 Bin İş Yerine Denetim Yapıldı

  Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde 2023 yılında yapılan denetimlerde 38 bin 944 iş yerinin kontrol edildiği ve 24 bin 469'una ihtar ile idari yaptırım uygulandığı açıklandı. Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş ve bozulmuş ürünlere el konulduğu belirtildi. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların da son kullanma tarihlerine dikkat etmelerini ve bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

 • Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Fırınlarda Denetim Yaptı
  23 Oca Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Fırınlarda Denetim Yaptı

  Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki fırınlarda gramaj ve tarife denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde ekmek gramajı, fiyat listesi ve görsel düzenlemeler kontrol edildi. Uygunsuzluk tespit edilen işletmelere tutanak tutularak gerekli işlemler başlatıldı.

 • Emekli öğretmen aranırken çöp ev ortaya çıktı
  22 Oca Emekli öğretmen aranırken çöp ev ortaya çıktı

  Avcılar'da kendisinden haber alınamayan emekli matematik öğretmeni Hasan Ergin'in dairesinden gelen ağır kokuların şikayet edilmesi üzerine belediye ekipleri inceleme yaptı. Evde yapılan araştırmada kimse bulunamadı ve evin boşaltılması için karar verilecek.

 • Avcılar'da Çöp Evden Gelen Koku Şikayeti
  22 Oca Avcılar'da Çöp Evden Gelen Koku Şikayeti

  Avcılar'da bir emekli matematik öğretmeninin dairesinden gelen ağır kokuların şikayet edilmesi üzerine belediye ekipleri inceleme yaptı. Evde yapılan araştırmada, atık giysilerle dolu olan odalarda kimse bulunamadı. Belediye ekipleri, evin boşaltılması için kaymakamlık veya savcılığa başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

 • Elazığ'da zabıta ekipleri dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi
  20 Oca Elazığ'da zabıta ekipleri dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, vatandaşların dini duygularını sömürerek kazanç sağlayan dilenciler yakalandı. Yakalanan dilencilerden biri esnaf dükkanına girmek istedi, diğeri ise kalp hastası olduğunu iddia etti. Duygu istismarı yapan dilenciler zabıta kontrol noktasına götürüldü.

 • Bodrum Belediyesi Moloz ve Hafriyat Atığı Denetimlerini Sürdürüyor
  19 Oca Bodrum Belediyesi Moloz ve Hafriyat Atığı Denetimlerini Sürdürüyor

  Bodrum Belediyesi, çevre düzenini sağlamak amacıyla moloz ve hafriyat atığı denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde çevreyi kirleten kişi ve firmalara yasal işlem uygulanıyor. 2023 yılı Aralık ayından bu yana 24 işlem gerçekleştirilirken toplam 440 bin lira idari para cezası kesildi.

 • Elazığ'da Zabıta Ekipleri Dilencilere Operasyon Düzenledi
  19 Oca Elazığ'da Zabıta Ekipleri Dilencilere Operasyon Düzenledi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polis ile iş birliği yaparak vatandaşların dini duygularını sömürerek kazanç sağlayan dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında, cuma namazı öncesi cami önleri ve yoğun bölgelerde faaliyet gösteren dilenciler tek tek yakalandı ve zabıta kontrol noktasına götürüldü.

 • Gaziosmanpaşa'daki toprak kaymasının ardından 2 bina vinçle desteklendi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'daki toprak kaymasının ardından 2 bina vinçle desteklendi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde yapılan hafriyat çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması nedeniyle aralarında boşluk oluşan iki bina yıkılma riskine karşın vinç yardımıyla desteklendi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

 • Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kaydı, 2 bina tahliye edildi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kaydı, 2 bina tahliye edildi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde yapılan hafriyat çalışmaları sırasında toprak kayması meydana geldi. Kayma sonucunda aralarında boşluk oluşan iki bina tahliye edildi. Olayın ardından güvenlik önlemleri alınırken, yapı denetim ekipleri risk durumunu belirlemek için çalışmalara başladı.

 • Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kayması: İki bina tahliye edildi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kayması: İki bina tahliye edildi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde yapılan hafriyat çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu aralarında boşluk oluşan iki bina tahliye edildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, sokağa giriş çıkışlar kapatıldı. Yapı denetim ekiplerinin çalışmalarından sonra binalardaki risk durumu belirlenecek.

 • Kartepe'de Zabıta Ekipleri Market Denetimlerini Sıklaştırdı
  18 Oca Kartepe'de Zabıta Ekipleri Market Denetimlerini Sıklaştırdı

  Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmesi için marketlere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Fiyat etiketi, son kullanma tarihi ve fiyat farkı gibi konular denetleniyor.

 • Gaziosmanpaşa'da İnşaat Temelinde Toprak Kayması: 2 Bina Tahliye Edildi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'da İnşaat Temelinde Toprak Kayması: 2 Bina Tahliye Edildi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde hafriyat çalışması sırasında meydana gelen toprak kayması sonucunda, çevrede güvenlik önlemi alınarak 2 bina tahliye edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde güvenlik önlemleri alırken, yapı denetim ekiplerinin risk durumunu belirlemesi bekleniyor.

 • Gaziosmanpaşa'da İnşaat Temelinde Toprak Kayması: 2 Bina Tahliye Edildi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'da İnşaat Temelinde Toprak Kayması: 2 Bina Tahliye Edildi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde hafriyat çalışması sırasında meydana gelen toprak kayması sonucunda, çevrede güvenlik önlemi alınarak 2 bina tahliye edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri olay yerinde güvenlik önlemleri aldı ve sokağa giriş çıkışlar kapatıldı. Binalardaki risk durumu, yapı denetim ekiplerinin çalışmalarından sonra belirlenecek.

 • Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Çarşamba Pazarı'nda denetimler gerçekleştirdi
  17 Oca Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Çarşamba Pazarı'nda denetimler gerçekleştirdi

  Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sağlıklı ve güvenli gıda tüketimini temin etmek amacıyla Çarşamba Pazarı'nda denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, Edremit Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile işbirliği içinde, perakende gıda ürünleri satan tezgahları incelendi. Zabıta ekipleri, vatandaşların sağlıklı gıda ürünlerine kolayca ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla kapsamlı incelemelerde bulundu. Denetimler, ürünlerin fiyatları, son kullanma tarihleri, ürün ambalajları, genel hijyen kurallarına uygunluk gibi kriterlere odaklandı. Bal, peynir, zeytin gibi şarküteri ürünleri özel olarak kontrol edildi. Yapılan denetimler sonucunda herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmazken, eksiklikleri tespit edilen esnaflara zabıta ekipleri tarafından gerekli uyarılar yapıldı. Bu sayede, pazarda satılan gıda ürünlerinin standartlara uygun ve güvenilir bir şekilde tüketicilere sunulması amaçlandı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, vatandaşların güvenli ve sağlıklı gıda ürünlerine kolayca ulaşabilmelerini temin etmek adına düzenli denetimlere devam edeceğini belirtti. Bu tür denetimlerin, halk sağlığını korumak ve tüketicileri bilinçlendirmek amacıyla önemli bir rol oynadığını ifade etti.

 • Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Çarşamba Pazarı'nda Denetim Gerçekleştirdi
  17 Oca Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Çarşamba Pazarı'nda Denetim Gerçekleştirdi

  Balıkesir'in Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sağlıklı ve güvenli gıda tüketimini temin etmek amacıyla Çarşamba Pazarı'nda denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, Edremit Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile işbirliği içinde, perakende gıda ürünleri satan tezgahları inceledi.

 • Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Tarife ve Fiyat Listesi Denetimi Gerçekleştirdi
  17 Oca Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Tarife ve Fiyat Listesi Denetimi Gerçekleştirdi

  Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde tarife ve fiyat listesi denetimi yaptı. İşletmelerin giriş kapılarında ve masalarında fiyat listesi olup olmadığı incelenirken, uygunsuzluk tespit edilen işletmeler uyarıldı. Ayrıca, asılan veya masaya bırakılan liste fiyatlarının kasa fiyatıyla uyuşup uyuşmadığı da kontrol edildi.

 • Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kafe ve restoranlarda yeni fiyat uygulaması denetimi yaptı
  16 Oca Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kafe ve restoranlarda yeni fiyat uygulaması denetimi yaptı

  Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ticaret Bakanlığı'nın yeni düzenlemesi gereği kafe ve restoranlarda tarife ve fiyat listelerinin görünür şekilde sunulmasını denetledi. Yeni uygulama ile haksız rekabetin önüne geçilmesi ve vatandaşların tükettikleri ürünlerin fiyatını bilmesi amaçlanıyor. Kurallara uymayan işletmeler hakkında idari işlem uygulanması için tutanaklar Ticaret İl Müdürlüğü'ne gönderildi.

 • Yiyecek ve içecek işletmelerine fiyat listesi düzenlemesi
  16 Oca Yiyecek ve içecek işletmelerine fiyat listesi düzenlemesi

  Ticaret Bakanlığı'nın yeni düzenlemesiyle yiyecek ve içecek hizmeti sunan işletmeler, tarife ile fiyat listelerini görünür şekilde kafe ve restoranların önüne koymak zorunda. Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de işyeri sahiplerine bu uygulamayı anlattı ve uygulanmasını sağlamak için denetimler gerçekleştirdi. Yeni düzenleme ile haksız rekabetin önüne geçilecek ve tüketiciler bilinçli alışveriş yapabilecek.

 • Ezine Belediyesi, Sokak Hayvanlarına Duyarlılık Gösterdi
  16 Oca Ezine Belediyesi, Sokak Hayvanlarına Duyarlılık Gösterdi

  Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, soğuk kış günlerinde sokak hayvanları için örnek bir davranış sergileyen Ezine Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, can dostları unutmadı. Ekipler, soğuk havada yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için özel olarak hazırlanan mama noktalarını oluşturdu. Ayrıca, kedi ve köpekler için sıcak ve korunaklı alanlar da sağlanarak, onların soğuk kış günlerinde daha rahat bir şekilde hayatta kalabilmeleri için gerekli önlemler alındı. Bu örnek davranış, hem sokak hayvanlarına duyarlılık konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlıyor, hem de toplumun genelinde hayvan haklarına verilen önemi vurguluyor.

 • Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü işletmelere tarife ve fiyat listesi denetimi gerçekleştirdi
  16 Oca Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü işletmelere tarife ve fiyat listesi denetimi gerçekleştirdi

  Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde hizmet sunan işletmelere yönelik tarife ve fiyat listesi denetimi gerçekleştirdi. Tüketicilerin bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde tarife ve fiyat listelerine yer verilmesi zorunlu hale getirildi. Denetimler, tüketicilerin ekonomik menfaatlerinin korunması hedefiyle yapıldı ve memnuniyetle karşılandı.

 • Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Market ve İmalathanelere Denetim Yaptı
  15 Oca Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Market ve İmalathanelere Denetim Yaptı

  Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan marketler ve unlu mamuller üzerine faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde temizlik, saklama koşulları, son kullanma tarihleri, gramaj ve fiyat etiketleri kontrol edildi. Zabıta ekipleri, toplum ve insan sağlığını tehdit edebilecek unsurları ortadan kaldırmak amacıyla denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini belirtti.

 • Diyarbakır'da Zabıta Ekipleri İş Yerlerinde Denetim Yaptı
  15 Oca Diyarbakır'da Zabıta Ekipleri İş Yerlerinde Denetim Yaptı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri geçen yıl 29 bin 168 iş yerinde denetim yaptı. Denetimler sonucunda işgale müdahale edilen ve cezai işlem uygulanan iş yerlerinin sayısı açıklandı. Ayrıca, fahiş fiyat denetimleri ve dilencilik yapanlara yönelik müdahaleler de gerçekleştirildi. Trafik zabıta ekipleri ise otogarlar, otoparklar ve ulaşım alanlarında hizmet veren iş yerlerini denetledi.

 • Kütahya Belediyesi Birimler Arası Futbol Turnuvası Şampiyonu Belli Oldu
  15 Oca Kütahya Belediyesi Birimler Arası Futbol Turnuvası Şampiyonu Belli Oldu

  Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen Birimler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda Özel Kalem Müdürlüğü, finalde Zabıta Müdürlüğü'nü 6-2 mağlup ederek şampiyon oldu. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, şampiyon takıma kupasını ve madalyalarını takdim etti.

 • Zabıta ekiplerinden kandil simidi dağıtımı
  12 Oca Zabıta ekiplerinden kandil simidi dağıtımı

  Üç ayların gelmesi, manevi iklimin dalga dalga yayılmaya birlikte idrak edilen Regaib Kandilinde tüm yurtta olduğu gibi Bayburt'ta da camiler doldu.

 • Kütahya'da artan asayiş ve narkotik olayları nedeniyle 10 pavyon faaliyete kapatıldı
  11 Oca Kütahya'da artan asayiş ve narkotik olayları nedeniyle 10 pavyon faaliyete kapatıldı

  Kütahya Valiliği, pavyonların bulunduğu bölgede meydana gelen asayiş ve narkotik olayları gerekçe göstererek 10 işletmeyi süresiz olarak faaliyete kapattı. Pavyonlar, zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

 • Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Market ve Fırınlara Denetim Gerçekleştirdi
  11 Oca Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Market ve Fırınlara Denetim Gerçekleştirdi

  Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kent merkezinde bulunan marketler ve unlu mamuller üzerine faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi. Halk sağlığının korunması amacıyla yapılan denetimlerde, tarihi geçmiş ürünler, etiket - kasa fiyatı farkı, gramaj eksikliği ve hijyen şikayetleri tespit edilen işletmelere gerekli yasal işlemler başlatıldı.

Advertisement