Şahinbey Belediyesi'nden 137 engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlekli sandalye - Son Dakika
Politika

Şahinbey Belediyesi'nden 137 engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlekli sandalye

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli vatandaşlara 137 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye etti.

04.12.2023 09:38  Güncelleme: 09:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarda insan odaklı hizmetler ortaya koyan Şahinbey Belediyesi, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak projeler yaparak yaşamlarını kolaylaştırıyor. Şahinbey Belediyesi bugüne kadar 3.712 engelli vatandaşa manuel ve akülü tekerlekli sandalye, 4 noktada akülü araç dolum istasyonu, 10 tane hasta bakım yatağı, 7 tane akıllı klozet, 101 adet işitme cihazı, 420 görme engelliye beyaz baston, analog görme engelli bilgisayarı hediye ederek engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını hızlı şekilde karşılamayı başardı. Ayrıca engelli vatandaşlarımız için park ve Akkent Spor Köyü içerisinde Engelli Yüzme Havuzu yapan Şahinbey Belediyesi engelli vatandaşlarımızın sosyalleşmesine imkân sağlayacak yeni mekânlar oluşturdu.

"3.712 AKÜLÜ VE MANUEL SANDALYE DAĞITTIK"

Bugüne kadar 3.712 adet manuel ve akülü sandalye dağıtımını yaptıklarının altını çizen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Şahinbey Belediyesi olarak sadece 3 Aralık Dünya Engeliler Günü'nde değil, 365 gün engelli kardeşlerimizle beraberiz. Çünkü onlar bizlere Allah'ın emaneti, canımız, ciğerimiz, engelli olmak, bir suç değil, bir eksiklik değil. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan göreve gelmeden önce engelli kardeşlerimiz hak ettiği değeri göremiyordu. Engelli kardeşlerimiz eve hapsolmuş sokağa çıkamıyordu. Akülü veya Manuel tekerlekli sandalye alma şansı yoktu. Yurt dışından eski akülü sandalyeleri toplar törenlerle dağıtırlardı veya engelli kardeşlerimize mavi kapak biriktittirirlerdi. Onu da büyük bir lütufmuş gibi dağıtırlardı. Cumhurbaşkanımız göreve geldikten sonra, engelli yasaları ile engelli kardeşlerimize maaş bağlatıp işe alınması yönünde çalışmalar yaptı ki bunların hepsi de çok önemli çalışmalar. Bizlerde Şahinbey Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana engelli kardeşlerimize hep yardımcı olduk olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar 750 akülü, 2.962 manuel olmak üzere toplamda 3.712 adet akülü ve manuel sandalyeyi engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Engelli kardeşlerimiz bu sandalyelerle dışarı çıkıp dolaşabiliyor, istediği yere gidebiliyor ve normal hayatını sürdürebiliyor. Şahinbey Belediyesi olarak sadece akülü manuel sandalye değil, hasta bakım yatağı, işitme cihazı, engelli parkı, protez kol bacak. Görme engelli kardeşlerimiz için analog, bilgisayar, solunum destek cihazı, beyaz baston şarj istasyonları, akıllı klozet ve benzeri hizmetleri engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Bunu bir lütuf olarak değil, bunu bir vazife olarak kabul ediyoruz. Bize sadece dua ederlerse bizler için yeterli" diye konuştu.

Engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlikli sandalye

BAŞKANIMIZ HER ZAMAN BİZLERİN YANINDA

Görme Engelliler Derneği Başkanı Necmettin Aysel, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun engellilere her zaman destek olduğunu belirterek, "2002 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan siyasete girdiği zaman engellileri ilk defa meclise taşıdı. Yine 2005 yılında Cumhurbaşkanımız engelli yasasını çıkartarak, engellilere destek oldu. Engellilere verilen imkânlara baktığımızda Avrupa'dan daha ileride oluğumuzu söyleyebilirim. 2009 yılında ise Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu göreve geldikten sonra engellilere sahip çıkarak onların her zaman yanında oldu ve ihtiyaçlarına cevap verdi" diye konuştu.

Şahinbey Belediyesi\'nden 137 engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlekli sandalye

Son Dakika Politika Şahinbey Belediyesi'nden 137 engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlekli sandalye - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Atatürk, Cumhuriyet'i gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler
  21:21 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Atatürk, Cumhuriyet'i gençlere emanet etti, onun için yükünüz ağır gençler

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu ilçesinde yaptığı halk buluşmasında gençlere seslenerek, Atatürk'ün Cumhuriyet'i gençlere emanet ettiğini ve bu yüzden gençlerin yükünün ağır olduğunu söyledi. Özel, ayrıca seçimlerde Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a destek istedi ve partisinin belediye başkanlarıyla gurur duyduğunu dile getirdi. Emeklilerin sıkıntılarını da vurgulayan Özel, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini belirterek seçmenleri hesap sormaya çağırdı. Ayrıca, Cumhur İttifakı'na karşı güçlü bir Türkiye ittifakı oluşturmanın önemine değindi ve yerel seçimlerde Türkiye ittifakının kazanacağına inandığını söyledi.

 • Murat Kurum: İsrafı bitirdik deyip tabelalara 175 milyon harcadı
  21:12 Murat Kurum: İsrafı bitirdik deyip tabelalara 175 milyon harcadı

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, mevcut Başkan Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, 'İsrafı bitirdik deyip, tabelalara tam 175 milyon lira para harcadı. Arkadaş sen israfı, tabelalara 175 milyon harcayarak bitiremezsin, 2 günlük konsere 550 milyon harcayarak bitiremezsin. Ama hiç merak etme 31 Mart'ta seni süresiz tatile göndereceğiz.' dedi.

 • Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa vefatının 75. yılında Bakü'de anıldı
  21:09 Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa vefatının 75. yılında Bakü'de anıldı

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'yü kurtaran Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa'nın vefatının 75. yılı anma programı düzenlendi. TÜRKPA Genel Sekreteri Mehmet Süreyya Er ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da programa katıldı. Konuşmalarda Nuri Paşa'nın kahramanlığı ve Azerbaycan-Türkiye kardeşliği vurgulandı.

 • Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Yeniköy Biyolojik Arıtma Tesisi'ni ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştüreceğini açıkladı
  21:06 Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Yeniköy Biyolojik Arıtma Tesisi'ni ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştüreceğini açıkladı

  Başiskele Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Yasin Özlü, Yeniköy Biyolojik Arıtma Tesisi'nin yeni dönemde ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştürüleceğini duyurdu. Özlü, projelerini tanıttığı programda atık su salınımının engellenmesinde önemli rol oynayan tesisin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle geliştirileceğini belirtti.

 • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: Türkiye'nin en hızlı büyüyen siyasi partisiyiz
  21:06 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: Türkiye'nin en hızlı büyüyen siyasi partisiyiz

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Samsun İl Başkanlığı Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, partinin hızla büyüdüğünü ve 31 Mart seçimlerinde milli görüşü iktidar yapacaklarını belirtti. Erbakan, ahlaklı belediyecilik ve 2028'deki iktidar hedeflerine değindi. Ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney de ahlaklı belediyecilik anlayışını vurgulayarak gençlere yönelik vaatlerini açıkladı.

 • Cezayir ve İran arasında 5 işbirliği anlaşması imzalandı
  20:55 Cezayir ve İran arasında 5 işbirliği anlaşması imzalandı

  Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin görüşmesinin ardından enerji, medya, spor, turizm ve petrol ile gaz alanlarında 5 işbirliği anlaşması imzalandı. İki liderin özel görüşmesi, Cezayir'deki Muradiye Sarayı'nda gerçekleşti.

 • Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle buluştu
  20:46 Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle buluştu

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Günel, hizmetlerini artırmak için destek istedi.

 • İmamoğlu'ndan Kurum'a: Bu Millete, 'Kanal İstanbul Gündemimde Yok' Demeyene Kadar, Sana Bu Soruyu Soracağım
  20:34 İmamoğlu'ndan Kurum'a: Bu Millete, 'Kanal İstanbul Gündemimde Yok' Demeyene Kadar, Sana Bu Soruyu Soracağım

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve CHP Avcılar Belediye Başkan adayı Utku Caner Çaykara ile birlikte halk buluşması gerçekleştirdi. Hançerli’ye tavrı nedeniyle teşekkür eden İmamoğlu, “Onun bu kadirşinaslığını, partili duruşunu, yoldaşlığını alkışlıyorum. Yakışanı yapıyor. Yakışanı yapmaya, herkesi davet ediyorum” dedi. İmamoğlu, rakibi Murat Kurum’a da “Ne diyor acemi aday? İstanbul'un gündeminde olmayan, onun gündeminde yokmuş. Ona buradan sesleniyorum: Bu millete, ‘Kanal İstanbul gündemimde yok’ demeyene kadar, sana bu soruyu soracağım; bir. İki; senin gündeminde yok da sizin tensipleriyle atandığınız, emirleriyle koştuğunuz, buyruklarıyla yaptığınız, hükümetin veya Sayın Cumhurbaşkanı'nın da gündeminde var mı yok mu; onu açıkla” dedi.


Advertisement