Güçlükonak'ta 3 Faili Meçhul Ceset - Son Dakika
Politika

Güçlükonak'ta 3 Faili Meçhul Ceset

Güçlükonak\'ta 3 Faili Meçhul Ceset

Şırnak Güçlükonak'taki kazılarda, elbiseleriyle gömülmüş 3 ceset bulundu.

20.01.2012 00:59  Güncelleme: 08:47

Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Yağızoymak köyünde başlatılan kazıda 3 kişiye ait kemik parçaları bulunduğunu iddia etti.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Güçlükonak'ın Yağızoymak köyü yakınlarında kazı çalışması yapılmaya başlanmıştı.

Söz konusu kazı çalışmalarına Cizre Cumhuriyet Savcısı'nın yanı sıra, 1993 yılında kaybolan 3 kişinin yakınları ile avukatların katıldığını anlatan Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, şöyle kazı çalışmaları ile ilgili şöyle konuştu:

"Köy kırsal alanda olduğu için kazı çalışmasına katılan avukatlarla güçlükle iletişim sağladık. Akşam saatlerinde kazı çalışmasına ara verildiğini ve yarın devam edileceğini bildirmişlerdi. Daha sonra telefon bağlantımız koptu. Daha sonra kazı yapılan yerde 3 kişiye ait kemikler bulunmuş, kemikler Cizre ilçesine getirildi. İnceleme için Adli Tıp Kurumuna gönderilecek. Buradaki incelemenin ardından kemiklerin kayıp kişilere ait olup olmadığı kesinlik kazanacak."

GÜÇLÜKONAK

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Güçlükonak'ta 3 Faili Meçhul Ceset - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement