HDP'li Gülüm: "Türkiye uyuşturucuda merkez haline gelmiş durumda" - Son Dakika

HDP'li Gülüm: "Türkiye uyuşturucuda merkez haline gelmiş durumda"

25.01.2023 14:23
HDP'li Gülüm: "Türkiye uyuşturucuda merkez haline gelmiş durumda"

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, geçmişte uyuşturucu açısından bir "geçiş ülkesi" olarak tanımlanan Türkiye'nin, bugün "merkez" haline geldiğini öne sürdü.

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, geçmişte uyuşturucu açısından bir "geçiş ülkesi" olarak tanımlanan Türkiye'nin, bugün "merkez" haline geldiğini öne sürdü.

Gülüm, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gençler arasında uyuşturucu kullanımının ve satışının yaygınlaştığını, uyuşturucu ile birlikte şiddet ve cinayet vakalarının da yaygınlaşmaya başladığını savundu.

Türkiye'de uyuşturucunun muhalif toplumsal kesimlerin yaşadığı yerlerde daha fazla arttığını, buralarda gerçek anlamda denetim yapılmadığını iddia eden Gülüm, "Aleni bir şekilde uyuşturucu mekanizmasının döndüğü, ilkokul önlerine kadar bu işin organize edildiği gerçekliğiyle karşı karşıyayız." dedi.

Züleyha Gülüm, Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu ve Suç Ofisi'nin 2021 yılı dünya uyuşturucu raporuna göre Türkiye'nin, en fazla kokain yakalanan ülke olduğunu söyledi. Gülüm, "Geçmişte 'Türkiye uyuşturucu açısından bir geçiş ülkesi' denirdi, bugün ise artık bir merkez haline gelmiş durumda. Yaygın bir uyuşturucu kullanımı var. Aileler bu sorunla kendi başlarına mücadele etmek zorunda kalıyorlar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Meral Danış Beştaş: Seçimleri Kaybedeceğinizi Bildiğiniz İçin Hdp'nin Oylarının Bir Şekilde Sonuçta Etkili Olmaması İçin Bir Kumpas İçindesiniz Meral Danış Beştaş: Seçimleri Kaybedeceğinizi Bildiğiniz İçin Hdp'nin Oylarının Bir Şekilde Sonuçta Etkili Olmaması İçin Bir Kumpas İçindesiniz HDP'li Koç: 'İnfaz hukuku maalesef askıya alınmış durumda' HDP'li Koç: 'İnfaz hukuku maalesef askıya alınmış durumda'

Son Dakika Politika HDP'li Gülüm: 'Türkiye uyuşturucuda merkez haline gelmiş durumda' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement