Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya İYİ Parti'den istifa etti - Son Dakika

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya İYİ Parti'den istifa etti

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun parti içinde yaşanan olaylara karşı aldığı tutum ve kendisine gösterdiği tepkilerden rahatsızlık duyduğunu açıkladı. Kaya, İncirliova'ya hizmet etmek için çabalarken siyasi hesaplaşmalarla uğraşmak zorunda olmadığını belirterek, İYİ Parti'den ayrıldığını ve Millet İttifakı'ndan çekildiğini duyurdu. Kaya, İncirliova'ya hizmet etmeye devam edeceğini vurguladı.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya İYİ Parti\'den istifa etti
24.07.2023 - 19:39,

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti'den istifa ettiğini bildirdi.

Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun parti içinde yaşanan olaylara karşı aldığı tutum ile kendisine göstermiş olduğu tepkilerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Özlem Çerçioğlu ile İncirliova'ya hizmet etme şansının kalmadığını aktaran Kaya, "Ben İncirliova'ya hizmet etmek için bu kadar çabalarken Özlem Çerçioğlu- Fatih Atay kavgasıyla uğraşmak zorunda değilim. Birilerinin siyasi hesaplaşması uğruna kimsenin kaprisini çekmek zorunda hiç değilim. Bu zamana kadar var gücümle İncirliova için çalıştım." dedi.

Kaya, İncirliova'ya hizmet etmek için de çalışmaya devam edeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Ben bu göreve hizmet için geldim. İncirliova'ya hizmet etmek için de var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Bu sebeple İYİ Parti'nden ayrılıyor, Millet İttifakı'ndan çekiliyorum. Aldığım bu karar partilerin kurumsal kimliklerine bir eleştiri kesinlikle değildir. 'Küçük dağları ben yarattım, her şeyi ben bilirim, ben ne dediysem o olacak' zihniyetine bir tepkidir. Buyurun kısır siyasetiniz sizin olsun."

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Politika İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya İYİ Parti'den istifa etti - Son Dakika


Advertisement