Kılıçdaroğlu'ndan Cem Karaca'nın Eşine Ziyaret - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan Cem Karaca'nın Eşine Ziyaret

09.03.2012 13:28
Kılıçdaroğlu'ndan Cem Karaca'nın Eşine Ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vefat eden sanatçı Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca'yı ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vefat eden sanatçı Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca'yı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in Emirgan'daki evinde Karaca'yı ziyaretleri, yaklaşık bir saat sürdü.

Evden ayrılırken basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Kılıçdaroğlu,

"Cem Karaca'nın ölüm yıl dönümüyle ilgili bir mesaj yayımlamıştım. İlkim Hanım da beni arayarak teşekkür etmiş, Cem Karaca'nın bazı eşyasını vermek istediğini söylemişti. Ben de 'Bir ara uğrar alırım' demiştim. Cem Karaca partimizin üyesiydi. Partimize uzun yıllar hizmet etmişti. Topluma kendisini adamış birisidir. Eşyaları aldım. Partimizin müzesine koyacağız" dedi.

Eşyaların ne olduğu da sorulan Kılıçdaroğlu, "Bir küçük Atatürk büstü, 09.05'e ayarlanmış bir saat, Cem Karaca'nın şapkası ve CHP amblemli bir kaşkol" diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu ve Tekin'i uğurlayan İlkim Karaca da "Kemal Kılıçdaroğlu başkanımı çok seviyor ve destekliyorum. Bir gün Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum. CHP, laiklik ve demokrasinin teminatıdır. Cem Karaca da böyle ifade ederdi. Atatürk'ün kurduğu bir partidir. Elbette gelişecek, değişecek, yenilikler olacak ve çağımıza uyacak" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun iyi bir hesap uzmanı olduğunu belirten Karaca, Kılıçdaroğlu'nun gönlünün de insan sevgisiyle dolu olduğunu söyledi.

Karaca, Kılıçdaroğlu'nun, Bülent Ecevit gibi ne ezilen, ne ezen, hakça, insanca bir düzen düşündüğüne inandığını belirterek, CHP'nin iktidar olmasını çok istediğini kaydetti. - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu'ndan Cem Karaca'nın Eşine Ziyaret - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement