Kahta'da "Güvenli Okul ve Güvenli Servis Taşımacılığı" toplantısı - Son Dakika
Politika

Kahta'da "Güvenli Okul ve Güvenli Servis Taşımacılığı" toplantısı

Kahta\'da "Güvenli Okul ve Güvenli Servis Taşımacılığı" toplantısı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğrencilerin güvenle okula gidip gelmeleri, güvenle eğitimlerini alabilmesi amacıyla "Güvenli Okul ve Güvenli Servis Taşımacılığı" toplantısı düzenlendi.

21.09.2021 17:13  Güncelleme: 17:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğrencilerin güvenle okula gidip gelmeleri, güvenle eğitimlerini alabilmesi amacıyla "Güvenli Okul ve Güvenli Servis Taşımacılığı" toplantısı düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen başkanlığında düzenlenen toplantıda okul müdürleri okul çevrelerinin güvenliği konusunda bilgilendirilirken öğrenci taşıyan servis yetkilileri ise güvenli yolcu taşımacılığı hususunda bilgilendirildi. İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı yetkililerinin de katıldığı toplantıda servis araçlarında uyulması gereken temizlik kuralları hatırlatılarak servis araçlarında film kullanılmaması, ikaz levhalarının bulunulması ve öğrencilerin okullarından alınması gerektiği belirtildi.

Okul servislerinin ilgili mevzuat doğrultusunda hareket etmeleri ve yaptıkları işin bilincinde olmaları konusunda uyaran İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, görülecek her türlü aksaklık ile ilgili olarak gerekli cezai işlemelerin yapılacağı konusunda okul müdürleri ve firma yetkililerini uyardı.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımların sağlanması konusunda herkesin yapması gereken hususların olduğunu kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, "

Okullarımızın çevresinde uygunsuz olduğu tespit edilen kişilerin okul aile birlikleri tarafından okul idaresi ve kolluk görevlilerine bildiriniz. Okul çevresinde okul ile bağlantısı olmayan insanların okul çevresinden uzaklaştırılması gerekiyor. Gerekli durumlarda İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirilmesi gerekiyor. Okul müdürlüklerince Okul kantinlerinde hijyen, pandemi ve fiyat denetimlerin yapılması gerekiyor. Bu önlemler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce kurulan komisyonlarca denetlenip takip edilecektir." şeklinde konuştu.

Öğrenci taşıyan servis araçlarının okul müdürlüklerince mevzuat doğrultusunda takip edilmesi gerektiğini hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, "taşımalı eğitim gören öğrencilerimizin kendi okullarından alınması gerekiyor. Servis araçlarında hava sıcaklığı kontrol edilerek devamlı bir şekilde hava sirkülasyonu olmalı.

Servis şoförleri işveren tarafından Korona virüs hakkında bilgilendirilmelidir. Servis şoförleri, kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket etmeli ve aracın içinde mutlaka tıbbi maske kullanmalıdır." İfadelerini kullandı.

Program, okul müdürleri ve katılımcıların sorularının cevaplanması ve aşı programı tamamlanmayan personellerin aşı programına dahil olmasıyla sona erdi.

Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tunçmen, Şube Müdürü Mesut Çoşkun, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliğinden

Mustafa Demir, İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Uzman Jandarma Astsubay Kıdemli Üst Çavuş, İlçe Sağlık Müdürlüğü Memuru Halit Tosun, okul müdürleri, servis yetkilileri ile servis şoförleri katıldı. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Kahta'da 'Güvenli Okul ve Güvenli Servis Taşımacılığı' toplantısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Batman'ın Sason Kaymakamı, Bitlis sınırındaki köylerde vatandaşlarla buluştu
  12:34 Batman'ın Sason Kaymakamı, Bitlis sınırındaki köylerde vatandaşlarla buluştu

  Sason Kaymakamı Murat Mete, Bitlis sınırındaki köylerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Köy ziyaretleri sırasında Örenağıl köyünde bulunan Cembeli Alagan'ı ziyaret eden Kaymakam Mete, köylülerin taleplerinin hızlı bir şekilde karşılanması için talimatlar verdi.

 • Beykoz'da Türkiye Anneleri İsrail'in saldırılarını protesto etti
  12:33 Beykoz'da Türkiye Anneleri İsrail'in saldırılarını protesto etti

  Beykoz'da bir araya gelen anneler, İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de hayatını kaybeden çocuklara dikkati çekmek amacıyla protesto düzenledi. Türkiye Anneleri adını veren grup, Gazze'de yaşamını yitirenleri temsilen çocuk kıyafetlerini serdi. Açıklamada, İsrail'in Gazze'de soykırıma imza attığı ve binlerce insanın hala enkaz altında olduğu belirtildi. Türkiyeli anneler, Filistin'de çocukların öldürülmesini izlemek istemediklerini vurguladı.

 • Türkiye, terörle mücadelede Bağdat ile işbirliği yapacak
  12:25 Türkiye, terörle mücadelede Bağdat ile işbirliği yapacak

  Bursa Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Furkan Polat, Türkiye'nin terörle mücadeleyi tek taraflı yürütmeyeceğini ve Bağdat ile işbirliği içinde olacağını belirtti. Polat, Türkiye'nin PKK'nın Irak'taki varlığını sonlandırma konusunda Bağdat ile ortak hareket edeceğini söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin bölgede kalıcı bir düzen oluşturmayı hedeflediğini ve ticaret yoluyla istikrar sağlamayı planladığını ifade etti.

 • Konya Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Alakova Mahallesi'ndeki Çalışmaları İnceledi
  12:20 Konya Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Alakova Mahallesi'ndeki Çalışmaları İnceledi

  Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Alakova Mahallesi'nde yürütülen ve planlanan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Kavuş, mahalledeki alt yapı ve yol çalışmalarının vatandaşların talepleriyle örtüştüğünü belirtti.

 • Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör, Harami Gediği üs bölgesindeki güvenlik korucularıyla buluştu
  12:16 Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör, Harami Gediği üs bölgesindeki güvenlik korucularıyla buluştu

  Batman'ın Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk Sason sınırında bulunan Harami Gediği üs bölgesinde görev yapan güvenlik korucularıyla bir araya geldi. Güngör, korucuların vatanın bölünmez bütünlüğü ve ülkenin her karış toprağının korunmasında başarılı bir şekilde görev yaptığını ifade ederek, başarılar diledi.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediyelerin denetlenmesi gerektiğini söyledi
  12:13 Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediyelerin denetlenmesi gerektiğini söyledi

  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Genel Merkez'de düzenlenen çalıştayda belediyelerin denetlenmesi gerektiğini ifade etti.

 • DEM Partili Suruç Belediyesi, engelli ve şehit yakını personeli işten çıkardı
  12:09 DEM Partili Suruç Belediyesi, engelli ve şehit yakını personeli işten çıkardı

  31 Mart yerel seçimlerinin ardından DEM Parti'li Suruç Belediyesi, belediye binasının önündeki beton blokları ve Türk bayrağını kaldırdıktan sonra engelli ve şehit yakını olan 27 personeli işten çıkardı. İşçiler, herhangi bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldıklarını iddia ederek noter aracılığıyla itirazda bulundu. İşten çıkarılan personel arasında 3 şehit yakını da bulunuyor.

 • Adana'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan 10 firari hükümlü yakalandı
  12:08 Adana'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan 10 firari hükümlü yakalandı

  Adana'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan 10 firari hükümlü, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. Kozan, Karataş, Karaisalı, Ceyhan ve İmamoğlu ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli suçlardan hüküm giymiş olan 10 kişi, işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

 • Van Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu 8 Milyar 801 Milyon TL'ye Ulaştı
  12:02 Van Büyükşehir Belediyesi'nin Borcu 8 Milyar 801 Milyon TL'ye Ulaştı

  Van Büyükşehir Belediyesi'nin borcunun 2022 yılında 400 milyon lira olduğu, kayyım atanmasıyla birlikte bu borcun 8 milyar 801 milyon 703 liraya yükseldiği açıklandı.

 • Emekli Aylıklarını Etkileyen Enflasyon Davası Anayasa Mahkemesi'ne Taşındı
  11:55 Emekli Aylıklarını Etkileyen Enflasyon Davası Anayasa Mahkemesi'ne Taşındı

  Eski Tetkik Hakimi Önder Tekin, TÜİK'in gerçek dışı tüketici fiyat endeksi açıklamalarıyla emekli aylıklarını etkilediği gerekçesiyle açtığı davasının reddedilmesinin ardından, bireysel başvuru yoluyla konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı. Tekin, mahkemeye erişim hakkı, adil yargılanma hakkı ve mülkiyet hakkının ihlal edildiği iddiasında bulunarak, Anayasa Mahkemesi'nin bireysel başvuruları biran önce sonuçlandırmasını talep etti.


Advertisement