Alkol alıp Kur'an-ı Kerim'i yırtan 2 kişi gözaltına alındı - Son Dakika

Alkol alıp Kur'an-ı Kerim'i yırtan 2 kişi gözaltına alındı

03.10.2022 21:08

İzmir'de alkol masasında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yakan ve o anları kaydedip sosyal medyadan paylaşan 2 kişi için harekete geçildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlikleri tespit edilen şahısların savcılık talimatıyla gözaltına alındığını açıkladı.

İzmir'de 2 kişi, alkol masasında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp ateşe verdiği anları sosyal medyadan paylaştı. Videoda 2 şahsın Müslümanların kutsal kitabını yırtarken, alaycı sözler sarf etmesi izleyenlerin tepkisini çekti.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

26 Eylül tarihli videonun gündem olması üzerine savcılık, olayla ilgili harekete geçti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet'in 2 kişinin kimliklerini tespit ettiğini ve savcılık kararıyla şahısların gözaltına alındığını duyurdu.

İçki masasında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp o anları sosyal medyadan paylaşan 2 kişi gözaltına alındı

Bakan Soylu sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İzmir'de Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan iki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar..."

YORUMLAR (7)
  • Ruyam Ozturk: aa niye izmir acaba? yani bunu yapanların adı yok ama şehrin adı var)) bu ülkede en çok alkol tüketiminde Konya 1. sırada ? İzmir deyince ne yapmaya çalışıyorsunuz? bu memleketin her şehrinde Türk milleti yaşıyor, kendinize gelin artık halkı kıskırtmak dan başka işiniz yok mu? yorulduk biz boşverin bunları ekonomıyı düzeltin artık!!! Cevap Yaz 9 19 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
TBMM Genel Kurulunda, CHP'li Atila Sertel'e kınama cezası verildi TBMM Genel Kurulunda, CHP'li Atila Sertel'e kınama cezası verildi TBMM'de Bütçe Görüşmeleri Gergin Başladı. 12 Saat Süren Görüşmede CHP'li Atila Sertel'e Kınama Cezası Geldi TBMM'de Bütçe Görüşmeleri Gergin Başladı. 12 Saat Süren Görüşmede CHP'li Atila Sertel'e Kınama Cezası Geldi İzmir'de iki araç kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı İzmir'de iki araç kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Son Dakika Politika Alkol alıp Kur'an-ı Kerim'i yırtan 2 kişi gözaltına alındı - Son Dakika


Advertisement