Partiden İhracı İstenen Savcı Sayan, Kılıçdaroğlu ve Yönetimine Ateş Püskürdü - Son Dakika
Politika

Partiden İhracı İstenen Savcı Sayan, Kılıçdaroğlu ve Yönetimine Ateş Püskürdü

Partiden İhracı İstenen Savcı Sayan, Kılıçdaroğlu ve Yönetimine Ateş Püskürdü

CHP Ağrı İl Yönetimi tarafından partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan, Kılıçdaroğlu ve yönetimini hedef alan sert açıklamalar yaptı."Biz CHP'nin Hasan Tahsin'leriyiz.

04.01.2012 13:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Ağrı İl Yönetimi tarafından partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan, Kılıçdaroğlu ve yönetimini hedef alan sert açıklamalar yaptı. "Biz CHP'nin Hasan Tahsin'leriyiz. Hasan Tahsin İzmir'de ilk kurşunu yedi, öldü. Eğer CHP kurtulacaksa binlerce Savcı Sayan CHP'ye feda olsun" diyen Sayan, yakında gerçekleşecek olan Ağrı İl Yönetimi seçimlerinde kendisinin önüne set konmak istediğini ve bu yüzden oy hakkının dahi elinden alındığını söyledi.

Partisinden ihraç istemiyle Ağrı İl Yönetimi tarafından İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan, Rixos Otel'de basın toplantısı düzenledi. "İyi ki siz varsınız, iyi ki sizin gibi duyarlı basın mensupları var" diyerek konuşmasına başlayan Savcı Sayan, kendisinin CHP'nin bütün kademelerinde görev yaptığını belirterek, "Sayın Deniz Baykal'a yapılan komplonun arkasından CHP'ye gönül veren bütün insanlar nerdeyse lime lime edildi, giyotinden geçirildi" dedi. Basın toplantısından önce

taleplerini Genel Merkez'e iletebilmek için bütün yolları denediğini belirten Sayan, "Sayın Genel Başkanımız İklim Bayraktar'a 40 dakika randevu vermişken, partiye yıllarını vermiş olan Savcı Sayan'a 5 dakikayı vermeyi çok görmüştür" diye konuştu.

Ağrı İl Yönetimi'nin 'Biz ihraç ettik' dediğini hatırlatan Sayan, "Beni kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk etmişlerdir" diyerek, Ağrı İl Başkanı'nın atamayla göreve geldiğini ve kendisiyle yaptığı konuşmada Genel Merkez'in istifa etmesini istediği için disiplin kuruluna sevk edildiğini kendisine söylediğini belirtti.

"BENİM ÜZERİMDEN DELEGELERE GÖZDAĞI VERİLDİ"

Disiplin kuruluna sevk edilmesini Genel Merkez'e sorduğunu ve kendisinin yandaş medyaya demeçler verdiği için disiplin kuruluna sevk edildiği yönünde açıklamalar yapıldığını kaydeden Sayan, kendisinin yandaş ve candaş diye medyayı ayırmadığına vurgu yaptı. "Dağdan gelenler beni işlediğim bağdan kovmak istiyorlar" diyen Sayan, CHP'de herkesin konuşabileceğini fakat sadece lehte konuşabileceğini savundu. Hafta içerisinde tüzük kurultayı için imza toplanacağını belirten Sayan, kendisinin disiplin kuruluna

sevk edilmesiyle ilgili olarak ise, "Benim üzerimden delegelere gözdağı verilmiştir" şeklinde konuştu.

Yandaş medyaya demeçler verdiğini kendisine Genel Merkez'in söylediğini ve bu demeçlerde kendisinin TESEV üyesi olan Kılıçdaroğlu'nun bu üyelikten istifa etmesi gerektiğini dile getirdiğini kaydeden Sayan, örgüte emek vermiş insanların dışlanmaması gerektiğini ifade etti. "Partimin kurumsal ilkelerine ve kişilik haklarına saldırıda bulunmamışım" diyen Sayan, Silivri yerine Anadolu'nun dikkate alınmasını söylediği için ihraç edilme istemiyle disipline sevk edildiğini kaydetti.

"Bizim arkamızda ne

Soroslar, ne Toroslar hiç kimse yok" diyen Sayan, partiye emeği geçmeyen, partiye küfür edenlerin bugün CHP'nin en yüksek kademesinde görev yaptığını söyledi. "Ben partiden ihraç edilirken başka partiden gelen üç beş genç arkadaşım sanki büyük bir başarı varmış gibi alkışlarla partiye alınmaktadır" diyen Sayan, "CHP gibi ülkenin sigortası olan bir partiyi bitirmek için bütün maddi ve manevi imkanlarını ortaya atmaktadırlar" diye konuştu.

CHP'de büyük bir hukuksuzluk olduğunu ve birçok partilinin ihraç edildiğini kaydeden Savcı Sayan, CHP'nin tek boyda, tek tip, tek düşüncede yeni bir yapı oluşturmak istediğini kaydetti. Kendisinin partiyi eleştirmediğini söyleyen Sayan, "Ben partimi eleştirmiyorum. Kötü yönetimi, partimin iyi yönetilmediğini eleştiriyorum" diyerek, "Biz CHP'nin Hasan Tahsin'leriyiz. Hasan Tahsin İzmir'de ilk kurşunu yedi, öldü. Eğer CHP kurtulacaksa binlerce Savcı Sayan CHP'ye feda olsun. Partinin kökleriyle oynanıyor,

partinin emekleriyle oynanıyor. Yeni bir CHP adı altında CHP tasfiye edilmek isteniyor. Partimin bundan haberi yok olabilir ama dış güçlerin amacı budur" şeklinde konuştu.

Dış güçlerin amacının CHP'yi bitirmek olduğunu iddia eden Savcı Sayan, hükümetin yaptığı iyi şeyleri kötülemek yerine daha iyisini yapmak gerektiğini söylediği için kendisinin Genel Merkez tarafından hedef alındığına vurgu yaptı. Sayan ayrıca, "İhraç sebebim, yaptığım bu Anadolu insanıyla bütünleşen konuşmamdır" diye konuştu.

"OY HAKKIM BİLE ELİMDEN ALINDI"

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Savcı Sayan, bir gazetecinin sorusu üzerine disiplin kuruluna sevkinin kendisine tebliği edildikten sonra savunma hakkının olacağını belirterek, bütün kararların kendi aleyhine çıkması durumunda ise hakkını mahkemede arayacağını söyledi. Kendisinin tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini ifade eden Sayan, "Burada bir kurnazlık var. Bunun altında yatan düşünce şudur; yakında başlayacak olan Ağrı İl Yönetimi'ni kazanacağımızı düşünen

arkadaşlar bunun önüne böyle bir set koymuşlardır. Çünkü bu açıklamaları çok önceden yapmıştım. Oy hakkım bile elimden alınmıştır" dedi.

"Yazık oluyor partimize, Türkiye'mize. CHP elden gidiyor. CHP elden giderse Türkiye'ye büyük zararı olur. Güçlü muhalefet güçlü iktidarı oluşturur" diyen Sayan, Kılıçdaroğlu'nun daha önce yeni bir tüzük istediğini, çarşaf liste istediği sözlerini kendisine hatırlatmak için örgütün imza toplamaya başladığını söyledi.

Sayan, bir gazetecinin "Baykal ve Önder Sav ile görüşüyor musunuz?" sorusuna ise, "Ayrıldığımız günden bu yana Önder Sav'la hiç görüşmedim. Sayın Baykal benim için çok önemlidir. İkinci Atatürk'tür Baykal benim için, bu ü verilmiştir" şeklinde konuştu.

Yandaş medyaya demelke için" cevabını verdi.

Sayan, ayrıca disiplin kuruluna sevk edilmesi üzerine Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile görüştüğünü ve Matkap'ın kendisine "Genel Başkan istemiş olabilir" dediğini söyledi. Sayan, Nihat Matkap'ın ise tasfiyelere ve partiden ihraç edilmelere karşı olduğunu kendisine ilettiğini belirtti. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Partiden İhracı İstenen Savcı Sayan, Kılıçdaroğlu ve Yönetimine Ateş Püskürdü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran-İsrail gerilimi nedeniyle ülkelerden seyahat uyarıları
  16:02 İran-İsrail gerilimi nedeniyle ülkelerden seyahat uyarıları

  İran ile İsrail arasında tırmanan gerilim nedeniyle birçok ülke, bölgeye seyahatlerle ilgili uyarılar yapmaktadır. İsrail'in İran Konsolosluğu'na yapılan saldırının ardından İran'ın karşılık vereceğini açıklamasıyla başlayan gerilim devam etmektedir. Rusya, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, Hindistan, Katar, Bahreyn, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler, vatandaşlarını İran, Lübnan, İsrail ve Filistin'e seyahat etmemeleri konusunda uyarıda bulunmuştur. Ayrıca, Hollanda ve Kanada da vatandaşlarına bölgeye seyahatten kaçınmaları konusunda uyarıda bulunmuştur.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Antalya'daki teleferik kazasının kurtarma çalışmalarını koordine ediyor
  16:00 Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Antalya'daki teleferik kazasının kurtarma çalışmalarını koordine ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Antalya'da meydana gelen teleferik kazasının ardından başlatılan kurtarma çalışmalarına katılarak koordinasyon sağlıyor. Aras, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, sürecin sonuna kadar takip edeceklerini ve ihtiyaç duyulduğunda görevlerinin başında olacaklarını belirtti.

 • Edirne'de boşanma aşamasında olan kadın, eşi tarafından silahla vurularak öldürüldü
  15:38 Edirne'de boşanma aşamasında olan kadın, eşi tarafından silahla vurularak öldürüldü

  Edirne'de P.A. (22) ile boşanma aşamasında olduğu kocası B.A, (22) arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında B.A, eşini silahla vurarak yaraladı. Sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde P.A'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Şüpheli B.A, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ailesini ziyaret etti
  15:23 Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ailesini ziyaret etti

  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ve eşi Emine Aydoğdu, şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ailesini ziyaret etti. Vali Aydoğdu ve eşi, şehit ailesiyle bir süre sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını dinledi ve tüm şehitler için dualar etti.

 • Avukat Ahmet Alp Nehir'in Avukatlık Bürosu Açıldı
  15:11 Avukat Ahmet Alp Nehir'in Avukatlık Bürosu Açıldı

  Başarılı bir staj sonrası avukatlığa başlayan ve geleceğin başarılı avukatı olarak gösterilen Avukat Ahmet Alp Nehir'in avukatlık bürosu, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı. Açılış programına Ak Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Erzurum Barosu Başkanı Av. Talat Göğebakan, Milli Eğitim Eski İl Müdürü Fevzi Budak, Erzurum Barosu avukatları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, avukatlık mesleğinin önemine vurgu yaparak, adaletin olmadığı bir yerde demokrasiden bahsetmenin mümkün olmadığını belirtti. Avukat Ahmet Alp Nehir ise konuşmasında teşekkürlerini ileterek, adalet ve hukuk doğrultusunda hizmet sunmayı kendilerine şiar edineceklerini ifade etti. Avukat Ahmet Alp Nehir'in avukatlık bürosu, Erzurum'da Saraybosna Caddesi, Muratpaşa Mahallesi, Yekeler Apartmanında hizmet verecektir.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili açıklama yaptı
  15:07 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili açıklama yaptı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz'ın açıklamalarını yalanladı. Bakanlık, teleferiğin bakımını yapan şirketin onaylanmadığını ve sertifikalandırılmadığını belirtti.

 • Hatay Büyükşehir Belediyesi, Şehit Sami Bilgen'in mezarındaki Türk bayrağını değiştirdi
  15:04 Hatay Büyükşehir Belediyesi, Şehit Sami Bilgen'in mezarındaki Türk bayrağını değiştirdi

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ün talimatıyla, 1998 yılında şehit olan Polis Özel Harekat Personeli Sami Bilgen'in mezarındaki Türk bayrağı değiştirildi. Başkan Öntürk'ün yönlendirmesiyle, mezarlık alanında temizlik, toprak bakımı ve çiçeklendirme işlemleri de yapıldı.


Advertisement