Koronavirüs aşısına bakış açısını belirleyen ankete göre, en çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı? - Son Dakika

Koronavirüs aşısına bakış açısını belirleyen ankete göre, en çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı?

19.10.2021 15:49

MetroPOLL Araştırma, seçmenin koronavirüs aşılarına olan bakış açısını dair anketini yayınlandı. Yapılan ankette vatandaşlara aşıya güvenme durumları, aşıların kısırlık yaptığı iddiası, insan genetiğini değiştirdiği söylemleri soruları yer aldı. Anket sonuçlarında aşıya en çok güvenen AK Parti ve CHP seçmeni çıktı. En çok güvenmeyen ise HDP, Saadet Partisi ve diğer partiler çıktı.

MetroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sancar vatandaşların koronavirüs aşısına olan bakış açısına yönelik yaptıkları son anketin sonuçlarını açıkladı.

Sancar, paylaşımında "Ortadoğu'da en ucuz şey insan kanı canıdır. Hala halkımızın üçte birinden fazlası aşıya güvenmiyor ve aşının insan genetiğini değiştirebileceği zırvasına inananlar var, pes doğrusu." ifadelerini kullandı.

YÜZDE 56.8'İ AŞIYA GÜVENİYOR

"Korona aşılarına güveniyor musunuz?" sorusuna ankete katılan vatandaşların yüzde 56,8'si "Evet", yüzde 36,7'si ise "Hayır" yanıtını verdi.

Koronavirüs aşısına bakış açısını belirleyen ankete göre En çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı?

EN GÜVENEN AK PARTİ VE CHP SEÇMENİ

Koronavirüse karşı aşılamaya güvenen en çok seçmen ise yüzde 66,4 ile CHP'de, yüzde 60,3 ile AK Parti'de yer aldı. Aşıya en çok güvenmeyen ise yüzde 44,8 ile HDP seçmeni oldu. İYİ Parti seçmeninin yüzde 35'i de güvenmediğini belirtti.

KISIRLIK İDDİASINA YÜZDE 71'İ İNANMIYOR

"Korona aşılarının kısırlık yaptığı insanların genetiğini değiştirdiği gibi iddialara inanıyor musunuz?" sorusuna ise vatandaşların yüzde 71,4'ü "Hayır" yanıtını verirken, inananların oranı yüzde 18,7'de kaldı.

Aşıların kısırlık yaptığı ve insanların genetiğini değiştirdiği ile ilgili iddialaraysa en çok inanan seçmen HDP ve MHP seçmeni çıktı. İki partide de yüzde 27'lik bir oranda evet diyenler bulunuyor.

Koronavirüs aşısına bakış açısını belirleyen ankete göre, en çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı?

Son Dakika Politika Koronavirüs aşısına bakış açısını belirleyen ankete göre, en çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı? - Son Dakika


Son Dakika

Şehit kızından Başak Demirtaş'ın paylaşımına yorum: Yetimin ahı yeri göğü inletirken senin umudun yitip gider 10:13 Şehit kızından Başak Demirtaş'ın paylaşımına yorum: Yetimin ahı yeri göğü inletirken senin umudun yitip gider Bilal Erdoğan: Bir ülke borçlanarak büyüyebilir 10:11 Bilal Erdoğan: Bir ülke borçlanarak büyüyebilir Kaçak avlanan avcıya 122 bin 224 lira ceza 10:09 Kaçak avlanan avcıya 122 bin 224 lira ceza
Son dakika gündem haberleri! Gündemde yaşanan olaylar 10:03 Son dakika gündem haberleri! Gündemde yaşanan olaylar Otogarda kağıt toplayıcısı, çöpte el bombası buldu 09:49 Otogarda kağıt toplayıcısı, çöpte el bombası buldu 5 milyon EYT'li için yeni yol! Almanya ve Finlandiya modelleri mercek altına alındı 09:28 5 milyon EYT'li için yeni yol! Almanya ve Finlandiya modelleri mercek altına alındı
Sinem Kobal ikinci kez hamile mi iddiası 09:09 Sinem Kobal ikinci kez hamile mi iddiası Galatasaray'da sinirler gerildi! Diagne'yi kimse tutamadı 09:00 Galatasaray'da sinirler gerildi! Diagne'yi kimse tutamadı
Advertisement