Şandır: Uludere, Türkiye'nin Kötü Yönetildiğinin İspatıdır - Son Dakika
Politika

Şandır: Uludere, Türkiye'nin Kötü Yönetildiğinin İspatıdır

Şandır: Uludere, Türkiye\'nin Kötü Yönetildiğinin İspatıdır

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin karşısındaki Irak topraklarına düzenlenen hava operasyonunda 35 kişinin öldüğü olayın Türkiye'nin çok kötü yönetildiğinin ispatı olduğunu öne sürdü.

02.01.2012 17:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin karşısındaki Irak topraklarına düzenlenen hava operasyonunda 35 kişinin öldüğü olayın Türkiye'nin çok kötü yönetildiğinin ispatı olduğunu öne sürdü.

Mersin'in Erdemli Belediyesi'nin kültür etkinliği çerçevesinde Çanakkale Savaşı'na ait anıların ve kalıntıların sergilendiği gezici müzeyi ziyaret eden Mehmet Şandır, soruları yanıtladı. Uludere'de 35 kişinin öldüğü olayın gerçekte Türkiye'nin çok kötü yönetildiğinin ispatı olduğunu savunan Şandır, şu iddialarda bulundu:

"Ülkemiz toprakları üzerinde sanki paralel bir devlet yapılanması varmış gibi beyanların olması, bakan, milletvekillerin bu bölgede yapacağı ziyaretlerin engellenmiş olmasını asla kabul edemeyiz. Burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bu topraklarda yaşayan halkın adı Türk milletidir. Bu gerçeği herkes böyle bilmeli ve böyle kabul etmelidir.Türkiye Cumhuriyeti devleti en ücra köşesine bakanlarıyla, milletvekilleriyle gitme gücüne sahiptir. Hiç kimse kendinden menkul bir takım iddiaların peşinde olmamalıdır. Bu millet kimsenin önünde diz çökmemiştir, hiç kimsenin bu milleti tehdit etmeye gücü yetmez, haddi değildir."

Şandır, Çanakkale Savaşı'nın Türkiye'nin bölünüp parçalanamayacağının göstergesi olduğunu ekledi. - Mersin/ Erdemli

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Şandır: Uludere, Türkiye'nin Kötü Yönetildiğinin İspatıdır - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı
  01:45 Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı

  Haiti'nin başkenti Port-Au Prince'te silahlı çeteler, başlıca hapishaneyi basarak binlerce mahkumu serbest bıraktı. Firar eden mahkumlar arasında, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesiyle suçlanan çete üyeleri de bulunuyor. Haiti'deki şiddet olayları son yıllarda artış göstermiş olup, çeteler başkentin büyük bir kısmını kontrol altında tutuyor. Bu olaylar sonucunda dört polis memuru öldü, beş kişi yaralandı. Haiti'de çete şiddeti nedeniyle son bir yılda 8400'den fazla kişi hayatını kaybetti.

 • İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi
  01:39 İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi

  Batı Trakya'da, İskeçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İskeçe Şehir Sempozyumu'nda İskeçe'nin siyasi tarihi, gelenek ve görenekler, eğitim, dini kurumlar ve Osmanlı dönemine ait mezar taşları gibi konular ele alındı. Sempozyuma Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu, İskeçe Müftüsü, Türk azınlık temsilcileri ve soydaşlar katıldı. Yapılan sunumlar kitaplaştırılacak ve şehrin önemine vurgu yapan konulara yoğun ilgi gösterildi.

 • Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış iddiası doğru değil
  00:13 Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış iddiası doğru değil

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış' iddiasının doğru olmadığını bildirdi. Yangın ihbarı üzerine olay yerine intikal eden emniyet birimleri, eski eşyaların yandığı ancak herhangi bir yaralanma veya çevreye sirayetin olmadığını tespit etti. Konuyla ilgili tahkikat başlatıldı.


Advertisement