Örnek Olacak Belediyecilik Yönetim Şeklini Kuracağız" - Son Dakika

Örnek Olacak Belediyecilik Yönetim Şeklini Kuracağız"

25.12.2018 14:55
Örnek Olacak Belediyecilik Yönetim Şeklini Kuracağız

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, "Türkiye'de birçok şehre örnek olacak belediyecilik yönetim şeklini kuracağız." dedi.

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, " Türkiye'de birçok şehre örnek olacak belediyecilik yönetim şeklini kuracağız." dedi.

Demir, kentteki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikleri takdirde Samsun'da 3 bin 500 dönüm alanda yeni organize sanayi bölgesi oluşturacaklarını söyledi.

Samsun'un ihracatının artması için çalışacaklarını aktaran Demir, "Samsun'un 400 milyon dolar civarında olan ihracatını 1 milyar dolar seviyesine taşımak için çeşitli projeleri hayata geçireceğiz. Türkiye'de birçok şehre örnek olacak belediyecilik yönetim şeklini kuracağız. Bu hem çalışma sistemi hem hizmet alanında hem de her alanda altyapıdan başlamak üzere ekonomide, sanatta, kültürde, ithalatta, ihracatımızda, meslek edindirme çalışmalarında, yani bu şehrin her türlü özelliğini harekete geçireceğiz." diye konuştu.

Türkiye'de belediyecilik denildiğinde akla ilk önce altyapı hizmetlerinin geldiğine işaret eden Demir, "Yol, kanalizasyon ve altyapı hizmetleri, kentsel dönüşüm.... Bunların hepsini yapacağız ama bunun dışında şehrin her alanda kalkınmasına katkı sağlayan yönetim şeklini ortaya koyacağız. Yönetim tarzı olarak da en şeffaf ve tüm kazanımları yönetime katan bir belediyeciliği inşallah gerçekleştireceğiz." ifadesini kullandı.

Demir, Samsun'da otopark alanları oluşturmak için bazı kamu binalarını yıkılabileceğine belirterek, seçilmesi durumunda belediyeye ait Anakent İş Merkezi'ni yıkıp yerine katlı otopark yapacaklarını sözlerine ekledi.

Toplantıya AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Örnek Olacak Belediyecilik Yönetim Şeklini Kuracağız' - Son Dakika


Son Dakika

Büyükelçiliklere geri adım attıran Viyana Sözleşmesi 41'inci maddesi nedir? 17:36 Büyükelçiliklere geri adım attıran Viyana Sözleşmesi 41'inci maddesi nedir? Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı 17:29 Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı Tarlasındaki anızı yakan adam alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi 17:07 Tarlasındaki anızı yakan adam alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi
Son Dakika: Benzine 44 kuruş zam gelerek 9 liraya yaklaştı 16:58 Son Dakika: Benzine 44 kuruş zam gelerek 9 liraya yaklaştı Son Dakika: Büyükelçilerin geri adımına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk tepki: Olumlu karşılıyoruz 16:29 Son Dakika: Büyükelçilerin geri adımına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk tepki: Olumlu karşılıyoruz Kenan Sofuoğlu'nun 3 kişiyle motosiklete binmesi olay oldu 15:59 Kenan Sofuoğlu'nun 3 kişiyle motosiklete binmesi olay oldu
Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi 15:44 Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi Çöp toplarken içinde 650 bin TL olan çanta buldu! Sahibine ulaştıran görevli verilen hediye üzüldü 15:26 Çöp toplarken içinde 650 bin TL olan çanta buldu! Sahibine ulaştıran görevli verilen hediye üzüldü
Advertisement